Author Topic: PES 2019 novosti  (Read 6778 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mrezica 8

• CROPES-ovac od 2010
  • балкански фанатик
Re: PES 2019 novosti
« Reply #45 on: August 08, 2018, 10:15:54 »
Jesam ja lud ili još nema DEMO na Steamu?

Pardon, nisam naglasio, moje se odnosi na PS4, ne znam za situaciju na Steamu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #46 on: August 08, 2018, 13:13:44 »
Po tom pitanju nisi lud ... a ostalo je lijecnicka tajna :D

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #47 on: August 08, 2018, 19:48:06 »

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #48 on: August 09, 2018, 00:21:44 »
Zasad iako je problem kaj traje 5 minuta od pozitivnih stvari mogu istaknuti:

1) Dodavanja su puno zanimljivija...brža/sporija nisu ujednačena kao na prošlom pesu gdje nije bilo neke razlike između 2/3 u puno napunjenog dodavanaj..prirodnija su

2) Animacije bolje kod kretanja igrača

3) Gol mreža - izgeda savršeno kad zabiješ gol...kad se lijepo cijela strese  :clap:

4) Kažnjavanje pogrešaka - ne prolzai prtaljanje sa loptom..ako si loptu krivo daš u for sad se možeš obrambeno lagano ubaciti i pokupiti tu loptu..isto tako akos e braniš izletiš  glupo sa obrambenim tu je rupetania i da se iskoristit

5)Ubraznje igrača sa loptom i bez lopte- napokon vidljiva razlika

6) Golmani još uvije puše potkopane lopte..poušaj loba

7) Bolja grafika, brži izbornici, puno ljepši izgel statisike na poluvremenu koji nije gloazan i ružan ko na prošlom PES-u

8) Mvicu bolja uklizavanja i mogućnost uzimanja lopte bez faula..nekad prođe nekad ne..al ovaj put izgleda prirodnije

9) Brze zamjene..dobar koncept zamjena bez prekidanja igre - moguć kod svake cut scene

10)Presjecanje lopti napokon radi

articoka 9

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #49 on: August 09, 2018, 12:31:28 »
Ono kaj sam ja primjetio u 3 odigrane tekme (ps4) - AI stalno, ali stalno forsira prizemne centarsute. I dok moj obrambeni gleda u pravcu onoga koji centrira, svejedno ce u 4 od 5 slucajeva protivnicki igrac prije doc na loptu unatoc zaostatku i udaljenosti  od metar ili dva.
O golmanima necu. Nakon svih ovih godina zaista nema vise smisla. Svake godine ista prica.

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008

totti 9

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2009
« Reply #51 on: August 09, 2018, 14:15:03 »
Kakvo je stanje sa GPU, od 2GB ako ih netko ima, vidim da meni sa 1gb piše OK, ne želim ni isprobavati DEMO da ne bi nešto krenulo po zlu, planiram ju sad ubaciti pa ako mogu igrati sa 2GB da ne uzimam 4 i ne trošim više novaca ako ne moram.

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #52 on: August 09, 2018, 14:21:22 »
Kako misliš krenulo po zlu? Skini probaj to će biti najbolji test.

articoka 9

• CROPES-ovac od 2006

Cuky 47

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #54 on: August 09, 2018, 19:23:14 »
znači zadnji PES koji sam baš igrao bio je 2016 i nakon što sam probao ovaj i nisam pretjerano oduševljen. Baš kao što me 2016 razočarao, sličan dojam mi ostavlja i 2019. Uz razliku da menu i igra općenito puno ljepše izgledaju. Glazba mi ne paše, golmani su komedija, suci su komedija kao i u RL (realnost valjda, to je dobra stvar?)... navijači mi se čine mrtvi, komentatora normalno nema kao ni u jednom demou do sada...

Razmišljam probati kad izađe full igra i ako mi se ne svidi tražiti refund na steamu pa novce uložiti u možda DLC za neko od igara koje zapravo igram.

mrezica 8

• CROPES-ovac od 2010
  • балкански фанатик
« Reply #55 on: August 10, 2018, 13:16:33 »
Glazba mi ne paše, golmani su komedija, suci su komedija kao i u RL (realnost valjda, to je dobra stvar?)... navijači mi se čine mrtvi, komentatora normalno nema kao ni u jednom demou do sada...

Glazba (?!?), navijači, komentari. Ok, kužim za suce i golmane, ali ovo ostalo što ne utječe na sami gameplay koga briga - nek se FIFA bavi tim nebitnim stvarima. Gameplay je SVE. I nije mi jasno, svi pi*de na golmane, osobno mi nije jasno, pa šta bi htjeli točno?

Okus nogometa je svake godine korak bliže savršenstvu, svi PES nastavci osim 2014 su bili bolji od predhodnih neki više neki manje, a 2019 je isto tako, ovaj put s naglaskom na grafiku.

Možda sam lud il ne znam šta, al mislim da tražite dlaku u jaju.

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #56 on: August 10, 2018, 16:21:39 »
U globalu djeluje puno, puno bolje nego prethodna verzija, to je sigurno.

Ali jednu stvar da poprave, a to već godinama nikako pa nikako ... da golman kojeg kontrolira AI nauči istrčavati kad igrač ide na njega 1 na 1. Bar da vrate na razinu kao što je bilo u PS2 eri. 99% su zalijepljeni za gol crtu i uvijek isti stereotipni završeci akcija. Pretpostavljam da to i nije preveliki problem za ekipu koja igra uglavnom online, jer si igrač može i sam pozvati svog golmana da istrči. Ali za nas koji više cijenimo offline način igre, (pre)brzo dosadi i doprinosi "komičnosti" protivničkih golmana. Ne ciljam na to da bi svi golmani trebali igrati trećeg braniča ala Neuer, ali istrčavanja od par (ili malo više od par) metara prema naprijed i skraćivanje kuteva su osnovni golmanski postulati.

« Last Edit: August 10, 2018, 16:24:13 by zlac »

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #57 on: August 10, 2018, 17:40:30 »
Pa kad su svi golmani englezi i brane sa crte.

Jel se sječaš kolko je trebalo da se golman nauči sam vratiti jednom kad istrči. Ne sjećam se od kojeg al negdje PES 12-13-14. Prije toga kad je golman krenuo naprijed samo si otišao na stranu prema naprijed i plasirao loptu u mreže. Ovaj se nije ni okrenuo.

Bolje da nejdu naprijed da se ne pogube.

Cuky 47

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #58 on: August 10, 2018, 22:50:53 »
U globalu djeluje puno, puno bolje nego prethodna verzija, to je sigurno.

Ali jednu stvar da poprave, a to već godinama nikako pa nikako ... da golman kojeg kontrolira AI nauči istrčavati kad igrač ide na njega 1 na 1. Bar da vrate na razinu kao što je bilo u PS2 eri. 99% su zalijepljeni za gol crtu i uvijek isti stereotipni završeci akcija. Pretpostavljam da to i nije preveliki problem za ekipu koja igra uglavnom online, jer si igrač može i sam pozvati svog golmana da istrči. Ali za nas koji više cijenimo offline način igre, (pre)brzo dosadi i doprinosi "komičnosti" protivničkih golmana. Ne ciljam na to da bi svi golmani trebali igrati trećeg braniča ala Neuer, ali istrčavanja od par (ili malo više od par) metara prema naprijed i skraćivanje kuteva su osnovni golmanski postulati.

Upravo to sa istrčavanjima golmana je jedan od najvećih problema koji sam imao sa njima kroz odigrane utakmice na demou. Gotovo pa svi golovi koje sam zabio stigli su tako da sam utrčao u 16-erac, prišao gotovo do golmana i lagano puknuo u slabije pokriveni kut.

@mrezica
Da glazba. Dobar dio igre, npr. u ML ili online provedeš u izbornicima. A glazba mi je, barem ova viđena u demou previše monotona, nezanimljiva i nimalo uzbudljiva.
Da navijači. Jer to je praktički jedino što slušaš cijelo vrijeme dok igraš utakmicu i oni su tu da podignu atmosferu i da dobiješ dojam kao da gledaš utakmicu, a ne da budu samo nekakav pozadinski zvuk.
Da komentatori. Za demo mi je jasno da ih nema, nije ih nikada ni bilo. Ali u utakmicama iz prethodnih iskustava, uključujući i par h provedenih u FIFA 18, prebrzo se počnu ponavljati i više nisu zanimljivi. Onda imaš situaciju da sa njima uključenima ti bude dosadno jer svaku "foru" već znaš napamet, a kad ih isključiš gubi se djelić atmosfere na koju si navikao gledajući nogomet na TV-u.

I ne, ne tražim dlaku u jajetu. Tražim samo da, ako već očekuju od mene da keširam 40-50-60€ za igru da već jednom riješe probleme koje vuku već gotovo pa cijelo desetljeće. Što mi znači bolja grafika i hrpa novih nezanimljivih licenci ako stvari utječu na dojam i atmosferu već godinama nisu na razini koja se očekuje?? Ista je stvar sa FIFA-om, uz razliku što imaju barem zanimljivije licence (EPL, Bundesliga, La Liga, UEFA), ali svejedno dosadi jako brzo.

plavi08 28

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #59 on: August 11, 2018, 01:15:22 »
Sa perspektive da igraš protiv CPU-a tu PES ima ogroman prostor za napredak.

Golmani - da protiv CPU se vidi taj nedostatak..danas probao 2-3 tekme. Osobno igram većinu uživo portiv ekipe ili online pa mi nije bitan.

Glazba - huh..to jednostavno ne možeš pogoditi za svakoga..svatko ima svoje preferencije. Osobno mi uz PES paše moja glazba koje imam pozmašnu kolekciju ( 2,5 TB ) i imam vinamp  sa mapiranim tipkama. Ovisno o raspoloženju taj dan mi se na kompu neš vrti i onda samo u PES-u ugasim galzbu.

Komentatori - na FIFI su bolji. čak i dodaju fraze tokom live updatea ako se ne varam. PES je tu podosta zaostao. Tu definitivno ima prostora za napredak.

Publika- ne znam..ne obraćam pažnju na njih..imam pametnija posla :D

A dojam i atmosfera na PES-u kad zabiješ se ne može uspoređivati sa ničim. Jer to je uvijek na visokom nivou. Tu PES gazi FIFU kao FIFA njega sa komentatorom.