Author Topic: Rukomet  (Read 17575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

salamander

Re: Rukomet
« Reply #60 on: August 09, 2008, 13:35:07 »
Ne pomaže on klubovima nego tvoji starci :stupid: ;)
Haha, tocno (nazalost), sve ce to narod platiti...

senna 11

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 6
« Reply #61 on: October 29, 2008, 22:45:38 »
glatka pobjeda protiv Finaca... evo i maskote Ruksija :D

Daja 10

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 3
  • Daja [G]OWNA[R] :D
« Reply #62 on: November 13, 2008, 21:35:04 »
a jbt...izjednaceno...koi je q iso radit onaj prekrsaj...mozda bi i pobjedili...al ajd bolje ista neho nista :)

hendrix 14

• *
  • CROPES-ovac od 2006
  • Naj PES: 2012
« Reply #63 on: November 13, 2008, 21:46:20 »
ma genijalno su odigrali kraj...zadnjih 20 minuta dali 2 gola...strlek nije smio onakav faul napraviti nakon gola, a i obrana..rupa bila zadnjih 20 minuta...ajd, po nekakvoj normalnoj racunici dva boda iz dva dvoboja s Löwenom su ok jer ce bar nesto prenijeti, a to se i ocekivalo - pobjeda kod kuce, isti k kao i dva remija..iako..trebali su dobiti obje..

13deno 10

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2013
  • We won it five times
« Reply #64 on: November 14, 2008, 07:29:33 »
a u obje tekme su se sami pobjedili, nazalost...

a sutra u nasicama nexe-aragon(zaragoza) u 3 kolu ehf-a, nadam se samo dobroj utakmici (pobjedu je ipak nerealno ocekivati, al nikad se ne zna) dvorana ce sigurno biti puna do posljednjeg mjesta.. pravi rukometni dan

roko 11

• CROPES-ovac od 2007
  • izgleda da je pero uteko
« Reply #65 on: January 19, 2009, 21:02:37 »
nasi se dobro drze na sp 3 pobjede (2 sigurne i ojs trenutna vjerojatno kuba) :lol:
jedva cekam vidit arenu uuuuuuuuuuu
to ce bit zakon!!!

maremas 12

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: maremas84
« Reply #66 on: February 08, 2009, 13:24:37 »
STRASNO :tuzan2:

Hronika

Nepoznata lica napala sportiste u Mađarskoj
Ranjeni rukometaši Šešum i Pešić, Kozma ubijen u napadu nožem
Autor: Tanjug | Foto:AP | 08.02.2009. - 12:49 izmena 13:10

Rukometni reprezentativac Srbije Žarko Šešum je zadobio povrede opasne po život u napadu nepoznatih napadača u jednom baru u Vespremu, na zapadu Mađarske, saopštila je danas mađarska policija.

Njegove kolege iz istog mađarskog rukometnog kluba, Rumun Marijan Kozma je ubijen, a Hrvat Ivan Pešić takođe je zadobio teške povrede, kada su ih nepoznati napadači izboli noževima u baru u Vespremu, javila je mađarska novinska agencija MTI.
Sva trojica ljudi su igrala za lokalni klub MKB Vesprem KC.

Šešum je zadobio rane na glavi, Kozma je uboden u srce i preminuo je u bolnici, a Pešiću je odstranjen bubreg, izjavio je predsednik kluba Akoš Hunjadfalvi.
Direktor bolnice u Vespremu Jene Rač je izjavio da je Šešum operisan i stabilizovan i da mu je život van opasnosti, objavio je britanski internet list "Ertajms" na svom sajtu.
Rukometaši su u baru proslavljali rođenje deteta jednog saigrača kada je Kozmu napala grupa od tridesetak ljudi zbog toga što je plesao s devojkom jednog od njih.
Prema Hunjadfalvijevom mišljenju, napadači nisu bili iz Vesprema.
Šešum (23) je prešao je 2007. godine u Vesprem, Pešić (20) je postao član tog tima prošle godine, a Kozma (26), rumunski reprezentativac, prešao je u Vesprem 2006.

tox 11

• CROPES-ovac od 2007
  • Čovjek bez mašte je čovjek bez krila
« Reply #67 on: February 08, 2009, 13:50:44 »
Strava to je bolesni um,ici nekoga izbosti nozem jer je pleso sa necijom djevojkom na takav p****sti nacin ubit covjeka.

maremas 12

• CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: maremas84
« Reply #68 on: February 08, 2009, 20:26:18 »
Evo malo opsirnije:

Krvavi napad na rukometaše u diskoteci u Mađarskoj
Šešum povređen dok je spasavao zivot drugu /video/
Autor: T. D., H. D. | Foto:Gabor Czerkl/Blikk | 08.02.2009. - 12:49 izmena 20:18
Šešum povređen dok je spasavao zivot drugu /video/

VESPREM - Rukometni reprezentativac Srbije Žarko Šešum (23) povređen je u napadu u noći između subote i nedelje u diskoteci „Patriota” u Vespremu, na zapadu Mađarske. Njegov kolega iz Rukometnog kluba Foteks, Rumun Marijan Kozma (26) ubijen je, a Hrvat Ivan Pešić (19) zadobio je teške povrede kada su ih nepoznati napadači izboli noževima.

Šešum je zadobio frakturu jagodične kosti, operisan je i nije u životnoj opasnosti. Lekari su saopštili da je Pešiću izvađen bubreg , ali da je njegovo stanje i dalje ozbiljno. Kozma je preminuo na licu mesta od posledica uboda nožem u srce. Srpski i hrvatski igrač nalaze se u bolnici u Vespremu.
Marko Vujin, bek Foteksa i srpske selekcije, kaže za „Blic” da je nekoliko puta razgovarao sa Šešumom telefonom i da je on dobro. Vujin u trenutku napada nije bio sa Žarkom u diskoteci.
- Otišao sam na spavanje, kao i Nikola Eklemović. U jednom drugom kafiću slavili smo rođenje sina saigrača Gregelja Ivanščika, pa se ostatak društva preselilo u taj disko, a mi smo odlučili da odemo kući. Pregledali smo snimke u policiji i lepo se vidi da je Kozma stajao sa svojom devojkom i da su mu prišla trojica, četvorica i počela da mu dobacuju. Moje kolege, a bilo ih je oko sedam, osam, želeli su da izbegnu gužvu i napuste klub, ali su ih na izlazu sačekali napadači. Kozma je uboden dva puta u srce, Pešić je protrčavao i uboden je u leđa, a Šešum je udaren kada je pokušao Rumunu da izvadi jezik iz dušnika i spase mu život - kaže Vujin, koji je  u policiji dao izjavu o napadu.
- U šoku sam. Ubijen mi je najbolji drug... Marijan i ja smo poslednje tri godine bili nerazdvojni. Živeli smo vrata do vrata. Strašno... Žarko je na pregledima u bolnici i biće dobro. Boli ga glava i doktori mu skidaju otok, ali kroz dva-tri dana će biti bolje, kao i golman Pešić - priča Vujin.
On kaže da je u 2.45 časova imao propušten poziv na mobilnom telefonu i da je tako saznao za tragediju.
- Na ekranu je pisalo „Kozma”, a on je već preminuo na licu mesta... Zvala me je njegova devojka... Odmah sam otišao tamo, a Kozma je bio nepomičan, potpuno beo. Užas... Ne znamo šta će se dalje dešavati. Ni kada će biti sahrana, niti bilo šta drugo. Jedino još znam da napadači nisu iz Vesprema, tako su mu rekli policajci - dodao je na kraju Vujin, rukometaš višestrukog prvaka Mađarske i učesnika Lige šampiona.
Vujin navodi da su građani i policija Vesprema, gradića od oko 60.000 stanovnika, u neverici jer se sličan zločin nije desio u poslednjih 30 godina.
U Bačkoj Palanci,  kada je vest stigla do Žarkovog oca Steve, a potom i do ostalih rođaka, telefoni i televizori su stalno uključeni kako se ne bi ispustila nijedna vest. Ksenija, Žarkova sestra od strica, u stalnoj je vezi sa njegovim roditeljima koji su odmah otputovali u Mađarsku. Ona je ujedno tu da obavesti i ostale rođake u selu kako ne bi svi uznemiravali roditelje mladog rukometaša.
- Majka i otac su već stigli u Mađarsku i videli su Žarka, baš sam pre nekog vremena kratko razgovarala s njima. Žarko je dobro, ima veliki otok na levoj jagodičnoj kosti i lekari čekaju da taj otok splasne pre no što pristupe operaciji. Operacija tog dela lica će svakako biti potrebna, smatraju lekari, ali neće biti izvedena bar još dan ili dva zbog tog otoka – priča Ksenija za „Blic”.

http://www.youtube.com/watch?v=7E-NoPpVnWo

http://sportskenovosti.hr
 Rukomet             Nedjelja, 08.02.2009.                                               

Rukometaše napali Romi, Pešić i Šešum i dalje na intenzivnoj njezi          Pešiću je odstranjen bubreg zbog ubodne rane i oporavak teče uobičajeno. Šešumu je operirana glava. Postojala je velika vjerojatnost da će izgubiti vid na jedno oko          Mađarska je u šoku, diljem zemlje, pa čak i kod najvećih konkurenata u Szegedu gore svijeće u sjećanje na Mariana Cozmu. Veszpremska tragedija ujedinila je mađarski rukomet. Policija je potvrdila da intezivno traga za napadačima koji su snimljeni ispred lokala Patriota ispred kojeg se dogodila tragedija.
- Marian je plesao sa djevojkom, odgovorno tvrdim da rukometaši nisu izazvali nikakav incident. No, napadnuti su od skupine Roma, njih 30-tak i sve je završilo tragedijom – vidno potresen kolegi Simonu iz Nemzetisporta rekao je predsjednik Veszrepma Akos Hunadfalvi.

Po riječima predsjednika Cozma je dobio nož u srce, a živio je još dva sata, prevezen je u bolnicu, ali je nakon toga podlegao teškim ozljedama.
Druga dvojica teško ozlijeđenih operirani su.
- Pešiću je odstranjen bubreg zbog ubodne rane i postopearitivni oporavak teče uobičajeno. Šešumu je operirana glava. Postojala je velika vjerojatnost da će izgubiti vid na jedno oko, no sada možemo reći da smo uspjeli to sanirati. Obojica nastavljaju liječenje na intezivnoj njezi naše bolnice – rekao je prvi čovjek bolnice u Veszpremu Jeno Ratz.
Rukometaša Ivana Pešića u bolnici u Veszpremu posjetio je i hrvatski veleposlanik u Mađarskoj Ivan Bandić, i razgovarao je s njegovim liječnicima i majkom mladog sportaša, priopćilo je u nedjelju hrvatsko Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija. U bolnici se veleposlanik Bandić susreo i sa majkom ozlijeđenoga rukometaša i ponudio svu potrebnu pomoć.
« Last Edit: February 08, 2009, 20:28:31 by maremas »

Daja 10

• CROPES-ovac od 2008
« Reply #69 on: February 09, 2009, 11:19:44 »
omg...strasno kakvi de*ili... R.I.P.

ja neznam koji je q ovom svijetu svako malo je neko ubijen i unisten nekom zivot :S

:(

Daja 10

• CROPES-ovac od 2008
« Reply #70 on: April 22, 2009, 08:41:10 »
Čupiću uspješno operirano koljeno, slijedi višemjesečni oporavak!

IVAN ČUPIĆ danas je operirao križne ligamente desnog koljena u celjskoj bolnici. Operaciju je uspješno izveo dr. Matjaž Sajovec, a pred najboljim desnim krilom svijeta sad je višemjesečni oporavak koji će početi u slovenskom Zrću.

"Doktor je zadovoljan zahvatom pa sam onda i ja. Osjećam se dobro, malo sam još umoran od operacije. Sada treba početi s rehabilitacijom i čim to bude moguće vratiti se rukometu", rekao je Čupić nakon operacije.

Posjetimo, Čupić je potrgao križne ligamente koljena u dvoboju slovenske rukometne lige između Gorenja iz Velenja i Preventa. S terena će izbivati minimalno šest mjeseci i tako neće pomoći Hrvatskoj u preostalim utakmicama kvalifikacija za EP. Čupić je u Gorenju ove sezone igrao odlično, bio je prvi strijelac slovenske lige, a istaknuo se i fenomenalnim predstavama na Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj. Na najvećoj rukometnoj smotri uvršten je u šestorku prvenstva, kao najbolje desno krilo.

"mali" car nam se vratio :)

Vinca™ 9

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2011
  • "I naprijed plavi..."
« Reply #71 on: August 01, 2009, 01:08:20 »
malo da "prodise" tema
HRVATSKI JUNIORI PRVACI SVIJETA
Dolaze novi Balići - hrvatski juniori prvaci svijeta u rukometu!

Rukometaši hrvatske do 19 godina starosti pobijedili su Island u finalu Svjetskog prvenstva u Tunisu 40-35 i okitili se zlatnom medaljom. Četvrti je to veliki uspjeh hrvatskih generacija U19, nakon europskog zlata prije tri godine u Estoniji, te europskog srebra 2005. godine u Srbiji, odnosno svjetskog srebra otprije dvije godine u Bahrainu.

Igrači Vladimira Canjuge dominirali su dvobojem u Hammametu od prve minute, otkako je Marino Marić zabio za 1-0 vodstvo. Niti jednom tijekom dvoboja Islanđani nisu uspjeli izjednačiti osim na 1-1 na isteku treće minute. Već u 13. je bilo 8-2 za Hrvate.

Briljirao je Marić, kružni napadač Zagreba, koji je zabio prva četiri hrvatska gola na utakmici te pet od prvih šest. Ukupno je zabio Islanđanima devet golova iz 11 pokušaja, s tim da su Canjugini puleni baš s njegove pozicije, s linije šesterca po sredini gola, zabili najviše, čak 16 golova iz 19 pokušaja.

Osim Marića, po šest su golova u pobjedničkoj momčadi dodali Vedran Huđ, Lovro Šprem i Nikola Špelić.

Kod Islanđana je s osam golova najuspješniji bio Guzmundsson.

SP juniora u Rukometu, finale:

Hrvatska – Island 40-35 (19-15)

Za treće mjesto:

Švedska – Tunis 30-27
« Last Edit: August 01, 2009, 02:14:36 by messi_zg »

Vinca™ 9

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2011
  • "I naprijed plavi..."

roko 11

• CROPES-ovac od 2007
  • izgleda da je pero uteko
« Reply #73 on: August 22, 2009, 12:35:43 »
jos nece ni otic :D ovi traze 1.2 :haha:
a drago mi je da ode vise, pa lik je trebao igrat u 3. ligi, pardon 2. ligi, pa tamo sam ja jedno vrime igra dok nisam polomija koljeno...

senna 11

• *
  • CROPES-ovac od 2007
« Reply #74 on: August 26, 2009, 11:40:56 »
Eto završena i na kraju saga oko Duvnjaka, ide u Hamburg napokon :)
http://www.index.hr/sport/clanak/hamburg-potvrdio-duvnjak-dolazi-za-225-milijuna-eura-u-najvecem-transferu-u-povijesti-rukometa/447421.aspx

Lacković, Vori, Duvnjak... HSV će rasturat :)