Author Topic: Rasprava (PES 2016)  (Read 6209 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VaLe 7

• *
  • CROPES-ovac od 2014
Rasprava (PES 2016)
« on: September 17, 2015, 15:28:03 »
Ovdje možete rješavati svoje probleme i potražiti pomoć od drugih članova foruma!!

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
Re: Rasprava (PES 2016)
« Reply #1 on: September 18, 2015, 18:41:32 »
ljudi pošto sam novi u originalnim PES-ovima možete mi dati kakve kraće upute...koji su prvi koraci po instalaciji igre da bi se moglo online, treba li mi KONAMI ID i sl?

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #2 on: September 18, 2015, 19:19:08 »
Nema više konami id-ja, samo steam account. Auto-login je default postavka i ako to ne isključiš u opcijama, kod svakog pokretanja si logiran na konami servere ... i usput uživaš u 3 puta sporijem pokretanju igre (famozni establishing connection). A dalje je stvar odabira modova u meniju

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #3 on: September 18, 2015, 19:26:17 »
trebas otvorit portove. ovo je tut za 15cu al posto meni sljaka i za 16 onda je vjerojatno za svaki nastavak isti. http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/Pro_Evolution_Soccer_2015/

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #4 on: September 18, 2015, 19:39:26 »
ovo su u redu portovi namješteni?

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #5 on: September 18, 2015, 19:46:54 »
Dobri su portovi ali svaki port bi trebo imat tcp i udp. Tj da na svaki od ovih stavis 'any' onda bi ruter automatski za svaki port odabro i tcp i udp

edit: problem kao i prosle godine - nat type restriction. probao sam ovu soluciju koja nekima radi (meni ne):
Znači otvorite my computer/network/ pod network infrastructure vam treba biti vaš router (ako nije izgasiti pa ponovo uplatiti router)/ desni klik pa properties/general/settings i tamo isto dodati port 5739 UDP. Napisati ime i ip adresu od uređaja za koji želite otvoriti port

zna netko jos neko rjesenje?
« Last Edit: September 18, 2015, 20:07:15 by articoka »

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #6 on: September 22, 2015, 14:04:15 »
E jel se ikako moze znat tko laga? Jel problem do mog neta, protivnikovog, servera? Svaka druga tekma u my clubu se igra pod lagom. Neke tekme cak dobro pocnu i onda usred drugog pol pocne laggat. Uzas

zlac 34

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #7 on: September 22, 2015, 14:16:46 »
Kao što officialpes kaže, utakimce su pretežno peer-2-peer, a serveri uglavnom služe samo kao lobby - kad utakmica krene, komuniciraš izravno s protivnikom, bez posredovanja servera - iz ovoga baš i nije jasno da li se to odnosi i na myCLub

Daklem, il' si ti kriv (tj. tvoja veza) ili on - ili obojica pomalo. Ne znam da li se i dalje koristi princip da se mijenja host svako poluvrijeme - da si jedno poluvrijeme ti 'server', a protivnik 'klijent', a drugo poluvrijeme obrnuto. Ako se to i dalje koristi, onda bi to moglo objasniti zašto ti je jedno poluvrijeme glatko (onda kad si ti server), a drugo nije.

Ili već imaš čast redovito igrati protiv lag cheatera?

articoka 10

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #8 on: September 22, 2015, 14:52:10 »
Pa iskreno da ti kazem, ne znam sta bi ti reko :D jesu cheateri u pitanju ili jednostavno ekipa sa internetom iz sirije, nemam pojma. Znam samo da kad lagg krene da je skoro nemoguce igrat. odaziv i reakcije su u debelom odmaku. trebas planirat barem 4-5sekundi unaprijed. A mislim da je i protivniku isto kao i meni.
 imo sam jednog cheatera, sa mega ekipom koji mi je izaso u 92' i tekma nije regana pobjedom za mene nego je klasificirana kao prekid u nerazjasnjenim okolnostima -.- sve ostale tekme, kad je protivnik izaso ili bio diskonektan, su se regale za mene.
Al velim, kad je lagg, ne znam jel moj net kriv il protivnikov. ako je moj, da se znam pozabavit s time. Ne znam, imam dojam da je puno vise lagga nego prosle godine. Pripisivo sam to do sad nestabilnosti servera, s obzirom da je igra tek pustena. Al ako ti kazes, tj offipes, da server nema veze s time onda je il moj net u banani, ili bas naletavam na takve klaunove sa losim netom. :dunno:

Snake 14

• CROPES-ovac od 2005
  • Naj PES: 5
« Reply #9 on: September 22, 2015, 18:34:25 »
Nemojte me odmah popljuvati ali odigrao sam desetak online tekmi sa online krekom. Na žalost potvrdilo se ono o čemu sam čitao. Šutevi pretočni i prejaki, golmani to onda nemaju šanse obraniti i famozan button delay. Ovu igru se isplati jedino kupiti za nekakve FULL Manual Online lige jer ovako ovo nema veze sa vezom i rezultati su kao da igram vaterpolo. Od izlaska se nećkam kliknuti BUY ili ne i stvarno ne znam kaj napraviti jer nekak sumnjam da će sve popraviti patchom. I može  jedna zamolba? Jel ima koji manual player da bi htio odigrati friendly tekmu samnom da vidim kakva je igra online dok oba igrača igraju na manual? Ako da ajd se javite na skype: solidsnake188 ili ako nemate skype na steam http://steamcommunity.com/id/SnakeCRO3/

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #10 on: September 22, 2015, 20:08:07 »
ja sam danas odigrao 3 utakmice u myClub od čega sam u dvije imao ogroman problem sa lagom. Prvu sam gubio 3-0 i onda je lag nestao, s time da sam 2 od ta 3 gola primio na način da kad bi lik došao blizu mog 16-erca slika bi se zamrzla na sekundu-dvije i kad bi se odmrzla lopta bi bila na putu u moju mrežu. Nakon 3-0 lag je nestao dok nisam došao na 3-2 nakon čega je opet počeo lag, doduše u manjoj mjeri nego prije i nekako sam iz odbijanaca nakon kornera uspio izjednačiti. Slijedeći napad imam loptu na centru, počne lag i moj igrač ne reagira na kontrole te gubim loptu nakon čega iz kontre primam gol i tako je završilo.

U drugoj utakmici je lagalo cijelo vrijeme, gubio sam 1-0 i nekako iz kornera izjednačio na 1-1 i kako je išla utakmica dalje lag je bio sve jači. Na kraju sam zadnjih 10-ak minuta (u igri od 80-90 minute) igrao doslovno napamet, predviđao gdje će se moji igrači pojaviti i bezveze napucavao loptu pa iz odbijanca zabio za pobjedu 2-1 u 93. minuti :D

Ova gdje nije bilo laga sam pošteno izgubio 5-1...lik je jednostavno bio daleko bolji od mene.

@Snake

Nisu toliko šutevi prejaki i pretočni (moji često završavaju posvuda) nego je AI golmana koliko sam skužio po stranim forumima podešen na regular. Probaj odigrati offline utakmicu protiv AI-ja na regular težini i vidjet ćeš da ni onda golmani ne briljiraju.

vegaas27 9

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 2010
  • ''Be better'' :)
« Reply #11 on: September 23, 2015, 14:03:53 »
Isplati li se uzeti 16-ku original ili ne? msm..jel stvarnoo lag prevelik za igranje,.i dal utakmice crashaju ko sto je to bio običaj prije? ja bih kupio radi ML i mycluba al neznam jel se isplati

Cuky 48

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #12 on: September 23, 2015, 15:05:04 »
do sad sam igrao online jednu friendly (mislim da je zoky sa foruma bio, ali nisam siguran) i 20-30 utakmica u myClub...jednom me iskopčalo zbog problema sa netom i jednom me izbacilo kad sam lika počeo gazit pa je on iskopčao. Ostatak utakmica je prošao kako treba, u 2-3 je jedino bilo laga

VaLe 7

• *
  • CROPES-ovac od 2014
« Reply #13 on: October 05, 2015, 20:05:00 »
Znaci kad god idem da prvim sobu u friendly match lobbyu jednostavno mi neda da napravim sobu, ili kad pokusam uci portivniku u sobu nece ma mi udje unable to join session msm da mi tako izbaci.

-evo SS kad sta mi izbaci kad idem napravit sobu u friendly match lobbyu

-prije je uspijevalo iskljucim steam i pes i sve ponovo resetiram i radi sad nece vise ni tako
-netko zna do cega je msm da je do portova, ali neznam kako ih otvorit ili namjestit kako treba
-ako iko zna rijesenje bio bi mu zahvalan  :cropesmile:

pwn3der 7

• CROPES-ovac od 2013
  • Naj PES: 2013
  • Prodajem padobran, jednom korišten, nikad otvaran.
« Reply #14 on: October 05, 2015, 20:26:10 »
evo da ti i ovdje odgovorim, možda još netko bude imao isti problem:
Za otvaranje portova:

1.) Napravi statičku IP adresu:

Tu adresu ćeš kasnije koristit za port forwarding kao host ili server ip adresu.

2.) Nađeš svoj ruter na ovoj stranici i odabereš kasnije igru:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Otvoriš ove portove, zanemari one koji pišu:
PC:
TCP: 80, 44, 4000-4200
UDP: Auto mode: 3658, 5730-5739

Listu portova sam preuzeo od Konamija od prošlog PESa, jer još nisu službeno napisali koji su za ovaj, a nisu se mijenjali neko vrijeme, pa vjerujem da su ok, meni radi.
https://uk.secure.konami-europe.com/link/portal/30031/30044/Article/172/Why-can-t-I-connect-to-the-online-modes-in-Pro-Evolution-Soccer-on-PC