Author Topic: Parkour  (Read 1273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ujo 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2009
Parkour
« on: May 20, 2009, 17:06:14 »
Trenira li itko ovdje na forumu?
Meni jedan pre*eben sport.
Ako neko trenira neka ostavi post jer imam par pitanja u vezi parkour-a,a i da malo popričamo o samom parkour-u.

gothic45 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 6
  • Freedom
Re: Parkour
« Reply #1 on: May 20, 2009, 19:59:21 »

Na ovom videu možete vidjeti o čemu se točno radi.
Prijevod sa engleskog:the art of movement
''umjetnost kretanja''
Radi se o brzom kretanju i ''kaskaderskom'' zaobilaženju svih prepreka.

Nema se što više tu detaljno objašnjavati,
evo nekih zanimljivh slika o ovom ''freestyle'' sportu

Definitivno lud sport, da sam malo mršaviji definitivno bi probao napraviti neke od ovih ''pirueta'' :lol:

« Last Edit: May 20, 2009, 20:01:12 by gothic45 »

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #2 on: May 20, 2009, 20:38:28 »
prebolesno al preopasno... nisam znao da se i parkour moze trenirat... al mislm da ce se nac eventualno 2-3 clana na ovom forumu koji se time bave

ujo 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2009
« Reply #3 on: May 20, 2009, 20:41:21 »
e pa ja se polako uhodavam,s obzirom da nisam prije mogao zbog godina (razvoj kostiju....itd.)
sad sam blizu te granice (15 godina),a i treniram svaki dan intenzivno te redovito radim vježbe snage i balansa...inače,sport je jako zahtjevan te kad počnete tražit informacije tek onda skužite na čem ste.....nema tih flipova i skokova bar 1 godinu ako ste uspješni,mislim možeš ti i odma skočit sa 10 metara,ali razmisli šta bi bilo.....
evo ako ko trenira ili želi probati,ja ću u Zg u srednju najvjerovatnije,pa neka se javi.....ja sam počeo s parkour-om pred nekih 2 tjedna i nije nimalo lagano i treba ga shvatit vrlo ozbiljno....lako se polomiš ako odma ideš radit nešto šta ne možeš po prirodi svojeg tijela,a vidio si u filmiću....
evo javim kako napredujem za nekih cca. 2 tjedna opet
dajte ako neko trenira neka reče.....

btw. gothic,ima se tu pisat o mnogo toga,vjeruj mi....nisam ni ja znao dok nisam počeo....pun qrac naziva pokreta,flipova,itd.
a bit svega je u što kraćem roku doći od točke A do točke B na što efikasniji način,a da pritom "koristiš" sve prepreke (tipa zidovi,ograde....) ili prirodne "objekte" (drveća.....)
ovo je ukratko i laički najjednostavniji opis

gothic45 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Freedom
« Reply #4 on: May 20, 2009, 23:00:27 »
Ujo slobodno ti napiši što više o tome ;)
a probat cu i ja naći još nečeg na netu

btw. evo vam hrvatski parkour portal