Author Topic: PES 2019 lag u igri  (Read 232 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
PES 2019 lag u igri
« on: June 16, 2019, 15:09:13 »
Pitanje koje mi je pristiglo u inbox ... vjerojatno će biti bolje da se rasprava i savjetovanje nastavi ovdje

pozdrav, igram pes 19 ali problem mi je veliki lag u igri, da li si imao slični problem? ne znam kako to riješiti...

Misliš na lag kod reakcije na pritisnute tipke ili na trzanje i zastajkivanje kod renderinga?

Za ovo drugo može biti puno razloga, i mene muči sličan problem sa sjeckanjem, ali moram priznati da se nisam ni baš puno trudio riješiti ga. Zna ovisiti i o vrsti GPU-a (AMD ili Nvidia).
Mene zeza na g-sync monitoru, kad u window modu Steam overlay uredno prikazuje 140+ FPS-a, a svejedno svakih par sekundi zasjecka.

Čuo sam u zadnje vrijeme na Evo Web forumu nešto što bi mogao biti dobar savjet, samo nikako da ga isprobam - uz pomoć programa Borderless Gaming igrati u Window modu bez vidljivih rubova - navodno je to lijek za glatki render iznad 60 FPS-a

Ostali, imate kakvih konkretnijih i provjerenih savjeta? :D

@lokos_6 ostalima bi vjerojatno pomoglo bi da navedeš više detalja o konfiguraciji na kojoj igraš

lokos_6 10

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 6
Re: PES 2019 lag u igri
« Reply #1 on: June 17, 2019, 15:20:36 »
Pozdrav, radi se o sjeckanju...stavio sam grafičke postavke na low kofiguraciju koju imam mislim da bih trebao gurat igru bez problema.
Znači konfiguracija je: amd ryzen 5, 16gb ram, gtx 1060 3gb
Ako netko može pomoći bio bih zahvalan.

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #2 on: June 17, 2019, 19:37:52 »
Na drugom računalu (slično tvojem, samo i5 umjesto ryzena i monitor s rezolucijom 1080p/60Hz) sve mi ide savršeno glatko na high.

A na jačoj mašini (i7, gtx 1070, ali i 1440p g-sync monitor) nije glatko. Ne znam više ... kao da je 1440p na više.od 60Hz preveliki zalogaj

lokos_6 10

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 6
« Reply #3 on: June 27, 2019, 10:49:55 »
Meni je pomoglo sljedeće... Run PES2019, Alt tab the game,open task manager, right click on pes 2019, click go to details, right click on pes 2019, click on choose affinity,disable the last 2 cpus

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #4 on: June 27, 2019, 13:18:49 »
Super, budem isprobao i kod sebe

allien 11

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #5 on: June 27, 2019, 15:19:39 »
zanimljivo rješenje, razmišljam baš što su li točno ovi u konamiju morali sjebati da igra bolje radi sa 2 procesora manje nego sa svim raspolozivim procesorima. jel to rješenje namijenjeno samo za konfiguracije za određenim brojem procesora (tj. jezgri) ili sa bilo kojim brojem?
s obzirom da je rješenje vezano uz procesor pretpostavljam da onda ne bi smjela igrat ulogu rezolucija jer je za generiranje prikaza igre ionako zadužena grafa a ne cpu. a s obzirom na to kolko noviji pes-ovi cijede cpu-ove nije ni čudo da tu nešto ne štima (jer mi je sumnjivo što kako jedna igra zatvorenog svijeta troši značajno više cpu-a nego puno kompleksnije igre otvorenog svijeta). prvo što mi pada na pamet je da mozda neki posao koji se izvodi paralelno raspodijeljen u više threadova nego što komp ima logičkih procesora, ali sumnjam baš opet da bi imalo tako značajan utjecaj da dolazi do laga cijele igre.

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #6 on: June 27, 2019, 18:59:52 »
Sad kad bolje promislim, sjećam se da sam negdje već nalijetao na savjete da se onesposobi jezgra, ali ne čak dvije, nego da je dovoljno onesposobiti i samo jednu (onu zadnju ... ili prvu, ne znam više koju točno).

Ako moram nagađati, pretpostavio bih da se procesi koje igra želi izvoditi paralelno na CPU-u preagresivno drže jezgri, da ih jednostavno zaguše, pa CPU često nema vremena za "sporednije" poslove oko distribucije zadataka i sadržaja prema GPU-u, očitavanja periferije i sl.
Ovako kad se na silu oslobodi jedna jezgra, vjerojatno ima vremena i za sve ostalo?
« Last Edit: June 27, 2019, 19:11:37 by zlac »

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #7 on: June 27, 2019, 19:10:40 »

allien 11

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #8 on: June 28, 2019, 11:39:14 »
Da, rekao bih da je definitivno problem u power management opcijama jer sam se upravo sjetio da sam i ja imao prije koju godinu problema sa lagom pa sam postavio high performance nacin rada cime se postize da cpu nonstop radi na max clock speedu i od tad nemam nikakvih problema s performansama. U balanced modu je vecinom radio na 1-2 Ghz, a sad cijelo vrijeme dere 3.4Ghz. Ne znam je li to "zdravo" za cpu, ali barem sam trajno rjesio problem s performansama.