Author Topic: Offline gameplay tweaks - by incas36  (Read 244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
Offline gameplay tweaks - by incas36
« on: September 15, 2018, 13:12:59 »
Evo nešto što bi trebalo popraviti offline AI ... puno manje silovanja low crosseva s krila, češća pucnjava iz daljine, više pogrešaka u dodavanjima i sl.

https://www.evo-web.co.uk/threads/new-gameplay-with-dt18_x64-cpk.79372/

Ima dosta inačica, zadnja bi trebala biti 1_1_1

Backupirajte izvorni dt18 u Data folderu i pregazite ga s novim.

Pošto sad imate moddani .cpk, postoji velika mogućnost da nećete moći pronalaziti protivnike dok ste online.

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
Re: Offline gameplay tweaks - by incas36
« Reply #1 on: September 16, 2018, 15:30:01 »
Još dvije za isprobati (nisu dostupne preko prethodnog linka, koji vodi na prvi post u temi na evo-web forumu)

https://www.evo-web.co.uk/threads/new-gameplay-with-dt18_x64-cpk.79372/page-5#post-3312622

1.1.4 dobiva bolje komentare 

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #2 on: September 17, 2018, 15:37:54 »
Zlac ti se pametan čovjek..kaj je neko uspio raspakirat kod vezan za gameplay ili kako je uspio na to utjecat. Ne kužim   :?

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #3 on: September 17, 2018, 16:12:08 »
Meh ... nekad davno su pokušavali s tekstualnim .json fajlovima iz dt18 ... pa skužili da .jsoni nemaju utjecaja skoro ni na što vezano uz gameplay. Nešto skriveno je bilo jače od bilo kakvih izmjena u .json fajlovima. S pravom se mislilo da .exe uopće ne uzima eksterne .jsone u obzir.

Pa su kasnije počeli čačkati po constant_nešto.bin fajlovima, opet iz dt18.cpk ... e, ti više nisu tekstualni fajlovi, nego više-manje binarne naravi (teži za editiranje, hex editor i tako to). I ispalo je da se u tin .bin fajlovima nalazi većina varijabli iz .jsonova i da promjene u .binovima čak i imaju nekog utjecaja na AI.

I tako je došlo do ove faze ... utjecaja ima, ali kako kolega nesa24 kaže, .exe ipak ima zadnju riječ, pa može nadjačati promjene iz AI .binova

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #4 on: September 18, 2018, 09:23:58 »
Zbog toga mi još čudnije. Kaj ima parametar.

igra na bok  10 ->5
Igra kroz sredinu  2->5
itd.

Jasno da exe određuje što kako i gdje se učitava.

Ovo sa externim jsonima me podsjeća na GTA Vice City i igre iz tog doba..tamo se to masovno koristilo. Čudno mi da su samo json config prebacili u DLL.

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #5 on: September 18, 2018, 09:40:51 »
Izgleda da nije baš toliko direktno (igra na bok, Igra kroz sredinu kao direktni AI parametri ... to ipak definiraju taktike), ali u AI postavkama ima drugih varijabli, poput "da li da pucam s ove daljine", "da li da pucam ako sam pod ovim kutem u odnosu na gol" i još puno puno toga drugog, što je Konami za teže AI razine postavio na super-ziheraške postavke.

Pa izlgeda da zato AI bira(o) najsigurniji put do gola ... munjeviti ping-pong, lopta na krilo kad se isprazni pozicija, low cross, tap-in

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #6 on: September 18, 2018, 10:05:51 »
Treba to iskopat- Malo je nvjerojatno da se tako jednostavno može utjecati na AI. Zašto onda ne izvuku slidere kao što ima mrski neprijatelj.

allien 10

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #7 on: September 18, 2018, 13:18:16 »
 Pa ako je sve sto treba samo promijeniti vrijednost nekih parametara, onda bi se lako mogao napraviti alat koji bi omogucio laiku da si podesi gameplay po svojoj volji (tj. da postoje slideri kao sto plavi spominje). Volio bi se cak i sam s tim pozabavit al nazalost nisam kupio igru...

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #8 on: September 18, 2018, 14:13:31 »
Zlac izgleda da si na tragu. Čitam po ewo i neki tvrde da je na regular napadački AI puno zanimljiviji. Što bi moglo značiti da na večim težinama idu na sigurno pa ispadne ušetavanje lopte u gol kroz prazne bokove. Možda se fakat može igranjem parametrima nešto napraviti.  :D

@allien - znam da je kriza da nema para za izvlačit iz kluba al 40€ valjda imaš. Bila je ok turistička sezona  :prcko:

EDIT: sad pročitao da živiš na Antartici..da teško je tamo :(

allien 10

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #9 on: September 18, 2018, 15:47:02 »
nije tolki problem u cijeni kolki je u tome što matchmaking zadnjih godina na pc-u traje iritantno dugo (a i sam si mi potvrdio da je i ove godine ista situacija), a ni problemi sa spajanjem na server me baš ne ohrabruju u tu investiciju. tak, da, nažalost, ozbiljno razmatram to da ove godine nakon godina igranja pes-a kupim fifu...

inače što se tiče ovog sa alatom za promjenu parametara, promakao mi je problem extractanja i rebuildanja cpk arhive - nigdje nisam pronašao nekakvu specifikaciju tog cpk formata, a postojeći alati koje sam našao svi koriste gui. inače, kad bi našao alat koji ide isključivo preko cmd-a i sa unosom argumenata kao jedinom metodom interakcije sa korisnikom, onda bi se moglo jednostavno delegirati posao extracta/builda tom alatu. ili drugim riječima, moglo bi se napraviti ovako nešto:
1.korak: poziv alata za raspkiranje cpk-a
2.korak: učitavanje odgovarajuće bin datoteke te lociranje i izmjena odgovarajućih parametara na vrijednosti koje korisnik odabere
3.korak: rewrite bin datoteke
4.korak: poziv alata za raspakiranje cpk-a
definitivno bi bilo zanimljivo igrat se s takvim alatom, pa ko zna, možda ga netko ko zna extractat/buildat cpk-ove jednom i napravi

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #10 on: September 18, 2018, 18:55:18 »
Bojim se da slidera nema jer su u pes-u takve bezbrojne interne "sitnice" međusobno isprepletene uzduž i poprijeko kao svinjska crijeva i da je jako teško postići balans. Ili još bolje - klasični butterfly effect - npr. prejako prdneš na varijablu za jačinu šuta, usput ti se raspadnu i animacije koje su reakcija na šuteve. I sl.  Na to se bar iz godine u godinu žale majstori koji nastoje editirati gameplay kroz .exe ... od yaira i jenkeya nekad, do nese danas.