Author Topic: Rasprava (PES 2016)  (Read 6208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

allien 11

• CROPES-ovac od 2009
Re: Rasprava (PES 2016)
« Reply #15 on: October 09, 2015, 15:31:58 »
kako vama radi online? meni u zadnje vrijeme svaka tekma ima slabu vezu i lagg i često se prekine utakmica zbog čega mi je upravo pao courtesy rating na b. brzina internet mi je standardna kao i prije

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #16 on: October 09, 2015, 16:45:21 »
ja nisam primjetio previše problema, ali sam nalijetao na iste. Za primjer jučer...igram utakmicu i vodim lika 3-1 u 92. minuti i idem 1 na 1 prema njegovom golmanu. Odjednom se slika smrzne i baci me van iz utakmice te mi napiše poruku da je došlo do prekida i da se utakmica neće računati. I stvarno, niti mi je smanjeno trajanje ugovora igračima niti se igdje moglo naći tu utakmicu zapisanu. Slijedeća utakmica spoji me sa suparnikom i kad treba doć onaj ekran prije utakmice mene izbaci iz igre i baci grešku da je pes2016.exe stao sa radom. Kad sam ponovo ušao u igru prije nego mi je došlo na glavni izbornik napisalo mi je upozorenje da ako budem često izlazio će mi sniziti courtesy rating. Iako nijednom nisam izašao iz utakmice svojevoljno.

VaLe 7

• *
  • CROPES-ovac od 2014
« Reply #17 on: October 09, 2015, 16:48:32 »

jel ti ovako bilo Cuky, desava se to svima u zadnje vrijeme, meni prije neki dan prvi put, zasad jos nije drugi, nadam se ni da nece, jer izgubis utakmicu automacki i rating padne.

-allien sto kazes za losu vezu to ti je sve do protivnika jer peer to peer konekcija, tako da ako protivniku steka net, stekat ce vam utakmica.
« Last Edit: October 09, 2015, 16:51:26 by VaLe »

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #18 on: October 09, 2015, 18:48:37 »
e baš ta greška...i to mi je već dva puta došla u istoj sezoni u myClub i sad me dovelo do toga da mi zadnja utakmica ovisi hoću li ostati u diviziji ili ispasti opet u nižu

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #19 on: October 09, 2015, 19:05:15 »
Da želim biti zločest, rekao bih da problemi čudnovato koincidiraju s pojavom pirata na onlineu.

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #20 on: October 09, 2015, 19:49:12 »
Posaljite tiket kosookima. Ja, na svu srecu, jos to nisam dozivio.

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #21 on: October 10, 2015, 10:22:33 »
Evo i sada jedan čudan problem...

Dakle spremim se za utakmicu u myClub, sredim postavu, dresove i kliknem da počnem utakmicu i čekam suparnika da obavi svoje. Dok sam čekao na sekundu mi na ekranu umjesto igre bude crno, no opet se vrati natrag. Onda dođemo u utakmicu i kad pokaže na grafici tko igra opet ista situacija, no i dalje se sve nastavi dalje odvijati normalno. Kad je sudac dao znak za početak suparnik je krenuo sa centra, a meni se ekran zabijelio. Ja sam čuo u pozadini samo navijače i ništa drugo. Jedino riješenje koje sam imao je izaći iz igre.

Čisto da ne bude zabune, probao sam nakon toga 3 utakmice offline i sve 3 su prošle bez ikakvog problema.

Također, primjetim da je u zadnjih par dana naći suparnika u myClub praktički kao dobiti na lutriji. Nerijetko mi se dogodi da napravi dva kruga tražeći mi protivnika i onda mi javi da nije našlo nikog.

EDIT: Izgleda da je ovaj prekriženi dio problem sa mojim grafičkim driverima koje je Windows 10 odlučio automatski ažurirati bez mojeg znanja pa se sada događa da dobijem poruku "Display drivers stopped responding & recovered". Ima li načina da spriječim Windowse da mi automatski ažuriraju drivere?

EDIT2: našao sam nešto http://winsupersite.com/windows-10/stop-automatic-driver-updates-windows-10
« Last Edit: October 10, 2015, 10:38:37 by Cuky »

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #22 on: October 11, 2015, 17:31:06 »
Jel' postoji i dalje opcija da te match-making mehanizam sparuje s protivnicima koji imaju slične postavke (pass support, itd.)? Ne mogu je naći nigdje u myClub postavkama, a ni u općenitim Online postavkama ... ajd' pomozite slijepcu ili mi bar potvrdite da nisam slijep :D

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #23 on: October 11, 2015, 17:39:30 »
nisam ni znao za to pa nisam ni gledao :D

Inače, da oprostite na izrazu, sere mi se na online dio ovogodišnjeg PES-a od kada su se pirati počeli igrati sa nama online. Ili mi jednostavno sruši igru i registrira kao poraz prije nego je utakmica uopće počela ili naletim na nekog idiota koji ili ima jako lošu vezu ili ju jako guši pa laga na sve strane. Odigram danas utakmicu sa nekim likom koji ima 700+ rating i izgubim uredno 3-1...natjeravali smo se cijelu utakmicu, ali bio je gušt igrati. Čovjek zna, pustio je loptu meni i ubio me na kontre. Mogao sam normalno igrati i izgubio sam jer sam kiksao. Ali evo sad sam jednu utakmicu na poluvremenu gubio 4-0 protiv nekog lika koji nema niti rating niti team level nešto visoko, ali laga li ga laga...igrači mi uopće ne reagiraju na kontrole, tj. reagiraju na one inpute od prije 2-3 sekunde dok su još bili bez lopte i hvatali ovog koji ju ima i onda mi otiđu na skroz drugu stranu od one koju ja želim i najčešće to bude u aut ili direkt u suparnika. Mislim da ću se kloniti online moda dok ne dođe sad krajem mjeseca update pa možda bar na par dana budemo mi koji smo kupili mogli normalno igrati bez ovih mamlaza da ometaju.

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #24 on: October 11, 2015, 19:16:26 »
Našao u Divisions modu :D

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #25 on: October 11, 2015, 19:25:16 »
Zlac, to odredjujes, sto se kompletnog my cluba tice, prije same utakmice.

Hrcko9 4

• CROPES-ovac od 2015
  • Naj PES: 2015
« Reply #26 on: November 06, 2015, 18:36:53 »
evo da ti i ovdje odgovorim, možda još netko bude imao isti problem:
Za otvaranje portova:

1.) Napravi statičku IP adresu:

Tu adresu ćeš kasnije koristit za port forwarding kao host ili server ip adresu.

2.) Nađeš svoj ruter na ovoj stranici i odabereš kasnije igru:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Otvoriš ove portove, zanemari one koji pišu:
PC:
TCP: 80, 44, 4000-4200
UDP: Auto mode: 3658, 5730-5739

Listu portova sam preuzeo od Konamija od prošlog PESa, jer još nisu službeno napisali koji su za ovaj, a nisu se mijenjali neko vrijeme, pa vjerujem da su ok, meni radi.
https://uk.secure.konami-europe.com/link/portal/30031/30044/Article/172/Why-can-t-I-connect-to-the-online-modes-in-Pro-Evolution-Soccer-on-PC

stavim static IP i sad skienm program da mi nadje ruter....i ne kuzim di idem sad da namjestim te portove?

pwn3der 7

• CROPES-ovac od 2013
  • Naj PES: 2013
  • Prodajem padobran, jednom korišten, nikad otvaran.
« Reply #27 on: February 15, 2016, 14:56:40 »
stavim static IP i sad skienm program da mi nadje ruter....i ne kuzim di idem sad da namjestim te portove?

Zanemari program, odi niže na toj stranici i sam odaberi ruter i nastavi po uputama.

Kad sam pisao te upute nije postojao program, nisam ga koristio, pa ti ne mogu pomoć u vezi njega.

splico 5

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2014
  • PSN ID: splico
  • danas je sutra ako uzmes u obzir jucer
« Reply #28 on: March 01, 2016, 11:02:59 »
Alo ekipa jel zna ko na ps4 zasto mi prijatelju u americi prikaze 5 servera a meni 50 za prijateljske..ne mozemo se nikako nac..uspili smo se dodat na listu prijatelja al nikako da odigramo tekmu

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #29 on: March 01, 2016, 11:32:51 »
Čini mi se da za konzole i dalje vrijede (pra)stara regionalna ograničenja - da na US serverima mogu igrati samo korisnici s US verzijom igre, na europskim samo s EU verzijom?

Izgleda da nisi jedini s tim pitanjem:
https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/3wjihy/usps4_only_5_servers_listed_in_online_mode/
https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/3lnn1j/pes_2016_questions_and_help_megathread/cv7szsm
« Last Edit: March 01, 2016, 11:37:53 by zlac »