Author Topic: [TUTORIJAL] Igrajte PES2009 ONLINE preko Hamačia i programa PES GREEN  (Read 24518 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: maremas84
Za igranje su vam potrebni PES GREEN 1.0.3e i HAMACHI i naravno PES2009 sa instaliranim oficijanim pecom 1.2 ~Download.

Prvi deo tutorijala:
1. Idite u NETWORK CONNECTIONS, selektujte konekciju HAMACHI i idite na ADVANCED SETTINGS....

Zatim gore postavite konekciju HAMACHI na prvo mesto a dole iskljucite FILE AND PRINTER SHARING..., idite na OK.

2. Program pesgs1.0.3e kopirajte u C:\...\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009.
3. Upalite HAMACHI.
4. Pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 0 pa stisnite ENTER pa 2 pa stisnite ENTER, kada zavrsite sa igranjem ponovite postupak ali tada ovako,
pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 0 pa stisnite ENTER pa tad 3 pa stisnite ENTER, i sad ste obrisali sertifikat koji ste pre igranja instalirali.
(stavku 4. radite svaki put kad ocete da igrate, sertifikat nije obavezno brisati ali je pozeljno)

5. Onaj ko je HOST radi sledece:
Ponovo pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 1 pa stisnite ENTER,
zatim unesite IP koji vam je dodelio HAMACHI (pise vam na programu) i zatim mozete startovati igru tj. PES2009.exe.

Onaj ko je CLIENT radi sledece:
Ponovo pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 2 pa stisnite ENTER, zatim unesite IP onoga ko je HOST (on ce vam je dati) pa unesite vas IP i startovace se igra.

Drugi deo tutorijala:
1. Udjite u NETWORK .

2. Pojavice vam se sledeci screen, idite OK

Zatim screen gde ce vam traziti da unesete GAME ID i GAME ID Password. Nije potrebna registracija na KONAMI ali ne moze svasta da se upise, mora da budu mala slova plus brojevi, evo i primer:
GAME ID: aladdin986
GAME ID Password: 123456

Posle toga screen gde idete na NEXT kao i na 2 sledeca screen-a gde idete dalje.

3. Onaj koji je HOST kreira sobu (mada moze i klient) ali za FRIENDLY MATCH, za RANKING MATCH ne funkcionise, CLIENT trazi sobu i pristupa joj.

4. Sad ste obojca u sobi i zabava moze da pocene, idete na READY i HOST potvrdjuje na START MATCH.

Sve ostalo je istorija, uzivajte.

tutorijal napisao maremas
  :party2:
« Last Edit: January 25, 2009, 14:06:47 by maremas »

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
Nemojte da vas uplasi ovoliki text, to je zato da bi "svima" bilo jasno i da bi uspeli iz prve, jednostavno je a slike govore 1000 reci, sinoc sam igrao sa drugarom, igrao sam i kao host i kao klijent, znaci da ovaj postupak radi 100%, nadam se da nesto nisam izostavio u tutorijalu. Kad jednom tj. kad prvi put prodjete ovo svaki sledeci put radicete gotovo na slepo. Tema bi mogla i da se zalepi.

Pristupite sledecim grupama, tu se okupljaju igraci pa da se mozete dogovoriti oko meceva.

NETWORK: peschat
PASS: pes

NETWORK: peschat1

NETWORK: peschat2
« Last Edit: January 25, 2009, 12:11:01 by maremas »

Daja 9

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 3
  • Daja [G]OWNA[R] :D
fala maremas!!cim odradim posao idem odmah isprobat! cek jer treba onda orginal xD?
« Last Edit: January 25, 2009, 12:41:14 by Daja »

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
Ne, sve jedno je dali igras sa originalo ili ne, nije bitno jer te ovo ne povezuje sa KONAMI serverima.

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
pitah ga i ja na pp. ne treba xDDD
mare,meni je bilo bitno zbog fejka ne oriđiđija hiihihi oh,sad ce pocet rokanjeee

al me zanima jedno-jel bitno koji patch je instaliran? tj ja imam hnl, evo ili neki treci a ovaj s kojim igram nema niti jedan?!?
« Last Edit: January 25, 2009, 12:47:29 by articoka »

Daja 9

• CROPES-ovac od 2008
i to kaj je articoka pito i kaj ja biram kaj upisujem pod ID i pass?

crny88 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • if you're gonna be dumb, you gotta be tough
meni izbacuje ovaj problem kad oću instalirat PES GREEN

ali poslije piše da je instalacija uspjela. a kad idem na login u pesu piše nešto kao verification error.
imam 1.2, stavio sam sve u network connections. neznam u čem je problem

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
E dobro i meni isto to izbacuje, nece da ti snimi sertifikat ili ti ga ipak snimi ali to serka, nista strasno, nekima to prijavljuje nekima ne.
Evo sta da radis, snimi onaj stari(mada je sve to isto) program od Stefana ~DOWNLOAD
i samo snimi sertifikat imas i dole kako, posle nastavi dalje po mom upustvu.
Uputstvo:

1 - Prvo što svako mora da uradi jeste da napravi folder OUTPES u folderu igre i u njega EXTRACTUJE sve iz ovoga RAR-a !!!
2 - Posle toga treba da instlirate sertifikat na sledeći način

a) otvorite fajl PES09.srt koji se nalazi u folderu ...Pro Evolution Soccer 2009\OUTPES\Goalserver2009\stunnel
    b) zatim kliknete ' Install Crtificat '
    c) pa ''NEXT''
    d) pa odaberete ''Place all certificat in the following store'' i stisnete ''Browse...''
    e) zatim odaberete ''Trusted root Certification Authoritets'' koji se nalazi odma ispod ''Personal''
    f) zatim OK pa Next, ako vas nešto upita kliknite YES i onda OK

Završili ste sa certifikatima
« Last Edit: January 25, 2009, 13:06:40 by maremas »

Daja 9

• CROPES-ovac od 2008
hmmm...

5. Onaj ko je HOST radi sledece:
Ponovo pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 1 pa stisnite ENTER,
zatim unesite IP koji vam je dodelio HAMACHI (pise vam na programu) i zatim mozete startovati igru tj. PES2009.exe.

Onaj ko je CLIENT radi sledece:
Ponovo pokrenite pesgs1.0.3e.exe i pritisnite 2 pa stisnite ENTER, zatim unesite IP onoga ko je HOST (on ce vam je dati) pa unesite vas IP i startovace se igra.

kak da ja znam ko je hoste a ko client jer nisam procito pa sam napraqvio za hoste i sad kad odem pod network nece uc :S

crny88 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • if you're gonna be dumb, you gotta be tough
hvala mare sad radi. btw. neko za tekmu? :)

zubinho 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Tornado Zadar!!!
Windows Script Host Error
script:C/users/user/appdata/local/crt.vbs
line:3
char:1
error:the system cannot find the file specified
code 80070002
source: (null)

napravio sam i ovo sa "starim" programom od stefkea????

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
@Daja prethodno se dogovoris sa nekim da igras pa onda idete da se za*ebavate ovo podesavanja!!!

EDIT:

Dodato u tutorijal:
Zatim screen gde ce vam traziti da unesete GAME ID i GAME ID Password. Nije potrebna registracija na KONAMI ali ne moze svasta da se upise, mora da budu mala slova plus brojevi, evo i primer:

aladdin986
pass: 123456
« Last Edit: January 25, 2009, 14:06:10 by maremas »

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
pokusao uc u network i evo sta kaze:

maremas 11

• CROPES-ovac od 2007
Ako imas antivirus disejbluj ga, kao i firewall.

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
jesam,i dalje error....