Author Topic: Mrtvi pikseli ili?!  (Read 1019 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

.danijel. 11

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2013
  • PSN ID: danijel26 & Rogla_HR
  • PES doktor
Mrtvi pikseli ili?!
« on: December 28, 2013, 19:48:32 »
Prije nekih tjedan dana mi se pojavilo par mrtvih piksela u donjem ljevom rubu ekrana na monitoru, ništa što bi previše smetalo. Onda su se pojavile neke okomite crte koje su zatim nestale. Onda se pojavio cijeli "kružić", tj. dosta velika nakupina tih istih piksela, a sada osim što su se vratile ove okomite crte (sve u donjem ljevom kutu), sad su se pojavile i na drugim dijelovima donje polovice ekrana. Da li se radi o mrtvim pikselima, zaglavljenim pikselima ili je nešto drugo otišlo? Negdje sam pročitao da se navedene stvari mogu desiti ako se pokvari matrica. Garancija mi je naravno nedavno istekla. Da li da ga nosim na servis ili da probam nešto sam?

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
Re: Mrtvi pikseli ili?!
« Reply #1 on: December 28, 2013, 22:31:38 »
Mrtvim piskelima i nema nekog popravka. Mogu se popraviti zaglavljeni.

No s obzirom što si napisao, ovdje nije rječ o zaglavljenim ili mrtvim pikselima. Već problemu s matricom, kabelom ili čak grafičkom.

1. Testiraj kabel, provjeri da nije do njega. Najbolje probaj drugim kabelom.
2. Ako 1. ne pomogne provjeri grafičku
 Probaj monitor spojiti na laptop ili sl. ako imaš.Ako je ista stvar nosi na servis.

.danijel. 11

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2013
  • PSN ID: danijel26 & Rogla_HR
  • PES doktor
Re: Mrtvi pikseli ili?!
« Reply #2 on: December 29, 2013, 14:05:24 »
Trenutno mi je na njemu spojen samo PlayStation, no isto je kada upalim TV (u sebi ima TV tuner) tako da je sigurno neki kvar na njemu. Onda mi ne preostaje ništa drugo nego servis. :(