Author Topic: Nogometna reprezentacija  (Read 71892 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
Re: Nogometna reprezentacija
« Reply #1275 on: June 22, 2016, 15:48:06 »
Inače, nakon svega viđenog dosad, igramo daleko najljepši i najbolji nogomet na prvenstvu. Isto tako, odlaskom u gornji dio ždrijeba ne smijemo bježati od uloge favorita. Dobijemo li čak i Portugal u osmini finala, smatram da je sve osim polufinala neuspjeh. Ovakva prilika se ne smije propustiti jer se stvari ovako poslože jako rijetko, skoro nikada.

Eventualnim ulaskom u finale, a s obzirom da mi možemo ravnopravno igrati s bilo kojom reprezentacijom svijeta, sve je moguće te čak i dizanje kante nije toliko nerealan ishod. Dapače. Mislim, bacite pogled na svjetske kladionice, zajedno s Belgijom smo četvrti favoriti prvenstva, s tim da su Španjolska, Francuska i Njemačka ispred nas. A oni se do finala moraju međusobno sastati. Slobodno možemo reći da smo drugi favoriti.

Kranči 10

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 6
  • HŽV
« Reply #1276 on: June 22, 2016, 16:12:52 »
Slažem se, čak bih i rekao da su osim utakmice sa Turskom, ostale dvije utakmice Hrvatske bile među najzanimljivijima na prvenstvu i to kažem prilično objektivno s obzirom da nisam toliki fan Hrvatske, a i da sam pogledao nekih 90% svih utakmica.

Što se tiče finala, prilično je realno da će biti tamo osim ako neće upasti u euforiju, jer bi tada mogli izgubiti već u osmini finala. I na redditu svi stavljaju Hrvatsku u finale bez obzira na Belgiju i Portugal kao najjače moguće protivnike.

zlac 30

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #1277 on: June 22, 2016, 16:17:15 »
bez obzira na Belgiju i Portugal kao najjače moguće protivnike.

a niti jedni nam baš ne leže po stilu igre i prethodnim iskustvima ...

zlac 30

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #1278 on: June 22, 2016, 16:28:42 »
I naravno, iskreni bravo za Hajdukovu dicu ... oba gola, obje asistencije, obranjeni penal i dojava kako obraniti penal. :%

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #1279 on: June 22, 2016, 16:36:22 »
Portugal nam nikako ne leži po prijašnjim iskustvima. Ako se ne varam, nismo im gola nikada dali. A Belgija je izuzetno kvalitetna. To smo i sami osjetili na vlastitoj koži.
No pokazali smo puno više i od jednih i drugih. Zato kažem, sve ispod polufinala bi bio neuspjeh.

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #1280 on: June 22, 2016, 19:39:57 »
Isto tako, sporan je trenutak u kojem Subašić izlazi s gol linije, ali i Jedvajevo utrčavanje u kazneni prostor puno prije nego je Ramos pucao. Da je penal kojim slučajem bio čist ko suza, uvjeren sam da bi se ponavljao. Ovako je najbolje prošlo po samog suca, s laganom kompenzacijom.

Po meni je cijeli taj penal sporan...

Prvo je dosuđen penal iako je njemu prethodio prekršaj u napadu. A onda poslije nije ponovljen penal iako je bilo 3 razloga da ga se ponovi:
1. Ramos se zaustavio prilikom uzimanja zaleta
2. Subašić je izašao sa linije prije nego je udarac upućen
3. Igrači su utrčali u 16-erac prije nego je udarac upućen

Vjerojatno zato što penal nije bio baš čist, koju minutu prije čišći penal nije dosuđen za nas + što je prilikom izvođenja bilo nepravilnosti i sa jedne i sa druge strane sudac se odlučio napraviti glup i pustio da se nastavi dalje bez ponavljanja.

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #1281 on: June 22, 2016, 20:10:03 »
Pa da, u biti si rekao ono što i ja. :D

Idemo na Portugal. Na ekipu koja u skupini s Islandom, Madđarskom i Austrijom nije došla do pobjede. Uz dužno poštovanje, ispadanje u osmini finala bi bio veliki neuspjeh.

Kranči 10

• CROPES-ovac od 2009
  • HŽV
« Reply #1282 on: June 22, 2016, 20:23:21 »
Istina, nije došla do pobjede, ali su u sve tri utakmice (pogotovo u prve dvije) bili daleko bolja momčad od protivničke i nisu imali sreće. E sad, može se reći da im se danas otvorilo (ipak su zabili 3 gola), međutim, nisu ni danas pobjedili iz razloga što im je obrana koma.

Bull 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Nema predaje!
« Reply #1283 on: June 22, 2016, 21:04:18 »
portugal je neugodna momcad za nas bila u proslosti, to stoji, ali to je bilo prije, trenutno smo mi realno gledajuci bolja i dominantnija momcad, kako god okrenuli, no eto portugal se mozda poceo budit u najboljem trenutku, nomrlano imaju ronalda koji moze sve rijesit jednim potezom, kad se pogleda zdrijeb nije moglo teze, nije nas pomazilo, ali ja vjerujem u nase decke, u nasu momcad, strucni stozer da ce sve poslozit kak treba i ak cemo igrat kak dosad vjerujem u prolaz i u uspjeh  :super:

plavi08 26

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #1284 on: June 22, 2016, 23:48:11 »
Nama je Portugal ko mi Italiji. Nadam se da će TV serviser smisliti nešto pametno pa da i njih riješimo.

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #1285 on: June 25, 2016, 16:45:59 »
kad je bilo objavljeno da će Hrvatska sve utakmice u skupini igrati u plavom dresu zato jer se domaći bijelo-crveni pobija sa svim dresovima naših suparnika (jer i Češka, Španjolska i Turska imaju ili crveni ili bijeli dres) onda sam čitao masu komentara i teorija zavjera kao "HNS-u smeta sve hrvatsko", "UEFA ne želi kockice", "UEFA nas diskriminira" i slično....pa evo bila je nekidan situacija koja pobija sve te teorije zavjere jednim potezom:

Utakmica Engleska - Wales. Engleski prvi izbor je bijeli dres sa crvenim čarapama, Wales je skroz crven...Wales je tu utakmicu morao igrati u svojem rezervnom dresu koji je crno-sivi sa zelenim detaljima zato jer su imali čarape u istim bojama kao Engleska
Wales were forced to abandon their traditional red against England because both teams wore the same colour socks. So England vs Wales, a traditional clash of white versus red, became white versus grey and lime green. All because of a sock clash.

plavi08 26

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #1286 on: June 26, 2016, 00:25:33 »
Pogleda na nastup na euru

Repka je ispračena sa ?. Postavljanje Čačića za trenera je još dodatno nabrijalo jaz onih koji smatraju da se repku može bolje voditi tj. da je trenutno repka samo za privatne interese.

Da u vodstvu repke sjede ljudi upitan morala i poštovanja zakona to se slažem. No da je ova repka selektirana po privatnim interesima definitivno ne.

Primjer. izbacivanje Lovrena i Halilovića sa eura je odličan potez. Lovren se ponaša kao da je CR, a nije. A Halilović možda će nekad biti vrhunski igrač no trenutno igra na razini Čorića. A Čorić je tih miran i ne remeti atmosferu u repki (odsjedio cijeli euro na klupi) dok se za Halilovića ne bi dal okladiti da bi bilo tako.

Pašalić je ispred njih 2 no nažalost bio je ozljeđen. Neki su se odma razglamili a nisu pratili da čovjek uopće nije odigrao 2. dio sezone i nije bio spreman za igru ni u trenutku sastavljanja popisa.

Osim tih diskutabilnih jedini uljez je Shindefeld. On nije kadar za repku. Tu je mogao pozvati nekog drugog stopera. Iako mi nitko ne pada na pamet.

E sad, kad je to sve počelo odmah je bilo vidljivo da Čačić i nije tolko nesposoban. Uspio je momčadi vratiti duh. Koji uz dužno poštovanje prema Kovaču i malo manje prema Štimcu nije imala. Bilić je bio zadnji kod kojeg se vidjela ideja. Bar sa mog kuta gledališta.

Postavio je najjači sastav. Osim možda eksperimenta sa Badljeom koji i nije ispao tako loše. Sve je funkcioniralo. Probudila se očekivanja. No kad nešto složiš u kratkom vremenu često to i kratko treaje. Iznimke su rijetke.
Ideja sastava protiv Španjolske pokazala se genijalna. I mnogi mu vjerojatno zamjeraju da nije isto probao protiv Portugala.
Možda da je Low bi imao i muda to probati. No nažalost ili nasreću (nikad se nezna kako bi to funkcioniralo, razapeli ga bi da nije a on je to odigrao. Ovako je ispalo ziheraški.) nije. I ispali smo jer nije bilo sreće da nešto uđe, a sa druge strane nije bilo takve igre da ih razbijemo. I velka prilika je propuštena.

Igrači koji su podbacili ( u sve 3 tekme, nećemo sada gledat samo zadnju su). Mandžo- uvjerljivo najveće razočarenje. Strinić- osim prve tekme katastrofa, lik ima problema sa orjentacijom i snalaženjem u prostoru. Kaj je najgore ne vidim zamjene za istog. Jer Vrsaljko je bio još gori na, toj poziciji, od njega tu jednu tekmu kaj je odigrao. Ostali su oscilirali. Sa time da pohvale zaslužuju Rakitić i Čorluka. Odigrali su odličan turnir.

E sad dali ostaviti Čačića ili tražiti drugo rješenje. Osobno ga bi ostavio jer se barem vidi ideja.

Huligane sa tribnia neću ni spominjati jer nisu vrijedni toga.

Za kraj Hvala Srni za sve dobre i loše trenutke i sve kaj je odigrao za repku. :)

« Last Edit: June 26, 2016, 00:28:42 by plavi08 »

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #1287 on: June 26, 2016, 18:38:14 »
Pa primjeri koje si naveo govore upravo suprotno. Ako se nećemo praviti glupi, složit ćemo se da je svima jasno da Lovren nije pozvan jer je pjevao USKOK-u. A Halilovića nije bilo jer je prodan. Ćorića se tek treba utopiti.

A o Čačiću mi je bespredmetno trošiti slova i uvjeravati nekoga o kakvom se analfabetu radi. Čak i kada zažmirimo na njegovo pravio lice - lice analnog komandosa.
« Last Edit: June 26, 2016, 18:42:25 by Mojo Risin »