Author Topic: Teretana  (Read 14473 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VuXs 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Milano siamo noi
Teretana
« on: February 10, 2009, 11:09:40 »
da..chujemo tko builda??

žuj@ 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 6
  • ... POPESKU
Re: Teretana
« Reply #1 on: February 10, 2009, 18:38:21 »
evo moram se pohvalit ja jucer krenuo :D

vec su me pitali ljudi dal se spremam za ulogu u rambu novom :P

šalim se, mogu rec da sam zadovoljan sad cemo vidjet koliko cu izdrzat ali postepeno se navodno dođe do rezultata nakon pol godine

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: maremas84
« Reply #2 on: February 10, 2009, 19:16:57 »
Evo ja idem vec par meseci, inace mrsav sam i visok i dosta sam napredovao, ugojio se nekih 5kg ali bez suplementa i dobre ishrane nema nista, evo posle par meseci sam resio da pocnem da pijem neke suplemente, gledam samo sta jer i nije tako jeftino, cist protein kao da je od suvog zlata majku mu  :dump:

Ajde vi sto idete sta vam najteze pada da radite, sta vas ubija u pojam, meni je u pocetku ubistvo bilo raditi ramena na smitu, sad vise nije problem, onda vezbu na lat masini sam sad zamenio zgibovima, pre tj. u pocetku ako sam mogao da uradim 2 zgiba, ma ni 2  :lol:
« Last Edit: February 10, 2009, 19:23:08 by maremas »

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
« Reply #3 on: February 10, 2009, 19:40:07 »
ali postepeno se navodno dođe do rezultata nakon pol godine

samo da kazem da se neki ne razocaraju(ne mislim na tebe žuj@ osobno nego na sve koji su njovi u ovom) ja vjezbam vec 5 punih mjeseci ovo mi je 6. i skoro nista nisam dobio u prva 4 unatoc divljackim vjezbama i onda san se malo zapitao kako to i dosao sam do jednog covjeka koji je strucan u tome i rekao mi je 90% prehrana 10% vjezbe i naravno smanjio sam intenzitet vjezbanja a hranio sam se koliko sam bio u mogucnosti i zasad se malo vide rezultati ali ni pola od r od ramba nisam.....
ali nije mi to niti cilj...

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #4 on: February 10, 2009, 19:51:25 »
Treba unositi dosta proteina za rast i obnovu misica kao i ugljene hidrate koji imaju energetsku ulogu.

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
« Reply #5 on: February 10, 2009, 19:54:53 »
a ovisi kakav si tip i koliko imas misicne mase. ima ljudi koji imaju misicnu masu i samo je trebaju oblikovati a ima i onih koji prehranom moraju doci do nje pa tek onda definicija

tox 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Čovjek bez mašte je čovjek bez krila
« Reply #6 on: February 10, 2009, 19:59:15 »
Ja sam iso prije 6 mjeseci u teretanu tj onda sam zavrsio ali sam redovito iso 6 mjeseci,odma da kazem vide se rezultati ali nekom prije nekom krace,istina je ono 90% prehrane i 10% teretane ali sve to opet ovisi o metabolizmu covjeka,a sta se tice tezine na nekoj spravi doguro sam do 80 kila na benchu a za ostalo se nikad nisam zalio jer imam jako veliku toleranciju boli mogu istrpit sve i svasta,najjace mi je bilo veslanje i vjezbe za leda i ramena.Naravno prije svakog vjezbanja treba se razgibat po mogucnosti na vreci a ne skakat na sprave odma jer kad vam pukne nesta onda ce bit svasta...

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
« Reply #7 on: February 10, 2009, 20:07:14 »
u potpunosti se slazem ovo za razgibavanje i sto je jos najvaznije ko ne ide u teretanu nego sam doma vjezba-> vjezbe raditi u serijama po 5-10 komada u svakoj 3-5 ponavljanja. kad se polako priviknete na tezinu nemojte pocesti raditi vise serija nego se polako povecava tezina. ako budete radili veliki broj ponavljanja moze vam se dogoditi kontra efekt(jeste li se ikad pitali zasto su maratonci svi ko cackalice sa tankim nozicama a sprinteri na 100m imaju ledja ko trokrilni ormar i tricepse ko konji).

e i nikako nemojte sad ovo moje sto procitate uzimati zdravo za gotovo jer je za svaku osobu posebno kao sto rekoh do gradje tjela i metabolizma nego se isto savjetujte negdje prije vjezbanja.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #8 on: February 10, 2009, 20:25:05 »
BIGGER STRONGER FASTER
http://www.youtube.com/watch?v=McARve9tT78
Evo zanimljiv dokumentarac, obavezno pogledajte ima 11 delova ovo je prvi, pored imate i ostale, prica se o Anabolic Steroids, inace citao sam na jednom forumu gde je bio iskopiran tekst jednog profesionalnog bodibildera (text je iz '90 i neke), gde je ovaj pricao cega se sve odricu i sta sve moraju da rade da bi "bili" najbolji u tom sportu, sustina je u tome da se svi oni bodi steroidima a to sto me je frapiralo je da su oni tad davali godisnje preko 60 000 dolara na razne steroide, svaki dan se bo u dupe ili gde vec, svaki drugi mesec isao je na lekarske kontrole, pred takmicenje pojacaju doze i tada znaju i krv pisati, inace ostao je sterilan i samo on zna koje jos organe je sje*o (kao i svi oni), a pare za steroide su nabavljali tako sto odu u Mexiko i tamo su ga kupovali, jer je jeftiniji i onda su ga u Americi preprodavali, pricao je kako se i prostituisao kao i mnogi drugi samo da bi imali za anabolike, a to je bilo 90 i neke, sad je cifra od 60 000 dolara verovatno mnogo veca, pa sad ti budi Mister Olimpia  :fifabljak:

Arnold je bio Mister Olimpia 7x :prcko:

« Last Edit: February 10, 2009, 20:40:08 by maremas »

3vilP 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2010
« Reply #9 on: February 10, 2009, 20:38:18 »
idem...ali ne radi bildanja nego cisto zbog kondicije i da se dobro osjecam...moze se reci da 40% treninga provedem na traci i biciklu, 40% na trbusnjacima, a 20% na veslanju, tegovima i sl spravama, ali se tu ne forsiram, idem sa kilazom koju dizem uz ne previse napora...

kristian826 11

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 5
  • Goodbye PES
« Reply #10 on: February 11, 2009, 10:19:55 »
heh trebali ste sam proci vojnicku skolu kakva je bila kod mene i ne biste trebali nikakvu teretanu :D :D
ujutro fajrunt u 6,polako malo istezanje,vjezbe razgibavanja,pa onda sklekovi,trbusnjaci,cucnjevi i pi*darije...na pocetku je bilo 10 sklekova i 10 trbusnjaka al je bilo doslo do 50 sklekova i 100 trbusnjaka,te trcanje 3 km(jos pogotovo lijepo bilo po zimi,-20 ujutro,stari na biciklu u bundi i rukavicama,polako cestom vozi i nadzire mene,a ja ko cuko dahcem i trcim stazom :lol: jos kad se razbijem,opali se smijat ko konj :prcko: )
nakon sto dodes imas dorucak i onda ak sta trebas radit,to jos upregne,ak ne radi sta te volja :prcko:

gothic45 10

• CROPES-ovac od 2007
  • Freedom
« Reply #11 on: February 11, 2009, 19:33:09 »
Treba unositi dosta proteina za rast i obnovu misica kao i ugljene hidrate koji imaju energetsku ulogu.

Bas sam citao na nekome forumu o bildanju da ako si pocetnik ne trebas previse brinuti o prehrani nego samo stvorit pravilan ciklus vjezbanja.
Frend mi ide u teretanu, ja sam mislio nabavit neke utege i tako nesto ali sam prelijen i nemam volje za to bar zasad iako radim malo trbusnjaka i da salo oko stomaka skresem i malo sklekova da mi ruke ojacaju.

VuXs 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Milano siamo noi
« Reply #12 on: February 11, 2009, 23:40:18 »
jao isss koje filozofiranje...neznam...jel to zbog godina ili chega..zashto e u svakoj temi treba konstantno trubiti o nechemu kaj se zna i kaj je normalno...i konstantno uzdizanje "moje malenkosti" do neba..isss

ja sam valjda jedini koji je krenuo u teretanu da skine masu.. hahaha

zivciraju me klinci od 14,15 godina kaj dolaze pa se kurche..iss to je strasno..odradi seriju odma se gleda u ogledalo...strashno neshto..

a nabaviti si "neke utege" je da ne kazhem kaj i budem prost...
bez ostalih vjezbi i kardiovaskularnog treninga nebudesh nishta postigao...

rekao mi je 90% prehrana 10% vjezbe.... ipak je malo manja razlika u tom postotku..

osobno uzimam l-carnitin koji su mnogi "struchnjaci" popljuvali... i to su izvukli na zakljuchcima raznoraznih testova..na vrhunskim sportašima koji su u top formi...
trchim svako jutro 10-15 minuta..lagano.. puls do 135 otkucaja i to je to.. 4x tjedno teretana +jednom samo kardio (bicikl,ergometar,traka) + jednom tjedno nogomet u dvorani...

kakve teretane idete??

ja sam kod conera na air fitnesu..odlichna teretana i ekipa.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #13 on: February 11, 2009, 23:55:18 »
Sve u svemu bez zacrtanog "cilja" sta zelis postici u teretani i "volje" nema nista.

r2csx 18

• *
  • CROPES-ovac od 2005
  • Technical support
« Reply #14 on: February 12, 2009, 00:07:47 »
trchim svako jutro 10-15 minuta..lagano..

sorry kolega al sta se moze za tih 10-15 minuta postici? O.o