Author Topic: Imena igrača na leđima Hajduka  (Read 978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
Imena igrača na leđima Hajduka
« on: March 14, 2016, 12:51:22 »
Pozdrav CROPES ekipa. Evo ja sam novi ovde, iako sam jednom davno igrao pes 2010 sa hnl patchom, ali posli toga ništa...nije bilo vrimena ni volje.

Imam jedan problemčić pa bih vas htio pitat.
Naime imam smoke patch instaliran i igram sa Hajdukom, ali mi ne pišu imena igrača na leđima (pretpostavljam da je to zbog reklame na dijelu di tribaju bit imena...barem je tako bilo dok sam igrao pes 2010).
Imam instaliran nvidijin plugin za photoshop za otovoriti .dds fileove ali iz nekog razloga ih ne otvara piše ovo..."Could not complete your request because the file-format module cannot parse the file." (originalne pes .dds fileove otvara normalno). Pretpostavlja da se dresovi nalaze u fileu "SMK03_ki.cpk" i kad ga raspakiram ima brdo .dds fileova i ni jedan ne otvara.
Htio bih maknuti tu reklamu na leđima, pa bih molio Vašu cijenjenu pomoć.

Unaprijed hvala!  :party2: :party1:

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
Re: Imena igrača na leđima Hajduka
« Reply #1 on: March 14, 2016, 13:45:39 »
Pretpostavit ću da su .dds fajlovi iz smoke patcha još dodatno kompresirani (zlibbani) radi uštede na konačnoj veličini fajla.

Skini ovo (PES Edit-Crypter 1.2, http://www60.zippyshare.com/v/77774300/file.html ) i dekompresiraj ih prvo (drag&drop), nakon toga bi trebali biti čitljivi i u dds alatima

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #2 on: March 14, 2016, 14:26:58 »
Uspio sam ih unzlibat preko cpk file managera. Obradio u photoshopu, ali me zanima kako ih sad sačuvati? Ima više opcija dxt1 no alpha...dxt1 1 bit alpha...itd.

Ne znam kako ubaciti sliku na ovaj forum...sorry

EDIT: Naša na internetu...mask mora bit dxt5 a obična dxt1.

Samo me zanima kako to sad zlibat?

EDIT2: Uspio sam uvući dresove i nema više gornje reklame, ali mi opet ne pišu imena
« Last Edit: March 14, 2016, 15:20:34 by ShapeShifter »

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #3 on: March 14, 2016, 16:01:38 »
Postavke za .dds fajlove (vjerojatno iste kakve si našao i na Internetu)

save your DDS file like this

Kit = DTX1 No Alpha / 12 MIP maps / 2048x2048px
Mask = DTX5 Interpolated Alpha / 11 MIP maps / 1024x1024px
Name = DTX3 Explicit Alpha / 10 MIP maps / 512x128 px
Back Number = DTX3 Explicit Alpha / 12 MIP maps / 128x2048px
Leg Number = DTX3 Explicit Alpha / 11 MIP maps / 64x1024px
Chest Number = DTX3 Explicit Alpha / 11 MIP maps / 64x1024px

Pretpostavljam da u konfiguracijskim .bin fajlovima (ne u teksturama, baš u config fajlovima) za Hajdukove dresove nije ni aktiviran prikaz imena, pošto ih u originalu nije ni bilo? Za editiranje config binova ti treba ova alatka: http://forum.cropes.org/index.php/topic,14816 Moraš imati i .dds teksturu s "fontom", tj. slovima za imena.

Oko ubacivanja i konfiguriranja dresova ima puno caka i zamki. Pročitaj obavezno ovo: https://implyingrigged.info/wiki/Pro_Evolution_Soccer_2016/Kits - svaka čast autorima, na jednom mjestu su objasnili apsolutno sve što  treba/može trebati kod ubacivanja dresova u PES 2016 - ako ništa drugo, pisat će ti gdje se točno nalaze dotični config binovi, kako treba nazvati teksturu sa slovima za imena, itd. :D

PS. ne moraš natrag zlibati .dds fajlove, radit će i bez kompresije, samo će teksture zauzmati više mjesta
« Last Edit: March 14, 2016, 16:06:36 by zlac »

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #4 on: March 14, 2016, 16:44:10 »
Uspio sam nekako.  :%
« Last Edit: March 14, 2016, 20:54:34 by ShapeShifter »

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #5 on: March 15, 2016, 12:34:10 »
Pitanje...kako mogu rotirati dresove da vidim na šta to liči? Ovako dok se igra na momente mogu vidit, ali za bolje pogledat na taj način je nemoguće.

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #6 on: March 15, 2016, 13:05:43 »
Bravo, bravo :)

Misliš na nekakav preview izvan igre, gdje bi okretao 3d model dresa i vidio gore polijepljene brojeve, imena i sl.? Možda griješim, ali nisam siguran da takvo nešto postoji. Cuky bi bolje znao ... ali ako se dobro sjećam uočajenih kitmakerskih žalopojki, glavna je bila da gube strašno puno vremena na dotjerivanje postavki dresa (položaj pojedinih elemenata, veličine i sl.) jer jedino u igri mogu vidjeti našto to zapravo liči, a za svaku promjenu moraju restartati igru.

Edit: Zapravo, tu se nešto spominje, uz pomoć blendera i nekih 3d modela iz PES 2015
https://implyingrigged.info/wiki/Pro_Evolution_Soccer_2016/Kits#Blender_preview
Blender preview
Should you have Blender installed then you can use sxsxsx' Blender 3D kit model to preview your kits textures in Blender instead of PES2016. Download it from under Tools, unpack it and open PES15_kitmodel_by_suatcagdas.blend. This download will also contain a picture with which image link you need to change to have Blender use your kit texture. It however lacks all the short models PES2016 has and the shorts of this preview are not perfect. You cannot test the kit mask with this either.

... ali pojma nemam kako to radi i da li radi, da li npr. prikazuje imena i brojeve, ili samo glavnu teksturu dresa - čini mi se da je samo ovo zadnje u pitanju
« Last Edit: March 15, 2016, 13:15:46 by zlac »

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #7 on: March 15, 2016, 13:29:45 »
Ma mogu unutar pes-a rotirati kada odem na edit players pa na "Appearance", ali samo je tu glavni dres, na ostale pomoćne dresove ne mogu pribacit.
Ufff i da...jučer sam cili dan izgubio kako stavit da se vidi ime, pa položaj, pa font koji paše, a sve to kad napraviš jedino možeš vidit dok igraš...za poludit  :death: :dump:

E i kako zalipit attachment (sliku) na ovom forumu?  :zbunjen:
« Last Edit: March 15, 2016, 13:36:06 by ShapeShifter »

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #8 on: March 15, 2016, 13:41:18 »
Nema uobičajenih attachmenta, samo klasični bbcode za sliku koju prvo moraš uploadti negdje drugdje

Code: [Select]
[img]http://link-na-sliku[/img]

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #9 on: March 15, 2016, 14:37:38 »

Evo snađe se čovik. Preimenujem .bin fileove pa tako mogu prikazat sporedene dresove kao glavne. Jedino šta pakiranje .cpk file-a traje cca 8 min, pa ako ti se šta ne sviđa onda opet editirat sa kit managerom pa opet zapakirat...i tako lipo izgubiš cili dan...samo da bi izbjega radit pametnije poslove  :lol:

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #10 on: March 15, 2016, 19:44:35 »
Pomalo, pomalo, ali sigurno :)

Ima i elegantniji način - napraviš svoj 'DLC', tj. .cpk u kojem su samo tvoje izmjene. Lijep pregled problematike ti je ovdje
https://implyingrigged.info/wiki/Pro_Evolution_Soccer_2016/DLC

Ali opet - veliki oprez, da ne upropastiš Smoke u cjelini. Prije nego išta ideš mijenjati u dpfilelist.bin, zabilježi negdje trenutni poredak .cpk fajlova u njemu - ako ne drugačije, otvori filelist u bilo kakvom hex editoru (kao na linku gore) i opali screenshot, da kasnije vidiš redosljed.
Isti takav redosljed MORAŠ imati i u svom novom dpfilelistu kojeg ćeš napraviti u dp file generatoru, a svoj .cpk staviš na dno liste.
I probaj naći noviji dp file list generator 1.6, a ne 1.5 koji je na wikiju.

ShapeShifter 2

• CROPES-ovac od 2016
« Reply #11 on: March 16, 2016, 14:25:47 »
Ma ja se divim vama koji imate želje i volje radit patcheve. Ja bi izludio!
I hvala ti na informaciji, ali napravio sam sve što želim, a za daljne istraživanje nemam baš volje (upravo zbog toga šta bi izludio)  :stupid:

E i da...ne znam da li da pokrenem drugutemu (vjerovatno da), ali imam problema sa krckanjem zvuka i igrici, a sa tim krckanjem dolazi i lag.
Moram restartat komp 2-3 puta da s vrati u normalu. Nije do smoke patcha jer i bez njega je taj problem. Da napomenem nemam oriđiđi igricu (shame on me  :nono:)
« Last Edit: March 16, 2016, 14:29:01 by ShapeShifter »