Author Topic: F1 2014  (Read 4312 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
Re: F1 2014
« Reply #45 on: February 09, 2015, 19:31:23 »
za ovo 1) je moguće da si ti kad si možda išao mijenjati postavku motora u vožnji (tj. mješavinu goriva) slučajno promijenio koje gume da ti stave. Ili si možda kod određivanja strategije pred utrku kiksao kod odabira guma...ako nisi u top 10 onda možeš birati na kojima ćeš startati, a igra ti ne brani da za start i ulazak u boks postaviš istu vrstu guma.

Za ovo 2) mi nije jasno stvarno...ja sam u svojoj karijeri počeo u Ferrariju, nakon sezonu i pol prešao u RB i na kraju te druge sezone prešao u Williams. Svaki koji sam prihvatio mi je normalno prošao. Može biti da si ti mislio da si prihvatio, ali zapravo nisi pa ti onda automatski na kraju ako više nemaš ponuda produži ugovor sa trenutnom momčadi.

Ali sve to, baš kao i ovo sa kaznama, je Codemasters...uvijek ista priča sa bugovima (posebno kad su kazne u pitanju) iz godine u godinu...slijedeća ide na nove konzole (PS4, XBONE i PC će biti NG igra, PS3, X360 i neke prijenosne konzole će biti na ovome kako je sad)...možda za novu igru poprave štogod.

Ja trenutno nemam ideju sa kime bih počeo iznova...počeo bih sa Marussiom ili Caterhamom, ali mi se na Legend težini borba za predzadnje mjesto ne čini previše zanimljiva...a i ovi mi, a posebno Caterham, imaju ogroman understeer što meni nikako ne odgovara. A glupo mi je i opet početi sa Ferrarijem kao zadnji put ili sa Mercedesom koji je najbolji ili sa RB-om i Williamsom koje sam već vozio

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #46 on: February 09, 2015, 20:06:21 »
Nisam ništa promijenio, postavke za gorivo mijenjam samo u kvalifikacijama i/ili ako ganjam nekoga krug-dva prije kraja :D

U Caterhamu je užasno krenut, troši gume kao lud prije svega. Možda da probaš sa Sauberom, Torro Rossom ili nekih od tih osrednjih timova :)

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #47 on: February 09, 2015, 21:59:43 »
a ja nisam imao tih problema sa zaustavljanjima u boksu i nastavljanjem na pogrešnim gumama...možda i zato što za svaki slučaj u krugu kad ulazim u boks još jednom u tom izborniku za vrijeme vožnje postavim na one gume na koje trebam ić.

Ma probao sam početi sa Caterhamom i Marussijom, tj. odradio sa njima trening u Australiji...i dok je Marussija recimo tu negdje za vožnju, ide u smjeru u kojem želim (iako presporo) i mogu ju iskontrolirati ne uspjevam protiv Legend AI-ja biti bolji od zadnjeg-predzadnjeg mjesta. Iza mene je zapravo bio samo Grosjean koji uopće nije postavio vrijeme. Caterham je druga priča totalno...prvo neće nikako da skrene u zavoj, okrenuo-ne okrenuo on želi ravno. Kad ga napokon natjeram da skrene u zavoj odjednom zadnjica želi naprijed. Nije ni čudo da gume jede kao ja nutellu :D

Nisam još siguran sa kime ću...pokušat ću đir napravit sa Sauberom, Toro Rossom i Force Indiom, pa tko mi bude najbolje legao

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #48 on: February 11, 2015, 11:12:25 »
Sauber se meni svidio, ima malo problema sa zadnjim krajem ali na to se jednostavno treba naviknut. U nekim zavojima mi je čak i pasalo što zadnji kraj hoće pobjeć :D

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #49 on: February 14, 2015, 23:18:37 »
Poslušao sam Cukyjev savjet te vratio težinu nazad na Professional. U 3 utrke nove sezone sam završio redom kao 7., 3., i 1. te se vratio na Expert :D

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #50 on: March 01, 2015, 23:22:52 »
Procurile su neke fotke iz F1 2015 za koje je Codemasters naknadno potvrdio da su prava stvar.

Igra bi trebala izaći prije ljeta, a za početak bi trebala sadržavati kompletnu prošlu (2014) sezonu + 2015. sastavljenu od bolida koji su modeli iz prošle godine sa novim prednjim krajem i skinovima. Kasnije kroz sezonu će kroz update biti dodani bolidi iz 2015

Bull 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Nema predaje!
« Reply #51 on: March 02, 2015, 10:42:49 »
ma igra bi trebala izlazit sad u 3-4-5 mjesecu kad je pocetak sezone, kad su ljudi nabrijani, a ne oni izbace vec krajem kad vec nije tolko zanimljivo, to isto koda fifa ili pes izade sad u 4-5 mjesecu za sezonu 2014-2015...

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #52 on: March 02, 2015, 11:37:28 »
stvar je u tome da KONAMI i EA informacije koje su im bitne grafički (dresovi) dobiju već u 11-12 mjesecu (to je vrijeme kada se pojavlje prve procurijele informacije jer se dizajn finalizira dosta rano), a igra izlazi slijedeće godine u 9-10 mjesecu što im ostavlja godinu dana i vremena za napravit ima...

u F1 momčadi bolide predstave u zadnjem tjednu 1. mjeseca, a neki kao Force India su bolid predstavili pred 3 dana, dok za Manor ove godine ćemo ga vidjet tek kad se pojavi na stazi. A njima momčadi daju neke osnovne informacije o duljini bolida, neke starije modele koje su radili prilikom razvoja i slično, nakon čega Codemasters mora odraditi sve modele i teksture te poslati materijal momčadima da odobre korištenje. Ako se sa nečime ne slažu ovi opet moraju raditi i slično...na kraju mora i FOM sve provjeriti da je u skladu sa licencom i tu se puno vremena gubi. Nemoguće je jednostavno igru napraviti u malo vremena.

Doduše, ove godine su malo promijenili taktiku pa eto idu pred ljeto (spominje se dosta 5. mjesec kad počinje europski dio sezone) objaviti igru koju će onda naknadno nadopunjavati novim modelima.