Author Topic: SCS Software - Truck Simulator  (Read 2864 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
SCS Software - Truck Simulator
« on: February 26, 2014, 19:43:37 »
Otvaram ovu temu jer vidim da je igra dosta popularna i na drugim forumima, pa možda i na našem forumu ima koji virtualni kamiondžija osim mene :D

SCS Software napravio je povelik broj simulacija kamiona...počelo je sa King of the Road 2001. ako se ne varam, zatim se nastavilo sa 18 Wheels of Steel serijalom koji je između 2002. i 2008. nabrojao 7 verzija. Nakon toga su se okrenuli malo Europi pa se javljaju German Truck Simulator, Euro Truck Simulator, Scania Truck Simulator te trenutno aktualni Euro Truck Simulator 2. A u izradi je i povratak na američki kontinent, American Truck Simulator.

Evo par SS-ova iz moje karijere...trenutno sam vlasnik firme koja broji 8 kamiona smještena u 2 garaže. U Beču se nalazi garaža koja ima mjesta za 5 kamiona (tu mi je i sjedište firme) i u njoj se nalaze slijedeći kamioni:
1x 2013 Scania Streamline R730 - nju inače vozim ja, ali trenutno se malo guštam u drugom kamionu pa ga vozi jedan od zaposlenih vozača
4x 2009 Scania R500

Druga garaža mi je u Košicama i ima mjesta za 3 kamiona, ali je planirano proširenje na 5 mjesta. U njoj su slijedeći kamioni:
1x 2013 Volvo FH16 Globetroter - moj kamion koji trenutno vozim
2x 2012 Volvo FH16 Classic

Nekoliko SS-ova...
Scania:
Show content

Volvo:
Show content

I unutrašnjost mog Volva po noći

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
Re: SCS Software - Truck Simulator
« Reply #1 on: February 26, 2014, 21:16:03 »
Nisi jedini koji vozi hehe doduse ne vozim vise tako aktivno, ali s vremena na vrijeme se vozi.. Cekam MP, nekidan je bio live test, ne izgleda to lose, ali mislim da se to jos mora puno puno doraditi.. Nadam se da ce samo originali moc igrat, jer vecina bez originala vozi NFS umjesto ETS..

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #2 on: February 26, 2014, 21:35:36 »
Ja se isto nadam da će samo originali moć MP...doduše, nemam trenutno original ali čim budem imao 200-njak kn viška kupujem ETS2...igra je predobra, sada bi kroz neko kratko vrijeme trebao izaći novi patch koji će donijeti skroz novu fiziku i AI ostalog prometa, a postavili su i video na svom youtube kanalu gdje snimaju zvukove novih kamiona koji bi trebali biti u ETS2 (npr. Scania koja služi za tegljenje pokvarenih kamiona)

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #3 on: March 04, 2014, 15:38:20 »
Preview novog AI-ja iz 1.9.0 verzije

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #4 on: March 21, 2014, 21:28:06 »
Evo 2 nova SS-a iz nadolazećeg "American Truck Simulator" nastavka, prvi sa američkim kamionima nakon 18 Wheels of Steel: Haulin.

Što se tiče mog napretka u ETS2...danas nema SS-ova, nego samo kratki tekstualni izvještaj:
- garaža u Košicama je proširena na 5 mjesta koja su popunjena sa još 2 Volvo FH16 Classic kamiona
- kupljena je garaža u Torinu sa 3 mjesta
- kupljen je 1 IVECO Hi-Way Stralis i 1 IVECO Stralis kamion

Sad trenutno imam malo kompliciran (zbog modova koje koristim) prelazak na novu 1.9.14 verziju igre.

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #5 on: March 22, 2014, 08:31:59 »
Ja se isto nadam da će samo originali moć MP...doduše, nemam trenutno original ali čim budem imao 200-njak kn viška kupujem ETS2...igra je predobra, sada bi kroz neko kratko vrijeme trebao izaći novi patch koji će donijeti skroz novu fiziku i AI ostalog prometa, a postavili su i video na svom youtube kanalu gdje snimaju zvukove novih kamiona koji bi trebali biti u ETS2 (npr. Scania koja služi za tegljenje pokvarenih kamiona)

Ja sam kupio original + dlc za 90 kn, akcija bila u 10-11 mjesecu
I već ti je izašla 1.9.20 verzija, svaki dan (da ne kažem svakih par sati) izbacuju nove verzije i finalna kako se sad čini bi mogla bit 2.0

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #6 on: March 22, 2014, 11:57:28 »
ma ovo će biti 1.9.xx verzija, 2.0 će biti kad bude slijedeća veća promjena (spominjali su na blogu nešto za simulaciju semafora kako rade u različitim državama jer negdje svjetla idu crveno-žuto-zeleno-žuto-crveno, a negdje npr. crveno-zeleno-žuto-crveno). i još dorade na AI-ju. Zadnji put je finalna bila 1.8.25..

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #7 on: March 23, 2014, 00:12:35 »
Garaža u Torinu proširena je na maksimalnih 5 mjesta i popunjena sa još 3 IVECO Stralis kamiona.

Trenutni plan je: kupiti novu garažu i u nju prebaciti Scanie kojima sada upravljaju vozači stacionirani u Beču. Te Scanie će preuzeti novi vozači, dok će Bečani dobiti nove ispod čekića Scania Streamline kamione.

I za kraj, fotka iz Britanije na izlazu iz Playmoutha sa teretom koji putuje za Stuttgart

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #8 on: March 25, 2014, 18:18:22 »
Samo novost, na službenom SCS Software blogu je objavljeno da je beta razdoblje za novu verziju završilo i da je ista dostupna za download. Verzija igre je sada 1.9.22

Promjene u odnosu na prethodnu 1.8.25 verziju:

Code:
*Brand new traffic AI system;
*Oculus Rift support (with the -oculus launch option - this will be improved in the future), now also in the retail version;
*Early support for gamepad-controlled mouse cursor;
*Improved handling of automatic gearbox (more gears, interaction with cruise control);
*Improved compatibility with semi-broken prefabs used in mods;
*Improved error handling in radio playback;
*Updated defaults for the Xbox 360 controller in the input wizard to provide a better initial experience.

Models:
*Scania Streamline improvements (model, textures, paint jobs, new parts and accessories) - you may need visit truck dealer and re-purchase some parts;
*Volvo FH16 improvements (interior, wipers, shadows);
*Iveco Hi-way improvements (dashboard computer, shadows);
*Paintjobs are properly applied on add-ons in interior views;
*Map improvements.

Sound:
*V8 engine sounds for Scania R and Scania Streamline.
« Last Edit: March 25, 2014, 18:33:40 by Cuky »

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #9 on: March 30, 2014, 22:31:42 »
SCS je na svom twitteru objavio ovu fotku uz komentar da su radili na snimanju zvuka i uzeli masu fotki za izradu modela. Riječ je o Mercedes-Benz New Actros (ili kako ga neki zovu Actros MP4)

Također, malo nakon toga objavili su ovu sliku uz komentar "Yes it is happening!"

Možda krivo zaključujem, ali čini se da su riješili i zadnju licencu koja im je u igri nedostajala te bi Majestic uskoro po defaultu trebao biti zamijenjen Mercedesom

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #10 on: April 07, 2014, 23:26:46 »
na steamu je akcija 80% popusta na ETS2 i ETS2: Gold Bundle (ETS2+going east)

Uglavnom, cijene su:
ETS2: 3,99€
ETS2 Gold Bundle: 5,93€

Traje još nekih 19h pa ako želite požurite ;)

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #11 on: April 09, 2014, 16:08:44 »
Izgleda da nam kroz koji mjesec stižu 2 nova kamiona u ETS2

DAF XF Euro 6

Mercedes-Benz Actros MP4

EDIT: A izgleda da bi u toku ove godine mogli dobiti čak 3 nova kamiona u igri pošto se radi i na novom Renaul Range-T kamionu, nasljedniku preko 20 godina starog Renault Magnum kamiona
/photo/1
« Last Edit: April 09, 2014, 22:26:10 by Cuky »

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #12 on: April 12, 2014, 11:05:48 »
http://blog.scssoft.com/2014/04/pictures-from-american-truck-simulator.html

Nemogu dočekat, kad se sam sjetim koliko sam se vozo na 18 WoS svim nastavcima, posebno Across America

nikola11 7

• *
  • CROPES-ovac od 2013
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: ntokic
  • PESCD Edit Team
« Reply #13 on: March 27, 2015, 20:36:01 »
Cuky, jel postoji neka hrvatska mapa za ETS2?

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #14 on: March 28, 2015, 00:25:51 »
postoji TruckSim Map mod koji enormno proširuje mapu... na zapadu proširuje Francusku te dodaje Španjolsku i Portugal, proširuje italiju prema jugu, donosi nekoliko gradova u Sloveniji, 4 naša grada, Crnu Gotu, Grčku i sjever Afrike.

inače u skoro vrijeme dolazi novi update za igru koji će ubaciti nekoliko novih vrsta tereta i jedan novi kamion - Mercedes-Benz New Actros (2014),a u isto vrijeme dolazi i Scandinavia DLC koji će proširiti igru prema sjeveru