Author Topic: KHL - Kontinental Hockey League  (Read 36048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
KHL - Kontinental Hockey League
« on: September 11, 2009, 22:15:13 »
U prvom kolu EBEL lige Medveščak je ugostio slovenske Jesenice. Pred prepunom dvoranom doma sportova domaći su, nakon produžetaka uspjeli iščupati pobjedu 6:5...
Utakmicom protiv Jesenica zagrebački Medvjedi premijerno su započeli svoje natjecanje u austrijskoj EBEL ligi. Silna pojačanja koja su Medvjedi doveli ovo ljeto pokazali su se odličnim potezom, jer su Zagrepčani od početka utakmice krenuli žestoko.

Hrvatska momčad odlično je izgledala na terenu prvih 30 minuta, no fizička sprema koja još nije dosegla svoj vrhunac ili nedovoljna uigranost svih pojačanja s 'domaćim dečkima' koštala ih je boljeg rezultata. To je nešto na čemu će morati proraditi ukoliko ne žele u EBEL ligi biti samo prolaznici. Kvaliteta u redovima hrvatskog prvaka svakako postoji, a pokazali su i da se ravnopravno mogu nositi s jakim momčadima, no 'rupa' u drugoj trećini, gdje su primili tri gola u manje od pet minuta opasno je ugrozila mirniji nastavak utakmice i samu pobjedu Medvjeda.

EBEL liga, 1. kolo, rezultati utakmica:

KHL Medveščak - Acroni Jesenice 6:5 (produžeci)
SAPA Fehervar Alba Volan 19 - Eishockeyclub Graz 99ers 1:6
EV Vienna Capitals - EHC LIWEST Linz 1:3
EC VSV - HDD TILIA Olimpija Ljubljana 3:0
EC KAC Klagenfurt - EC Red Bull Salzburg 6:7
« Last Edit: June 12, 2013, 08:40:31 by deo_from_zg »

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
Re: Erste Bank Eishockey Liga
« Reply #1 on: September 11, 2009, 22:25:52 »
kakav gol za 6-5  :o :up:

1986 8

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2009
« Reply #2 on: September 11, 2009, 22:34:12 »
pošto je to moj sport, skoro mi je suza krenula...  :party2: ja jos nemrem vjerovat kaj se sve dogada zadnje vrijeme...
predobra utakmica...

roko 10

• CROPES-ovac od 2007
  • izgleda da je pero uteko
« Reply #3 on: September 11, 2009, 22:43:59 »
komentator miće je bija najluđi, di je pločica di je pločica :D veseli se ka malo dite....

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #4 on: September 12, 2009, 00:44:35 »
mićo je doslovno svršavo:goool,nije,jeee,nije :lol:
evo malo atmosfere s tekme i izjave igrača i trenera:
http://www.index.hr/sport/clanak/video-najezili-smo-se-od-skandiranja-u-lednoj-dvorani/449949.aspx
a evo i highlightsa:
« Last Edit: September 12, 2009, 00:59:03 by deo_from_zg »

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #5 on: September 12, 2009, 12:41:37 »
pošto ne pratim baš hokej... koja je ovo liga, kako se igra?
medveščak zajedno sa slovencima i austrijancima?

eto vidio sam da su krajem prošle sezone postigli dobar rezultat...
...jel to bila pobjeda nad olimpijom... tako mi se nešto čini :/

al eto izgleda da su se odlično pojačali... gledao sam sinoć tekmu,
da su bar završili prije produžetaka jer bi dobija na kladioni :D

roko 10

• CROPES-ovac od 2007
  • izgleda da je pero uteko
« Reply #6 on: September 12, 2009, 13:27:04 »
ovo ti je jedna vrsta regionalne lige samo ne sa srbima ko u nogometu, nego sa austrijom,slovenijom,(i mađarskom ja mislim)...

nisam ni ja pratio hokej do ljetos, kad sam vidio prvu vijest o ovom medveščaku :D

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #7 on: September 13, 2009, 20:34:12 »
LINZ-MEDVEŠČAK 2:3 (nakon penala)
Medveščak je uspio okrenuti utakmicu nakon što je gubio 2:0,na 2:1 smanjio je Guidarelli u 5.minuti 2.trećine,a u 6.minuti 3.trećine Corey izjednačuje na 2:2 i ide se u produžetke,gdje nije bilo golova i stoga se krenulo na izvođenje kaznenih udaraca,prvu gostujuću pobjedu Medvjedima je donio Oullette,koji je jedini bio precizan..
Odličan start Medveščaka i druga pobjeda iz dvije utakmice!!

Liwest BC Linz - Medveščak 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Olimpija - Acroni Jesenice 4:1

Alba Volan - Red Bull Salzburg 4:3

VSV Villach - Graz 99ers 4:3

Vienna Capitals - KAC Klagenfurt 3:5

« Last Edit: September 13, 2009, 22:48:13 by deo_from_zg »

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #8 on: September 18, 2009, 22:55:07 »
Medveščak pobjedio i Olimpiju: Ledeni vulkan eruptirao u zadnjoj minuti

HOKEJAŠI Medveščaka su upisali i treću pobjedu u ist toliko utakmica u austrijskoj EBEL ligi. Prd prepunim Domom sportova slavili su protiv ljubljanske Olimpije.

Nakon dvaju pobjeda u produžetku, protiv Jesenica kod kuće (6:5) i Linza u gostima (3:2), ovoga je puta pala slovenska momčad u regularnom dijelu utakmice.

Ledena je dugo, dugo ključala i onda eruptirala u posljednjoj minuti. Kapetan Letang je pogodio 17 sekundi prije kraja utakmice. Srećom, ovaj put nismo morali gledati produžetke.
Medveščak je svladao Olimpiju 1:0.

Ambijent je ponovno bio fantastičan. Potpuno ispunjeni Dom Sportova je opet gurnuo Medvjede do pobjede.

U prvih 20 minuta igralo se žustro na obje strane. Što se trećina bližila kraju, Medvjedi su bili opasniji ali Olimpija nije kapitulirala.

Druga dionica pripala je Slovencima. Posebno teško je bilo nakon isključenja Prpica, a nakon toga i Sandrocka, tako da su Plavi igrali s dva igrača manje. No uspjeli su se obraniti. Sve što je obrana propustila, skidao je Kristan.

U zadnjih 20 minuta obje momčadi su krenule otvoreno. Što se utakmica bližila kraju, Medveščak je sve više stiskao i na kraju Slovence sasvim potisnuo u njihovu trećinu. Međutim, Maracle je čudesno sve skidao.

I kad smo pomislili da ćemo gledati produžetke, na lijevoj strani pojavio se kapetan i Slovenci su kapitulirali.

Kapetan Medvjeda Alan Letang komentirao je neobičnu situacju - bio je strijelac: Nikad nisam zabio takav gol. Obično sam u takvim trenucima u obrani. Mislim da je pak okrznuo nekog slovenskog igrača i završio u mreži. Odigrali smo odlično ali sezona je duga. Ne smijemo se opustiti, moramo i dalje prionuti poslu.

Trener Medveščaka Enio Sacilotto je želio čestitati Oilmpiji: Uvjeti nisu bili idealni, led je bio loš i topio se. Dali smo sve od sebe i mislim da ovakvi derbiji moraju biti.

Trener Olimpije Dany Gelinas bio je razočaran: Bilo je teško. Borili smo se 59 minuta a onda primili gol. Žao nam je što smo ovako izgubili. Utakmica je stala u jednu minutu.

Medvjede tek gol razlika odvaja od prvog mjesta

Nakon tri odigrana kola Medveščak tako zauzima sjajno drugo mjesto na ljestvici iza VSV Villacha koji ima isti broj bodova kao zagrebačka momčad, ali nešto bolju gol razliku.

EBEL liga, 3. kolo:

Medveščak - Olimpija 1:0

Graz 99ers - Jasenice 4:0

Alba Volan - Vienna Capitals 2:4

Salzburg – VSV Villach 4:5

Klagenfurt - Linz 2:4

Redoslijed: 1. VSV Villach 6, 2. Medveščak 6, 3. Liwest BC Linz 5...
« Last Edit: September 18, 2009, 23:00:41 by deo_from_zg »

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
« Reply #9 on: September 18, 2009, 23:59:40 »
svaka cast momcima. uvijek uzbudljivo i uvijek napeto. sto je najvaznije uvijek pobjeda :D

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #10 on: September 19, 2009, 00:19:19 »
strašno!
preyebena atmosfera, iznenadilo me kako se živi za hokej :)

eto da bar oni spase dan nakon tenisa i košarke ;)

Rebel 12

• *
  • CROPES-ovac od 2006
  • Naj PES: 5
« Reply #11 on: September 19, 2009, 00:23:47 »
ovo ti je jedna vrsta regionalne lige samo ne sa srbima ko u nogometu

brate mili, daj reci kaj koristiš da se i ja malo urokam da mi život bude zabavniji  :lol:

baš mi je drago da je hokej dobio para, to je jedini jameričanski sport koji mi se sviđa.
htio sam još u srednjoj ići kad su igrali medveščak i c.zvezda, sjećam se da je i onda bila puna dvorana, baš me zanimalo da vidim uživo. i sad bi se baš trebao zaletit jednom
da vidim to čudo uživo.

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #12 on: September 19, 2009, 00:41:07 »
bio sam prije na utakmicama kad smo bili puno slabiji i kad nas je bilo jedva 30 u dvorani..idem na sljedeću domaću tekmu,u petak protiv graz 99-ersa..

1986 8

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2009
« Reply #13 on: September 19, 2009, 01:01:14 »
koja atmosfera  :up:  :zbunjen:  :party2: eeee strasno...
kako se to cuje kad se zagrmi ''...bodri vas cijeli stadion, tisuce srca...''  ''Zig-Zag Medvescak''  krv ti se sledi...
konacno hokej se vratio u Zagreb...
jel neko mozda vidio one ludake iza gola na vrhu tribine bez majica, sa bubnjem i transom u 3. trecini? a?  :jezik:

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #14 on: September 20, 2009, 22:31:43 »
Medveščak upisao prvi poraz protiv VSV Villacha

HOKEJAŠI Medveščaka doživjeli su prvi poraz u austrijskoj EBEL ligi. U derbi utakmici 4. kola zagrebački je sastav poražen na gostovanju kod lidera ljestvice VSV Villacha s uvjerljivih 5:1.

Nakon prve trećine “medvjedi” su imali dva gola zaostatka, a oba je puta za Villach zabio Kiel McLeod.

U sedmoj minuti druge četvrtine Medveščak vraća utakmicu u neizvjesnost preko Marka Lovrenčića, ali praktički već idući napad prima gol koji domaćinima daje dodatnu psihološku prednost. Villach potom postiže još dva gola do kraja druge trećine, a Kiel McLeod pritom kompletira svoj hat-trick.

U posljednjoj trećini mreže su mirovale, pa su tako igrači Medveščaka nakon triju uzastopnih pobjeda prvi put ove sezone bili prisiljeni napustiti led pognutih glava.

U petom kolu 22. rujna Medveščak dočekuje Graz 99erse u Domu sportova.

EBEL liga, 4. kolo:

VSV Villach – Medveščak 5:1

Olimpija – Klagenfurt 5:3

Liwest Linz – Graz 3:1

Jasenice – Alba Volan 6:2

Vienna Capitals – Salzburg 5:4 (produžetak)

Redoslijed: 1. VSV Villach 8, 2. Liwest Linz 7, 3. Medveščak 6, 4. Graz 99ers 4...