Author Topic: FIFA World Cup 2014 Brazil  (Read 5230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zlac 30

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
Re: FIFA World Cup 2014 Brazil
« Reply #30 on: June 14, 2014, 10:58:48 »
A VI ste neka nacionalna manjina?

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #31 on: June 14, 2014, 11:13:30 »
dalmatinac, mogu te zamolit da se sa takvim postovima zadržiš u temi Hajduk ili u temi Bullshitting room : Hajduk vs Dinamo !!!!....neda mi se taj :sstorm: čitati i po drugim temama.

Hvala najljepša :cropesmile:
« Last Edit: June 14, 2014, 11:16:03 by Cuky »

nikola11 7

• *
  • CROPES-ovac od 2013
  • Naj PES: 2017
  • PESCD Edit Team
« Reply #32 on: June 14, 2014, 11:39:11 »
Slažem se s Cukyjem.
Ja sam veliki navijač Hajduka, kupujem pretplatu, imam članstvo, na svakoj sam domaćoj utakmici i ako uspijem otiđem i na nekoliko gostujućih. Ali sad stvarno, tome nije ni mjesto ni vrijeme ovdje. Govoriš kao da smo "MI" hajdukovci poseban narod, manjina ovo, ono. Šta da kažem,  tipični ovi "napuhani" likovi koji samo razmišalju hodajući ulicom mamić ovo mamić ono, šuker, hns. To me boli jer baš ti takvi likovi sramote cijelu našu svetu i slavnu navijačku organizaciju. Po "vama" su vjerojatno hns i mamić namjestili utakmicu s brazilom i pokrali hrvatsku, nema veze. Istina, dogodi se da nas potkradu koji put, ali šta su nam svaki put suci zabili golove? Ne smiju nam suci biti izgovor. Jel nam sudac ili mamić zabio 4 komada protiv HD-a, jesu nam oni zabili 3 gola u koprivnici? Pa daj progledaj malo ili začepi već jednom s tim mamićem. S tim svojim kompleksima ste do*určili i milijun ljudi na tribini a kamoli nekom ko navija za dinamo, rijeku...Umjesto da se brinete o stanju u klubu a i bome i u Torcidi jer je sve više tih balavaca koji dođi na tribinu i samo glume neke šerife tamo i motaju jointe. Navijanje se svelo samo na mamića, šukera i hns. Istina, nemogu ih ni ja vidit ni nacrtane, ali ne stvaram takvu zbrku poslije svake utakmice. Stara Torca bi se ubila kad bi to vidila. Ovi šta su živi i dolaze na utakmice plaču od muke na kome su ostavili to blago. Ma sramota, šteta ustvari...Toliko za sad od mene, ne želim spamati ovdje. Ljudi, budite uz našu Hrvatsku, naše "Vatrene" pratite ih i pustite na trenutak ove mamiće i hns-ovce sa strane. POZDRAV!  :)
« Last Edit: June 14, 2014, 21:28:10 by nikola11 »

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #33 on: June 15, 2014, 19:15:50 »
Dalmatinac je pokušao poentirat, ali se izgubio u licemjerju likovanja. Naravno, post bi bio možda i realniji da se nije išlo u ultras patetiku (vjeroajtno ga je pisao nadobudni klinac s 10 gostovanja, najdalje u Koprivnici, a piše kao da je prešao 50 000 km s Hajdukom). Prika, jasno je meni koliko je vama teško i kolika se gorčina skupila kroz sve godine, ali ovakvo licemjerno likovanje nije u redu. Prije svega, ja to tebi ne bih trebao niti govoriti, ti bi sam trebao znati koliko je teško kad te ovako pokradu. Nikola, pun si stereotipnih tvrdnji (pogotovo o Torcidi bez koje ne bi imao svoj klub danas o kakvom svi normalni ljudi sanjaju) i vjerujem da bi se pravi, istinski navijač Hajduka zgrozio nad tvojim postom. Dva potpuno promašena posta. Ispričavam se na offu, ali nisam mogao izdržat.

Idemo malo o SP-u.

Mislim da ne moram previše pisati o utakmici s Brazilom, više manje je svima jasno da je Nishimura utjecao na konačan ishod utakmice. Ovo se treba što prije zaboravit i okrenut se Kamerunu. Gledajući utakmicu s Meksikom, nisu previše pokazali, i realno gledajući ovo bi trebali dobit u hendikepu. ALI, utakmica Kostarike je pokazala da se nikoga ne smije podcijenit, tako niti Kamerun. Odlučno, čvrsto krenut od prve minute i rezultat ne bi smio izostat. Kvalitetniji jesmo, treba to dokazat na terenu. Po svemu sudeći, zadnja utakmica s Meksikom će bit odlučujuća.

Jako puno pogodaka do sada kroz cijeli turnir, što govori da bi ovo SP moglo biti jedno od atraktivnijih SP-a novoga doba. Urugvaj apsolutni flop ovog turnira, na papiru jaki, na terenu nikakvi. Talijani, vođeni Pirlom, su jučer pokazali da su ozbiljan kandidat za naslov prvaka.

Iznenađenje je i pobjeda Nizozemaca od 1-5 nad aktualnim prvacima, možda je došlo do zasićenja u španjolskim redovima. Naravno, nikako ih se još ne smije otpisati, ali navijam za prolaz Čilea u ovoj skupini.

Drago mi je za Bjekošćane, napokon su dobili grupu koju bi trebali proć, imali su sreće za razliku od zadnjih nekoliko prvenstava. Odličan preokret protiv Japanaca i vrlo važna 3 boda.
« Last Edit: June 15, 2014, 19:18:40 by Mojo Risin »

plavi08 26

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #34 on: June 21, 2014, 00:26:55 »
Evo link, možda nekome posluži ko propusti ili želi pogledati ponovo gol sa SP-a :)

Gif svakog gola sa SP-a.

http://www.reddit.com/r/soccer/comments/283d75/list_of_every_goal_scored_during_world_cup_2014/

.danijel. 11

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2013
  • PSN ID: danijel26 & Rogla_HR
  • PES doktor
« Reply #35 on: June 21, 2014, 13:07:07 »
Odlično, hvala!

Bull 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Nema predaje!
« Reply #36 on: June 23, 2014, 13:46:27 »
"Na trenutak smo se maknuli iz svijeta politike, na trenutak je svijet stao i samo jedna stvar je bila u fokusu i većina nas je sretna što živimo u vrijeme da gledamo zvijezde poputa Messi-ja, Ronalda, Neymara, našeg Modrića i Rakitića u zemlji nogometa Brazilu. Kak bi rekli englezi, SP-u Brazilu je ipak "Once in a lifetime" a još smo igrali i otvaranje, jel može bolje? Naravno da može, jer ovo prvenstvo je vrh, tolko dobrih utakmica, toliko golova, toliko iznenađenja, toliko ravnopravnosti izmedu malih i velikih, toliko radosti i simpatija prema nekim zemljama koje nikad niste vidjeli, niti mozda znate gdje se nalaze, ali to je čar svjetskog prvenstva, da spaja različite kulture, ljude, zemlje, običaje. Danas stvarno svi igraju nogomet na velikoj razini I nije bitno kolko si velika zemlja, kakve igrače imaš, da li imaš zvijezde u momčadi ili ne, bitan je timski rad i timski duh, zajedništvo među igračima i navijačima i ako igraš kvalitetan nogomet nema ti kraja. Kada jedna Španjolska i Engleska ispadnu u skupini, a bili su jedni od top favorita za osvajanje, kada jedna Kostarika kojoj su predviđali nula bodova i pitanje je bilo dal će uopće zabiti gola pobijedi 2 bivša svjetska prvaka totalno zasluženo, kad se zabijaju golovi u zadnjim trenucima I u sekundi mijenjaju kompletnu situaciju u grupi, onda je sve moguće i to je ono sto ovo svjetsko prvenstvo čini možda najboljim u povijesti. No okrenimo se nama koji smo jedna tako mala zemlja i imali težak put do ovog Mundiala ali opet do neba smo ponosno što smo među elitom. Neovisno o tome kako ce završit današnja utakmica punu podršku treba dati Kovaču, njegovom stožeru I naravno igračima, neka samo igraju 100 posto I ostave srce na terenu i vjerujem da im niko neće zamjerit ako izgubimo. Za pobjedu ipak i treba malo sreće kao I za veliki rezultat neke se stvari moraju poklopit, uvijek su govorili dobro se dobrim vraća pa se tako nadam da će nam se vratiti ona 2008. i 2012., nedavna krađa protiv Brazila, nadam se da neko gore gleda I da će nam u ovom najvažnijem trenutku dati snage za uspjeh, kako nama tako I onima najvažnijima normalno igračima. Borite se do kraja, do posljednje minute, pravi navijači vam neće zamjerit, uvijek vjerni, idemo do kraja, nema predaje!"

mone 8 6

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2013
  • Super,super Frank
« Reply #37 on: June 23, 2014, 20:20:30 »
 :& :& :& :% :% :%

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #38 on: June 24, 2014, 14:41:47 »
Jedan i jedini krivac za ovakav debakl je Niko Kovač. Zašto debakl, neki će reć? Pa ako uz ovu generaciju, možda igrački kvalitetnu kao i onu iz 1998., ne možemo pobijediti Kamerun i Meksiko onda je to ništa doli debakl.

Mandžukić drugi strijelac Bundeslige, Modrić motor momčadi vjerojatno najjačeg kluba na svijetu, Rakitić izabran u najboljih 11 najjače lige svijeta, Lovrenova maestralna sezona u Saintsima, Perišić najugodnije iznenađenja kod naših na ovom SP-u... Alo, ej pazi ti trokut: Modrić - Rakitić - Mandžukić. I ti ne možeš izvuć maksimum iz ovih igrača???

Zašto? Pazi, ej, vizionar Niko... On forsira Raketu na DMF-u, istog igrača koji je vodio Sevillu do naslova EL na poziciji AMF. I on, vizionar, vidi Raketu na zadnjem veznom. Istina da smo mi država s 4 milijuna izbornika, ali ovo se zapita i dijete od 10 godina. Zašto se mali Kova nije stavio na DMF, Modrić malo ispred njega i Raketa kao polušpica zna samo Niko.

Možemo srat po Nishimurama, FIFA-i, teorijama zavjera... Nitko se nije upitao zašto Mamićeva kujica uvodi, U 60. MINUTI KADA JE EGAL S BRAZILCIMA, nesposobnog Brozovića koji ima jedan nastup za reprezentaciju, umjesto da se ubaci malo svježe krvi, Dudu bi bio idealna prilika za takvo što... Nema nikih problema, 500 000 eura cijena skače Brozoviću, Maminjo trlja ruke...

Pranjić zadnji vezni. Pa ako smo negdje najjači onda smo u veznom redu i onda priliku u ovakvoj utakmici dobije Pranjić, poluigrač.

Srna i Pletikosi se zahvalit na svemu što su dali kroz godine za Hrvatsku, ali njihovo vrijeme je prošlo. Okrenut se mlađim igračima, igraju na temelju stare slave.

Meksiko sasvim zasluženo u drugom krugu, bez pogovora, ostaje samo ogroman jal i tuga jer smo mogli puno napravit s ovim igračima, a nismo prošli jebenu skupinu.

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #39 on: June 24, 2014, 16:07:02 »
Ne može se izvući maksimum iz tih igrača jer oni nikad za reprezentaciju nisu odigrali onako kako igraju u svojim klubovima i to je to.Možeš ti biti i Del Bosque,Hitzfield,Hodgson,Prandelli (znamo kako su završili ).Ova reprezentacija nema momčadski duh ni žar,kao npr latinoameričke a o trci ne moram ni pričati.I da,nismo mogli proći tu skupinu jer su jednostavno Brazil i Meksiko jači,a to sam rekao čim su izvučene skupine.Slažem se jedino da se ovima starijima zahvali na dosadašnjem doprinosu,ovo ostalo je hrvatska demagogija i da se napokon shvati da smo mi jedna prosječna i limitirana momčad,kojoj je i samo sudjelovanje na SP uspjeh.Reprezentaciju ne čine "zvijezde" i pojedinci nego timska igra a mi to nemamo,ma ko da dođe i bude izbornik uvijek će tako biti,kao i onih koji će po svakom izborniku pljuvati.Da smo prošli onda bi bio najbolji na svijetu,stvarno mi je već pun kufer tog našeg licemjerja.
« Last Edit: June 24, 2014, 20:26:08 by Dražen™ »

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #40 on: June 24, 2014, 16:21:44 »
Daj pogledaj Kovačeve trenerske reference, ajde molim te. I njemu se uvaljuje vrući krumpir, a kao trener je neprovjeren maksimalno. I ti onda kažeš da se ne može izvuć maksimum? Stavi Rakitića na AMF i izvukao si maksimum od njega, pogledaj asist Perišiću. Evo i Ćosić se pita zašto ga se gura na DMF, i još ga to pita u intervjuu i ovaj mu kaže da je on izbornik i da on odlučuje i da će on i dalje igrat zadnjeg veznog te da nebi ništa mijenjao. Pa jebote led, po ovom ispada da je Štimac doktor nogometa za Kovača. Njemu je najbitnije da mi vježbamo pjevanje himne na treningu.

Ne radi se tu o licemjerju jer bi mi prošli, uvjeren sam u to, da imaš nekog na klupi, nekog znalca koji će znat iskoristit maksimum od ovog kadra, koji je odličan.
« Last Edit: June 24, 2014, 16:28:35 by Mojo Risin »

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #41 on: June 24, 2014, 17:28:57 »
Još jedna stvar.

Jedan od razloga loše igre može biti i kohezija među našim igračima. Veliko je pitanje kakva je atmosfera u svlačionici. Ne znam jesi zaboravio što je Pranjić rekao još za Štimčevu eru, da neće igrati za reprezentaciju ako će Sammir igrat. Onda kad je došao Niko, kad je vidio da ima mjesto u udarnih 11, onda mu Sammir ne smeta. Smijeh. Misliš da Vukojević ne smatra da bi prije trebao igrat nego Brozović?

Da imaš na klupi jednog Mourinha, Capella itd., misliš da bi se njemu moglo diktirat tko će igrat? Nema teoretske šanse, igrali bi oni koji su najspremniji i najbolji u datom trenutku. A i vjerujem lista od 23 igrača bi bila drugačija. A onda sumnjam da bi netko bio bomba u svlačionici jer ne igra zato što ima boljih rješenja od njega.

2002. smo bili limitirana momčad, 2006. isto. Možda smo najbolji nogomet igrali 2008. i ispali nesretno od Turske, 2012. nismo imali sreće, a i jako smo oštećeni protiv Španjolaca. Ove godine sam barem ja očekivao najmanje osminu finala, dalje što bude, ali da se napokon prođe ta skupina. I garantiram ti, mi bi skupinu prošli da je na klupi bio netko tko zna posložit kockice.

zlac 30

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #42 on: June 24, 2014, 23:19:20 »
Suarezu opet nisu dali jesti ... pa si je slozio pizzu ala Chiellini

Tog lika treba potjerati s prvenstva i strpati u ustanovu zatvorenog tipa u kojoj se nose cudne kosulje

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #43 on: June 24, 2014, 23:43:34 »
@Mojo Risin
A misliš da bi neko renomirano ime, bilo domaće ili strano, prihvatilo sjest na našu klupu kad je situacija u našem nogometu takva kakva jest? Misliš da bi si jedan Kranjčar, Zajec ili neki drugi našt/strani stručnjak dozvolio da mu netko drugi postavlja uvijete tko će igrati. Normalno da je to situacija kao stvorena za novog mladog trenera: siguran je da mu gazde neće kenjati jer je samo slušao njih, ako uspije ispast će da je dobar trener i možda si započeti veliku karijeru, a ako kiksa ostaje opravdanje da je bio neiskusan.

Mojo Risin 5

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #44 on: June 25, 2014, 00:08:05 »
Kao prvo, mi nemamo novaca za neko strano zvučno ime. Ali recimo, imamo novaca za angažirat jednog Vahu. Čovjek čuda radi s Alžirom, jako mi se dopao dok je bio u Dinamu. Otišao je zato jer mu se Mamić miješao u sastav. Da se to dogodilo u reprezentaciji, jače bi odjeknulo jer ljude boli k**** za Dinamo.

Mislim da ne zanima npr. Mourinha kakva je situacija u našem nogometu. Iz njegove perspektive on preuzima kvalitetnu reprezentaciju s kojom može napravit velik rezultat - tu je izazov i tu je odlična plaća (kao). A iskreno, baš me zanima tko bi se usudio reći Mourinhu da Brozović mora igrati prvu utakmicu na prvenstvu. Ali, naravno, to su bajke, jer naravno da takvo što vrhu HNS-a ne pada napamet, a i nema se novaca.

Užasno me razočarao Niko. Vjerovao sam da njegov njemački mentalitet, tvrdoglavost, disciplina i svoje ja može pozitivno utjecati na ovakav igrački kadar. A istina je zapravo potpuno drugačija. Nažalost.

Evo pogledajte uspjehe Grčke u zadnjih 10 godina. Uzeli su stručnog stranca za izbornika i dali mu vrijeme i odriješene ruke. A kad je taj stranac otišao, uzeli su drugog. Nisu postavljali nećake/kumove/šogore i zaslužene reprezentativce i onda im govorili tko mora skupljati minute. Ako Grci mogu s ovakvim kadrom stvarat ovakve uspjehe, smiješno mi je pričat o tome da smo limitirana momčad.
« Last Edit: June 25, 2014, 00:31:13 by Mojo Risin »