Author Topic: Navijači - neredi i lijepe geste  (Read 11032 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
Navijači - neredi i lijepe geste
« on: October 01, 2007, 16:47:32 »
Evo ja ne znam da li sam odabrao dobro mjesto za ovaj topic. Imam zadatak iz sociologije da preko godine obradujem jednu temu koja me zanima. Odabrao sam navijace, tj. nerede i humanitarne akcije ili druge njihove pothvate, bilo sto vezano uz navijace. Nije nuzno da je to vezano uz nogometne navijace, može to biti i publika koja gleda atletiku.
E sad ja bi trebao izrezivati iz novina clanke ili sa interneta si printati vijestivijesti o navijackim neredima i onome sto sam vec naveo, no posto ste vi cesto na internetu isto kao i ja, nadam se da ce te mi htjeti pomoci pa mi u ovaj topic stvljati kad god se dogodi takvo nesto. To moze biti neki clanak, slika, a moze i video, a mozete i napisati ako ste negdje u novinama procitali. No svakako bi vas molio da uz tekst koji stavit napisete i link jel moram imati navedene i izvore. Mislio sam, a mozda to i napravim, da napravim i jedan filmic u Vegasu, o tome pa bi dobro dosli i neki videi.
Evo da vam dam primjer kako sam to mislio, evo recimo mozete staviti nesto o humanitarnoj akciji sad kad su na tekmi Dinamo i Slaven belupo prikupili novce za obitelji umrlih u pozaru, ili na primjer ovo kako se sad gradi groblje u blizini stadiona HSV-a za njihove navijace i bilo kakve druge stvari o navijacima.

UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEM

i nadam se da nije profesorica iz sociologije clan cropes foruma. :lol:
« Last Edit: August 20, 2008, 15:21:38 by .~°.hendrix!™ »

BBBManiac

Navijači - neredi i lijepe geste
« Reply #1 on: October 01, 2007, 16:50:42 »
....
« Last Edit: November 13, 2013, 19:49:48 by plavi08 »

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
Re: Navijaci- neredi i lijepe geste
« Reply #2 on: October 01, 2007, 17:19:56 »
e pa to bih ja vas molio da mi napisete, jel ste vi svi strastveni navijaci pa idete po njihovim forumima, a ja bas ovdje u sisku nemam za kog navijati, pa navijam za varteks, evo ovo je odbar primjer, sad ak bi jos mogo dati link gdje da nadem vise o tome ili gdje ima neki clanak o tome ili video, unaprijed hvala.

mislim ne bi ja sad htio da mislite da sam ja ljencina pa da mi se neda traziti, no mislim da ce mi ovako biti lakse, a vidio sam da vi sve o tim navijacima znate, kud ko ide sta radi isl.

BBBManiac

« Reply #3 on: October 01, 2007, 17:34:26 »
« Last Edit: October 01, 2007, 18:56:23 by BBBManiac »

Bobi 11

• CROPES-ovac od 2006
  • Naj PES: 4
« Reply #4 on: October 01, 2007, 20:14:48 »
a ako trebas nerede sjeti se kapfemberga, malte, mađarske, milana ... ima puno toga :D
evo i  lijepe geste  http://www.nk-dinamo.hr/vijest/prikaz/535/default.aspx
to su bas navijaci pomogli :)
maniac to kaj si ti napisal to je Dinamo  bez pomoci navijaca donirao ;)

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
« Reply #5 on: October 01, 2007, 20:26:29 »
ma znam, za te nerede, no ja bi trebo one koji su se dogadali recimmo od pocetka 9. mjeseca, a moze se provuci i 8. mjesec ove godine, pa sve sta ce se dogoditi tamo negdje do 4. ili 5. mjeseca iduce godine

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
« Reply #6 on: October 05, 2007, 15:16:11 »
 Amsterdam: 42 uhićena navijača, ozlijeđena 3 policajca
Trojica policajaca su ozlijeđena jer su huligani (koji su srećom identificirani kao navijači Ajaxa) na njih bacali boce što je rezultiralo uhićenjem 38 osoba prije utakmice u Amsterdamu, objavila je nizozemska televizija NOS TV.

U izvještaju se navodi još i da je do sukoba domaćih navijača i policije došlo jer je amsterdamska policija predvidjela osvetnički pohod na navijače Dinama, jer su, kako se navodi, navijači Ajaxa bili "vrijeđeni i napadani" 20. rujna u Zagrebu. Policija je imala posla i u Austriji. Najmanje 13 osoba privedeno je u Beču nakon sukoba oko 150 navijača Rapida i Anderlechta na željezničkoj stanici. Za sada nema podataka o ozlijeđenima, no policija je izvijestila da je tučnjava blokirala tramvajske linije te da je su razbijenim staklom zatrpane poznate bečke shopping ulice. Svjedoci kažu da su vidjeli navijače kako razbijaju kafiće i stakla na automobilima.

evo da i ja malo stavim nesto o neredima, a mogo bi staviti i ono sa didom jel ipak je to bio nered navijaca, ali radije bi to stavio u topic najbolji glumac, ajd ako vi saznate za kakav nered slobodno stavite, i izvor, ovdje je izvor
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/sport/20071005_27299_74698.php

Frank Dux

« Reply #7 on: October 05, 2007, 16:13:49 »
evo ti moj klip o neredima

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
« Reply #8 on: October 05, 2007, 17:22:29 »
hvala decki, koristit ce i to, no ja trebam, uglavnom nerede i geste navijaca koje su se sada u zadnje vrijeme dogadale, recimo unutar mjesec dana, ali i sve ono sta ce se dogoditi, kad saznate, samo ovdije javite thanx

spiga 11

• CROPES-ovac od 2006
  • St. Pauli 2.Bundesliga
« Reply #9 on: October 05, 2007, 17:38:38 »
U neredima pred torinski derbi uhapšeno 42 navijača
Autor: Tanjug, Blic online | 01.10.2007 - 11:03
U neredima pred torinski derbi uhapšeno 42 navijača

U neredima uoči jučerašnjeg derbija između Torina i Juventusa uhapšeno je 42 navijača, optuženih za nasilje i posedovanje oružja, javljaju italijanski mediji.

U incidentu je bilo najmanje troje povređenih, među kojima i kamerman Skaj televizije, koji je završio u bolnici.  Navijači su blokirali puteve oko stadiona skoro dva sata, a policija, koja je koristila suzavac, uspostavila je mir oko 19 časova. Posle meča koji je počeo u 20 i 30 časova, zabeležen je samo jedan manji incident.

Slični neredi desili su se prošle nedelje uoči đenovskog derbija (Djenova - Sampdorija), a istog dana i u Bergamu pred utakmicu Lacio - Atalanta, došlo je do navijačkih obračuna. Tada je policija intervenisala oduzevši hladno oružje nekim pripadnicima navijača Lacija.

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=14743

Frank Dux

« Reply #10 on: October 07, 2007, 13:27:05 »
http://northernboy34.proboards42.com/index.cgi?
na ovom forumu imas sve sto ti treba! text, klipove slike...
samo se regaj!

zg-prvaci-2008 10

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #11 on: October 11, 2007, 17:08:15 »
a kaj da napisem na novu temu osim A.C.A.B.........
ima stvarno navijaca koji pretjeruju sa glupostima, ali ima i onih normalnih..
mene u zadnje vrijeme iritira to kaj svi napadaju navijace, a muriju nitko..
u dosta slucajeva je murija kriva, jer svojim bahatim,uzvisenim i arogantnim ponasanjem izaziva..
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=32322&context=naslovnica&web_page_id=main_page_video

i ja sam imao par slucajeva npr. idemo na gosovanje u rijeku i kad se pocnemo spustat prema stadionu kod neke kucice (sa desne strane na toj cestici)  stoji murija i suzi prolaz sa 3 metra na pola metra da moramo jedan po jedan prolazit izmedu njih i te kucice i sa ljeve strane stoji murijak sa cuckom i huska ga na nas navijace da laje i skace prema nama i smije se zajdno sa jos 5 njh.. misli jeli to normalno??
a i bilo je  ovakvih slucajevi ko na 24 sata u busu..
izvuku decka iz busa i za*ebavaju ga bezveze..
ili na gostovanju u splitu...
decko je zapalio baklju izgorila je i spusti ju na pod (nebaci ju u teren) i sve 5.
kad odjednom murija se spusti (murija je bila iza nas) njih 4 izvade pendreke nalupaju decka (17-18 god.)
prime ga za ruke i noge odvuku gore, okrenu prema zidu (da nemoze gledat tekmu) i tak je moral biti cijelu tekmu, a to se desilo u 35 min.
mislim ja nisam za nerede,ali nisam ni za to da si netko dopustava omalovazavanje i da trpi gluposti radi de*ila koji imaju znacku i misle da su boga za jaja uhvatili.....

Frank Dux

« Reply #12 on: October 11, 2007, 20:28:17 »
i ja sam imao par slucajeva npr. idemo na gosovanje u rijeku i kad se pocnemo spustat prema stadionu kod neke kucice (sa desne strane na toj cestici)  stoji murija i suzi prolaz sa 3 metra na pola metra da moramo jedan po jedan prolazit izmedu njih i te kucice i sa ljeve strane stoji murijak sa cuckom i huska ga na nas navijace da laje i skace prema nama i smije se zajdno sa jos 5 njh.. misli jeli to normalno??
a i bilo je  ovakvih slucajevi ko na 24 sata u busu..
izvuku decka iz busa i za*ebavaju ga bezveze..
ili na gostovanju u splitu...
decko je zapalio baklju izgorila je i spusti ju na pod (nebaci ju u teren) i sve 5.
kad odjednom murija se spusti (murija je bila iza nas) njih 4 izvade pendreke nalupaju decka (17-18 god.)
prime ga za ruke i noge odvuku gore, okrenu prema zidu (da nemoze gledat tekmu) i tak je moral biti cijelu tekmu, a to se desilo u 35 min.
mislim ja nisam za nerede,ali nisam ni za to da si netko dopustava omalovazavanje i da trpi gluposti radi de*ila koji imaju znacku i misle da su boga za jaja uhvatili.....
waw! strasno! ti si ojligan!!!!!!

blackfire

« Reply #13 on: October 11, 2007, 20:59:45 »
i nema ti nikaj gore kad se voziš u onim kramama od buseva i drotovi ti nedaju ni pišat,ispišaš sepošteno jedino na stadionu

zg-prvaci-2008 10

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #14 on: October 11, 2007, 22:56:42 »
waw! strasno! ti si ojligan!!!!!!

jesam ja di napiso da sam huligan?

i nema ti nikaj gore kad se voziš u onim kramama od buseva i drotovi ti nedaju ni pišat,ispišaš sepošteno jedino na stadionu

bas to.. bilo je i slucajeva pisanje u bocu.. hehehehehe!!
ma gadovi!
« Last Edit: October 11, 2007, 22:58:24 by zg-prvaci-2008 »