Author Topic: Biblija za online igranje  (Read 3602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chille_HR 10

• CROPES-ovac od 2007
Biblija za online igranje
« on: November 26, 2008, 09:50:36 »
Ako admini odobre, htio bih da ovo bude sticky u kojem ce svi pogledati pravila i vidjeti kako postaviti sve uvjete za ljepshe online igranje...
Ovo je skup svih korisnih informacija na koje sam naishao na raznim forumima, tako da se ne ljute oni koji naveli neke od ovdje napisanih stvari...
Ovdje bi bili svi korisniji postovi chlanova foruma vezani uz online igranje...

Kao prvo testirajte svoju konekciju na www.speedtest.net, gdje cete vidjeti svoju stvarnu konekciju, jer jedno je ono shto nam nashi dragi provideri kazhu, a drugo je ono shto dobivamo (ovo nije jedina stranica za test konkcije, ali je vjerojatno najpopularnija)...

Nakon toga testirajte vashu vezu i putem Konamijevog alata http://www.konami.jp/we/network/2009/ (preporuchljivo je da preko www.speedtest.net imate stvarnu vrijednost uploada od 192kbps koja je postavljena kao neki minimum <=> recommended igranja online)...
Chak i ako vam je upload manji od 192kbps, moguce je da normalno igrate sa sunarodnjacima koji su blizu vas (relativno), a pod time mislim na kreiranje sobe, a ne opcenito igranje…

Stoga, ako ste preko Konamija dobili ocjenu B za ‘2 player match’, nemojte kreirati sobe, vec trazhite druge gdje mozhete igrati…

Ako vec kreirate sobu, a imate slabiju vezu, moguca su dva scenarija:

prvo: imate sjajnu vezu nakon shto ste kreirali sobu i igrate sasvim u redu, ali zato vašem protivniku nije tako sjajno, jer njemu jako lagga i ima problema…

drugo: imate usranu vezu sa puno lagga, a pak vash protivnik ima chistu konekciju bez ikakvih problema

Ovaj fenomen se zna chesto dogadjati i to bez nekih uochljivih pravila; neki ga opisuju kao shlepanje na protivnichku konekciju, a da li je to istina, ne znam...

Nakon shto ste testirali svoju vezu na oba alata i znate svoje mogucnosti, krenimo na vash kompjuter....
Ono shto mozhe utjecati josh na vezu pri online igranju jesu wireless internet, antivisrusni program i firewall...
Ako imate samo wireless i bez mogucnosti ste spojiti kabel do routera, onda ste osudjeni na laggovito igranje i na muchenje samog sebe i/ili protivnika.

Ovdje niste vi krivi, vec je to problem sa Konamijem.
Shto se tiche antivirusnih programa i firewalla, iskljuchite ih. Oni takodjer utjechu na vezu. Ljudi ponekad zaboravljaju (ukljuchujuci mene) da uz neke antivirusne programe imate i njihove firewallove, pa tako nemojte ni na njih zaboraviti.

Sljedeci korak bi bile same postavke igre. Mozhda imate zvijer od kompjutera, a mozhda ne. U svakom sluchaju PES 2009 online ce svakoga zadovoljiti i na srednjim detaljima (medium). Ako igrate na visokim detaljima doma, probajte se sjetiti da ih smanjite na srednje kada igrate online jer ce vam u protivnome igra biti usporena (chak i ako imate ultra brzi internet).
Osim ovih stvari, obratite pazhnju i na druge korisnike dok igrate online. Gledajte konekciju protivnika (tochkicu) kada udje u sobu i prichekajte oko 5 sekundi da vidite da li ce mu se promijeniti boja. Takodjer gledajte na one zgnjechene lopte, koje mogu znachiti dvije stvari - frajer se diskonekta na svoju shtetu ako gubi - ili ima loshu vezu i zna mu pucati usred tekme.
Savjet: nemojte se zhivcirati, ne isplati se. Ako vec uletite igrati protiv takvog protivnika (bilo sluchajno, bilo namjerno), igrajte svoju igru i unaprijed rachunajte da cete izgubiti, te se necete zhivcirati. Zashto je nekome uzhitak varati, nije mi jasno, ali svaka budala ima svoje veselje. Nabavite si kakvu biljezhnicu ili vodite kakav popis sa ljudima koji varaju (hvala froginhu) i postajte ovdje na forumu u drugoj temi.

Bilo kakav savjet, ispravak ili prijedlog slobodno dajte i post ce se izmijeniti.
Nadam se da ce vam pomoci ova tema...