Author Topic: Teretana  (Read 14356 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: maremas84
Re: Teretana
« Reply #15 on: February 12, 2009, 00:08:32 »
Ne veci puls od 135 otkucaja  :lol:

kristian826 11

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 5
  • Goodbye PES
« Reply #16 on: February 12, 2009, 00:22:44 »
vuxs,predlazem ti vec ak trcis,trci najmanje 30 minuta... :)
jer ovih 15 min sto otrcis ti nije nista...

gothic45 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 6
  • Freedom
« Reply #17 on: February 12, 2009, 00:25:42 »
jao isss koje filozofiranje...neznam...jel to zbog godina ili chega..zashto e u svakoj temi treba konstantno trubiti o nechemu kaj se zna i kaj je normalno...i konstantno uzdizanje "moje malenkosti" do neba..isss

Sta si me napao odma, i di sam ja tu filozofirao, ja sam samo rekao kakvo je stanje kod mene :D i kakva uzdizanja samog sebe covjece oladi  :)
Btw. i kad bih bildao ozbiljnije sumnjam da bih uzimao dodatke ikakve, pustio bi prirodu da radi sama jedino bih prehranu izmjenio ako bi to bilo potrebno.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #18 on: February 12, 2009, 01:23:01 »
Ja ovog meseca planirao da uzmem geiner HYPER MASS 5000 kad q*ac skocila mu cena za malo jace od 20 eura i sad je preko 60 eura  :stupid: , drugar bio uzeo taman kad je bila neka akcija a ovo sad sto je ovako skocilo nemam pojma, inace sto se drugara tice kanta mu je trajala malo jace od mesec ipo dana i videli su se neki rezultati, dobio je na masi normalno i na snazi, inace slicne smo gradje i visine, krenuli smo gotovo u isto vreme u teretanu i malo je vise napredovao od mene, sad trenutno roka krealkalin(kreatin koji ne gruva vodu u misic najprostije receno) i protein  :prcko:

VuXs 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Milano siamo noi
« Reply #19 on: February 12, 2009, 01:41:59 »
kao prvo.. radim na gubljenju mase a ne na definiciji

trchim svako jutro 10-15 minuta..lagano..

sorry kolega al sta se moze za tih 10-15 minuta postici? O.o

...ujutro natašte svaki dan...ponavljam..tj ne ponavljam..pochetnik sam...
pola sata kod mene trchanja previse podigne kortizol i onda nema topljenja masti..a ja skidam masti ne "nabijam" mishiche...
+...trcim kao sto sam napisao svaki trening (,4x tjedno,2x HIIT 2x trcanje normalno)+1 samo aerobni trening (hill hour+ traka+shugavi orbidrek na kojeg se nemogu priviknuti nikako)
Ne veci puls od 135 otkucaja  :lol:
ajde lijepo (nije da reklamiram) na teretana.net pa malo citati...nebude shkodilo vjeruj..mozhda doznash kada se masti najboje pretvaraju energiju...DA.. na 130-140 otkucaja srca..netko stariji tko pocinje vjezbati vishe che izgubiti brzim hodanjem nego trcanjem..jer na vechem naporu mishichi che za energiju koristiti sami sebe za energiju...ponavljam... odi tamo na forum i citaj samo...ne izmisljam praznu pamet..
ako zhelish posaljem ti na pp direkt link na temu....

"- najveći utrošak masti odvija se pri takvom intenzitetu naprezanja kod kog je nivo pulsa oko 65% od maksimalnog (maksimalni puls iznosi 220 umanjeno za broj godina)

- uz aerobni trening u teretani, na bicikli ili steperu (kod kog je nivo pulsa oko 65% od maksimalnog i kod kojeg direktno dolazi do efikasnog izgaranja tjelesne masti), poželjno je odmah nakon ustajanja i neposredno prije spavanja odraditi barem po 30 min aerobnog treninga niskog intenziteta : hodanja velikom brzinom (oko 6 km/h) radi povećanja metabolizma

gothic ne pizdi...nisam te nish napao..

kaj se tiche BIGGER STRONGER FASTER imam link za torrent i prijevod...

i josh nekaj:

"Mad Dog" Mike Bell (lijevi na slici), jedan od trojice braće iz dokumentarnog filma: "Bigger, Stronger, Faster" koji je pokupio pohvale svjetske publike (za one manje upućene, tema filma je anabolički steroidi i njihova (zlo)upotreba u sportu) je preminuo u dobi od 37 godina. Prvi obdukcijski nalazi nisu uspjeli ustanoviti uzrok smrti, čekaju se toksikološki nalazi. Chris Bell, scenarist spomenutog filma, je izjavio da se njegov brat dugo borio sa ovisnošću o alkoholu i tabletama protiv bolova te je bio na odvikavanju na klinici za odvikavanje Costa Mesa gdje je i pronađen mrtav.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #20 on: February 12, 2009, 01:55:04 »
Mozes da mi posaljes link za torrent, inace nisam znao da je ovaj otegao papke, ostavi lepu zenu i decu(bese dvoje) za sobom, steta ili sam ga pomesao sa ovim skroz desnim).

Evo sad gledam pa ovaj je skoro preminuo, a coek je tako zelo da bude profesionalni kecer...
U jednom delu filma ima njegova slika ili video kad je bio mladji i na kojoj nije bio ovako krupan, inace imao je strano dobro izdefinisano telo, bio je da kazem proporcionalan ali izgleda to nije bilo dovoljno i svi oni zele da budu ko od stene odvaljeni pa je poceo da uzima i steroide, iako je i pre izgledao kao avion.

VuXs 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Milano siamo noi
« Reply #21 on: February 12, 2009, 02:05:06 »
mah nakljukao se sigurno tabletama..

ne..on je imao samo zhenu..a u filmu su rekli da se pokushao ubiti jer nije uspio u tim kecherima ali znam da su rekli da ide u kaliforniju opet probati..

:o sad guglam...pa umro je prije skoro 2 mjeseca...

r2csx 17

• *
  • CROPES-ovac od 2005
  • Technical support
« Reply #22 on: February 12, 2009, 02:25:12 »
2 VuXs - ma kakvo topljenje masti za 10-15 minuta... glupost... da ti nisi možda buci, buci pa ti je i 5 minuta previše? :D

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
« Reply #23 on: February 12, 2009, 09:35:41 »
prvu minutu kardio vjezbi energija se trosi 99% iz misica a 1% iz masti. nakon 30 minuta energija se trosi 50-50 a nakon tri sata kardio vjezbi energija se trosi 100% iz masti pa sad ko moze 4 sata raditi kardio vjezbe dobar je.

VuXs 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Milano siamo noi
« Reply #24 on: February 12, 2009, 11:25:47 »
2 VuXs - ma kakvo topljenje masti za 10-15 minuta... glupost... da ti nisi možda buci, buci pa ti je i 5 minuta previše? :D
pa nisam bash kanta sala ali ono..to sam i napisao..
a opet da nemogu izdrzhati bash i ne stoji..pa onda nebi uspio izdržati 20 minuta HIIT-a zar ne??  a normalnog trcanja mogu cca 40minuta na nekih prosjecnih 9.5-10km/h jbg nemogu sat vremena izdržati ali ovih 40 ide poslje anaerobnog treninga ok..(ali zato hill hour isprašim bez problema, 1sat na onom niskom biciklistickom ergometru ili obicnom nemam problema...na orbitrek se nemogu priviknuti nikako...a od sobnog bicikla me šupak boli josh 3 dana..)
ujutro da me *ebes bez kofeina i neke klope nemogu trcati pola sata...*ebote pa želudac mi sse za kičmu zaljepi..

zubihno djelomichno si u pravu...
Najviši nivo iskorištavanja energije iz masnih zaliha događa se nakon cca 30 min aerobnog rada.
Razlog tome je što naš živčani sistem za energiju koristi isključivo šećer tj. glikogen. Nakon perioda od 12 minuta organizam stvara odbrambenu reakciju od mogućeg pražnjenja rezervi glikogena, te počinje iskorištavati složenije izvore energija, tj. masne kiseline. Zbog toga je važno težiti aerobnom treningu dužem od 30 minuta. Aerobni trening duži od jednog sata također aktivira masti za energiju, ali ne jednako kao u prvom satu. Trajanje treninga duže od jednog sata povećava rizik od povreda.

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #25 on: February 12, 2009, 20:04:53 »
ja san iša u teretanu 2 miseca (11. i 12.), doša san ka početnik, uglavno bi šeta od sprave do sprave, bez ikakvog plana i programa radija pa nije ni bilo nekih rezultata... kasnije kad san se već mao ufura, presta san ić... jbg, recesija :D
skupo je to, dosta skupo... za 3 treninga tjedna (šta nije dovoljno) plaća san po 180 kn, a posli Nove skočile su cijene priko 200 kn, pa mi se i neda bacat pare na to...

Kažem ne da bacat, jer mi je prijatelj uzea bench, radimo u šupi pa mi ni teretana ne triba... iman za radit prsa, biceps i triceps, ramena se isto mogu napravit sa bučicama, jedino leđa malo teže, ima par vježba sa utezima al mislin da nisu toliko efikasne... a ovo šta se tiče trčanja, nemam baš vrimena, al opet na tjelesnom jednom u tjednu trčimo jer ga imamo na Marjanu, dodaj tu još balun suboton i nediljon i to mi je dovoljno...

Priko praznika san vježba 5-6 puta tjedno, uvatija san se baš 3 tjedna i mogu reć da san postiga vidljive rezultate koji te još više motiviraju... dosta san visok tribalo bi mi i malo mase, al eto, radim čisto da radim nešto, definicija uglavnom... a šta se tiče prehrane, sa 17 godina ne da mi se toliko za*ebavat i na neki način odricat, pojiden svašta, fast food sve manje, onako ručak uvik je to povrće i nešto mesa, proteine ne uziman, mislim da ih i skoro dovoljno hranom unosim jeden često piletinu, ribu, jaja, sir, jogurt i te šeme, posli treninga uzmen i posnog sira. Uglavnom u par tjedana se mogu postić lipi rezultati, al još teže je održat to...

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #26 on: February 12, 2009, 20:45:35 »
za 3 treninga tjedna (šta nije dovoljno)
A zasto mislis da je 3x nedeljno malo?

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #27 on: February 12, 2009, 22:51:32 »
po meni je optimalno 5 puta tjedno uz 2 dana odmora, tako bar sada radim i rezultati su puno bolji...

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #28 on: February 12, 2009, 23:03:30 »
i ja tako nekako s tim da prsa radin svako 3-4 dana, znači ne radin svaki dan istu skupinu mišića, a noge ne radin uopće, jedino šta trčin koliko toliko :D

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #29 on: February 13, 2009, 15:13:38 »
Ih ja sam obrisao poruku na koju si odgovorio, napisao sam da idem 3x nedeljno i da je potrebno da se misici i odmore, evo danas sam radio grudi i biceps, crko sam tako da nema leba sutra da idem, tek u ponedeljak a gledam da idem danima ponedeljak, sreda i petak eventualno i subota u zavisnosti kako sam raspolozen.

Evo slike moje teretane, tegovi su pre Hrista ali atmosfera je zato full,

Jos dve sprave za noge nisam uspeo da uslikam, ali u sustini to je to.
Evo koliko i placam mesec dana po trenutnom kursu 1200 RSD = 12.77037 EUR  :twisted:
U kraju ima jos par teretana cene su slicne(negde vece do 5e) a iako su mnogo bolje, nove sprave i tako to vecina ljudi ide ovde(lojalne stare musterije), ona je u sklopu balona za mali fudbal Atletiko de Madrid u kojem cesto igram.  Inace u centru grada cene su mnogo vece ali zato i pruzaju mnogo vise.