Author Topic: FIFA World Cup 2014 Brazil  (Read 5388 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
Re: FIFA World Cup 2014 Brazil
« Reply #45 on: June 25, 2014, 12:00:35 »
Mojo Risin - Igore jesi to ti?

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #46 on: June 25, 2014, 13:12:08 »
Moderator, u nedostatku argumentacije, trola. Svaka čast.

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #47 on: June 25, 2014, 23:40:42 »
Imam 3 komada jačih i nešto slabijih. Jači su: Španjolska, Italija, Engleska

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #48 on: June 25, 2014, 23:45:10 »
Obrazloži ih, iako već vidim u kojem smjeru će ovo ić, iako nema veze s poantom mojih upisa. Ali, ajde dajem ti priliku.

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #49 on: June 26, 2014, 00:01:18 »
Evo dat ću si truda i napisati par argumenata.

1. Podsjetio si me na Igora jer on uvijek pametuje i ima rješenje za sve, sve greške vidi, sve zna. A svi smo vidjeli kako zna :D

2. Dal Kovač valja vidjeti ćemo kroz kvalifikacije.Kada će moći izgraditi momčad/igru. Za SP se to ne radi ideš sa onim kaj ti se čini najbolje. 

3. Ove repke sam naveo iz Više razloga. Sve imaju vrhunske stručnjake, imaju para/stanovnika/nogometaša nekoliko puta više od nas. Pa svejedno idu doma sa SP-a kao i mi.

4. Treba smiriti tenzije i ne pretjerivati, imamo mi dobrih igrača al imaju drugi više.. Murinho ili neki veći stručnjak ne bi došao ni da dobije svu lovu od premija. I smatram da ne treba time ići.

Zaključak smiriti tenzije, izgubili smo od boljih, pobijedili slabije. Idemo doma. Napraviti remont pa ispočetka.

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #50 on: June 26, 2014, 00:26:52 »
Evo dat ću si truda i napisati par argumenata.

Argumenata nigdje, a sad ću ti objasnit zašto. ;)

1. Podsjetio si me na Igora jer on uvijek pametuje i ima rješenje za sve, sve greške vidi, sve zna. A svi smo vidjeli kako zna :D

Dobro, ako jesam, to je tvoj subjektivan dojam. Ali meni se čini da ti nisi shvatio poantu mojih upisa, pa ti se zato čini da pametujem i da sve znam. Naravno da ne, naravno da je Niko doktor nogometa za mene. Ali, postavlja se nekoliko velikih pitanja koje se pita cijela hrvatska nogometna javnost, ne samo ja. Uostalom, ovo je forum, forumi služe za razmjenu mišljenja.

2. Dal Kovač valja vidjeti ćemo kroz kvalifikacije.Kada će moći izgraditi momčad/igru. Za SP se to ne radi ideš sa onim kaj ti se čini najbolje. 

Dovoljno pametan izbornik bi izvukao pouke već iz prve ili makar prve dvije utakmice iz skupine. Ja se pitam što ako izbornik nije pametan i ne izvlači pouke? Ljudima koji su nogometni laici je bilo jasno da nam momčad protiv Meksika nije dobro posložena, a krajnji rezultat je tome bio dovoljan dokaz. Utakmice u skupini na svjetskom prvenstvu nisu mjesto ni vrijeme za neuspjele eksperimente iz nogometne taktike, koliko bi on gradio Rim, 500 godina? Kvalifikacije za europsko bi trebao glatko odraditi jer individualne kvalitete među igračima ne nedostaje, a i skupina nije previše teška plus to što se format EP-a širi na 24 momčadi.

Pogledaj, recimo Ćosovu analizu. http://sport.hrt.hr/24-lipnja-2014

Odlično zapažanje. O kakvom mi izborniku pričamo gdje on kaže da nebi ništa mijenjao? Znaš o kakvom? O treneru tipa Štimca. ;)

http://3. Ove repke sam naveo iz Više razloga. Sve imaju vrhunske stručnjake, imaju para/stanovnika/nogometaša nekoliko puta više od nas. Pa svejedno idu doma sa SP-a kao i mi.

Te reprezentacije imaju nogometnu tradiciju i njima ovaj neuspjeh ništa ne predstavlja. Ništa u smislu da će im ostavit traga u budućnosti, jer će reprezentacije takvog kalibra uvijek moć izbacit kvalitetna 23 igrača. Ja sam ljut jer mi imamo odlične igrače i pitanje je kada će nam se uopće pružiti ovakva prilika. Mi smo zemlja s 4 milijuna stanovnika, mi za 10 godina, ne daj Bože, možemo biti u rangu reprezentacija poput Bugarske, Slovenije, Madžarske, Austrije itd.

Kod Španjolaca je možda došlo do zasićenja, Prandelli je kao gospodin odmah dao ostavku, a Englezi su zbilja fenomen koji je teško objasnit. Mislim čak da je njima i gore nego nama.

No, pogledaj povijest SP-a, uvijek se dogodi da izlete barem dva favorita odmah u skupini, tako da...

4. Treba smiriti tenzije i ne pretjerivati, imamo mi dobrih igrača al imaju drugi više.. Murinho ili neki veći stručnjak ne bi došao ni da dobije svu lovu od premija. I smatram da ne treba time ići.

Mourinho je naveden samo kao primjer renomiranog stranca. ;) Stavi Vahu na našu klupu i ja ću bit sretan. A da bi trebalo ići tim putem pravi primjer Grčka koju sam spomenuo stranicu prije.

Zaključak smiriti tenzije, izgubili smo od boljih, pobijedili slabije. Idemo doma. Napraviti remont pa ispočetka.

Lako je reć da treba smirit tenzije, ali teško ih je smirit. Ja ti kažem i kvotat ću se kroz ove kvalifikacije da mi nećemo imat nikakvu igru. Imat ćemo rezultat jer je konkurencija slaba, ali mi igru nećemo imat. A to će posljedično dovest do fijaska u Francuskoj - opet.

Niko će možda biti dobar trener, pred njim je cijela karijera. Ali, ovo je bio prevelik zalogaj za njega odmah u startu i tu se pogubio i ne želi to priznat.
« Last Edit: June 26, 2014, 00:39:41 by Mojo Risin »

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #51 on: June 26, 2014, 00:35:22 »
We agree to disagree ;)

ilija9 4

• CROPES-ovac od 2012
  • Naj PES: 2012
« Reply #52 on: June 26, 2014, 14:45:38 »
Ja mislim da Niko nije pogriješio oko pozicije Rakitića (što je i objasnio ako si gleda čitavi intervju, a ne samo onu rečenicu koju je stavio HRT). Rakitić je također jedan dio sezone igrao na poziciji zadnjeg veznog (naravno ne tako dobro), ali Hrvatska reprezentacija nema kvalitetnog zadnjeg veznog kao ostale reprezentacije koje su na vrhu ( a ta je pozicija jedna od najvažnijih po meni), imali smo Vukojevića koji nije na razini za jedno SP gdje planiramo daleko otići, Brozović jest talentiran ali je premlad za to te bi ga Meksikanci zgazili, te nam ostaje samo Rakitić koji igra jako za reprezentaciju na toj poziciji kad je uz bok Modriću (opet napominjem da bi mogao bolje igrati malo više naprijed ali nemamo igrača za to).

Po meni je Kovač jedino pogriješio to što je išao mijenjati sustav, koji je jako dobro funkcionirao do sada, ali je to napravio u najboljoj namjeri, jer je Pranjić u Bayernu igrao jako dobre partije u sredini te bi mogao stvarati probleme Meksičkom veznom redu sa svojom brzinom, ali očito je da nije to uspjelo.

Ostaje nam samo se nadati da će skupiti pravu momčad do Europskog prvensta, a morate priznati da je na dobrom putu...

dalmatinac1993 -1

• CROPES-ovac od 2013
  • Naj PES: 2013
  • MOJ, TVOJ, NAŠ HAJDUK!
« Reply #53 on: June 26, 2014, 15:56:55 »
Nisi u pravu.. Modrić je trebao igrat poziciju Rakitića, a Rakitića umjesto modrića gurnut bliže protivničkom golu.
Niko na dobrom putu.. OK.. Al po čemu? Argumentiraj mi to.... Osim što lijepo izgleda!?

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #54 on: June 26, 2014, 21:40:01 »
Još jedna stvar.

Jedan od razloga loše igre može biti i kohezija među našim igračima. Veliko je pitanje kakva je atmosfera u svlačionici. Ne znam jesi zaboravio što je Pranjić rekao još za Štimčevu eru, da neće igrati za reprezentaciju ako će Sammir igrat. Onda kad je došao Niko, kad je vidio da ima mjesto u udarnih 11, onda mu Sammir ne smeta. Smijeh. Misliš da Vukojević ne smatra da bi prije trebao igrat nego Brozović?

Kovač na sastanku: Slušaš li me, Vukojeviću? Pogledaj me u oči! Ognjen: Ne mogu vas pogledati...

S obzirom da je ovo premium sadržaj, a za čitanje istog trebaju bodovi koje ja nemam, neka postavi netko cijeli tekst ako može ili pročitajte sutra večernji. Dakle, nešto smrdi i to jako.

http://www.vecernji.hr/sp-hrvatska-reprezentacija/kovac-na-sastanku-slusas-li-me-vukojevicu-pogledaj-me-u-oci-ognjen-ne-mogu-vas-pogledati-946817

Nevezano za ovaj članak, najbolje mi je kad kažu: daj te mu vremena. To je isto kao da novopečeni magistar ekonomije dobije posao ministra financija i kaže: daj te mi vremena, trebam se snaći, Rim se ne gradi pola godine, ali sam zasad na dobrom putu.  :hm:
« Last Edit: June 26, 2014, 21:41:43 by Mojo Risin »

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #55 on: June 26, 2014, 21:59:59 »
Jeste više dosadni s tim Vukojevićem,šta bi bilo da ga je stavio a koliko znam nije bio standardan ni u klubu.Sad zamisli da zaradi 2 žuta u 15 minuta,kako on inače zna odigrati,jer on ne bi imao šanse protiv Meksikanaca.I onda bi tek imali razloga za plakanje.Kovaču puna podrška za Euro kvalifikacije,a ovim starima(zna se kojima)se zahvaliti i uvesti mlade,npr Močinića,Pašalića,Kovačića,Vrsaljka itd...

Izgubili smo od boljih,a po meni su krivci isključivo igrači koji su igrali kao da su došli na odmor,pogotovo naše tzv zvijezde.Tako se ne može dobiti ni slabije a kamoli reprezentaciju koja redovito prolazi skupine SP i koja je psihički i trkački moćna.Niti imamo vođu na terenu sa autoritetom koji bi podviknuo.

"Ne. Iako je možda moglo i bolje na SP-u, treba ga pustiti da odradi sljedeći ciklus

42,57% "  :D
« Last Edit: June 26, 2014, 22:27:50 by Dražen™ »

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #56 on: June 26, 2014, 22:45:57 »
Jeste više dosadni s tim Vukojevićem,šta bi bilo da ga je stavio a koliko znam nije bio standardan ni u klubu.Sad zamisli da zaradi 2 žuta u 15 minuta,kako on inače zna odigrati,jer on ne bi imao šanse protiv Meksikanaca.I onda bi tek imali razloga za plakanje.

:fpalm:

Na stranu situacija što bi bilo kad bi bilo, je li trebao igrati ili ne... To nije ni bitno!

Imaš nezadovoljnog igrača u svlačionici, imaš bombu u svlačionici. Jako opasno. Ali, naravno nisi ti veličina poput Deschampa koja će doma ostavit megazvijedu Nasrija. Samo da se zna, na strani sam Vukojevića. Neka netko izađe više u javnost i kaže više da ova situacija u HR nogometu nije normalna.

Zato je Brozović imao maestralnu sezonu po HNL pašnjacima, pa je to glavni razlog zašto bi dobio priliku ispred Vukojevića. Niko puna podrška, guzi se La Familiji i dalje! Ja sam na ovu temu završio jer mi se zbilja više neda uvjeravat nekog da progleda i da spozna ono što je preočito.

Lijep pozdrav.
« Last Edit: June 26, 2014, 22:47:31 by Mojo Risin »

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #57 on: June 26, 2014, 23:35:55 »
Ako je istina da je to rekao (mada sumnjam u sve što pišu naši portali i novine) ne bi više ni dobio poziv,eto,toliko i od mene  :)

plavi08 27

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #58 on: June 26, 2014, 23:50:29 »
Zato je Brozović imao maestralnu sezonu po HNL pašnjacima, pa je to glavni razlog zašto bi dobio priliku ispred Vukojevića.

Da obranim jadnog Brozovića. On sigurno nije dobio priliku zbog HNL-a. Jer je jedan dio bio i ozljeđen/van forme. Al gle čuda taj Brozović je trpao važne golove i predvodio mladu repku. Koju je opet , gle čuda, vodio Niko "Mamić". Te je uzeo Brozovića u 1. kako je svojevremeno Bilić pokupio Modrića, Dudua i Čorluku.