Author Topic: F1 2013  (Read 3752 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
Re: F1 2013
« Reply #15 on: January 06, 2014, 20:51:54 »
kao što sam već rekao, u odnosu na zadnju Codemastersovu koju sam igrao F1 2013 je mnogo bolja. U odnosu na npr. rFactor mi još uvijek treba privikavanja jer kontrole ne reagiraju toliko brzo na promjenu smjera u šikanama npr.

Ali sve u svemu, zadovoljan sam. Jedino me malo iritira to što za neke kontakte za koje nisam kriv ja dobijem upozorenje ili kaznu.

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #16 on: January 07, 2014, 15:31:37 »
opet ja...odvozih još jednu utrku...sad malo stanka pa za vikend opet :D

VN Španjolske, 5. utrka:
Trening: dosta sam vremena potrošio na pripremanje setupa za utrku (pokazat će se uzalud) i nisam lovio najbolje vrijeme. Par puta sam pokušao stisnuti, ali ništa specijalno te sam završio kao 16.
Kvalifikacije: Odvozio sam odlično Q1, nisam koristio option gume te sam završio kao 12. U Q2 sam postavio 11. vrijeme i iako je bilo vremena za još bar 2 ili 3 kruga odustao sam od toga u želji da pričuvam gume za utrku. Dakle 11. startno mjesto, opet (po drugi put zaredom i drugi put u sezoni) bolji od momčadskog kolege.
Utrka: Odličan start, probijam se do 6. mjesta. Tu se i vozim do 4. kruga kad počinje lagana kišica. Meni je taktika bila da uđem na kraju 8. kruga i promijenim sa option na prime gume, no 2 zavoja prije boksa odlučio sam se da umjesto prime guma stavim intermedije. To se pokazala dobra odluka jer svi koji su prije mene ušli i ponovo stavili slick gume morali su još jednom u boks po intermedije. No, tu su opet više sreće imali oni koji su startali na prime gumama. Kiša je još dodatno pojačala i uskoro smo mi sa intermedijima morali po full wet gume, dok su ovi sa prime odmah stavili full wet i tako dobili tih 20-ak sekundi koje smo mi izgubili na stop viška. Na kraju sam zadnja 3 kruga jedva ostao na cesti i završio kao 12. Najbolji rezultat do sada, opet ispred kolege, ali i dalje bez bodova

mone 8 6

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2013
  • Super,super Frank
« Reply #17 on: January 08, 2014, 17:03:17 »
Cuky može mala pomoć, ako bi mi mogao objasnit kako što bolje proći zavoje u zavojima uvijek dosta gubim.

Hvala

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #18 on: January 09, 2014, 19:02:42 »
ako si prošao Young Drivers Test onda si morao pogledati kratki filmić koji priča općenito o F1...u njemu su ti dane najosnovnije upute: ulaziti široko u zavoj, "pogoditi" vrh i krenuti što prije sa ubrzanjem. Također ti priča da treba biti precizan i sa što manje korekcija.

mone 8 6

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2013
  • Super,super Frank
« Reply #19 on: January 09, 2014, 19:07:59 »
Hvala

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #20 on: January 10, 2014, 18:08:52 »
VN Monaka, 6. utrka:
Trening: očajan, nikako kompletirati krug
Kvalifikacije: očajne, pokupio sam 10 mjesta kazne jer sam pregazio liniju na izlasku iz boksa te iako sam završio kao 16. startao sam kao zadnji
Utrka: start sa zadnjeg mjesta, pri kraju prvog kruga naprijed karambol i odjednom ja na 7. mjestu. Prolazeći startnom ravninom još sam prošao trojicu koji su bili u boksu i jednog koji je tek izlazio iz boksa te sam se našao na 3. mjestu iza 2. Vettela i 1. Webbera. Dolazi SC, ja lijepo vozim par krugova nakon toga i onda griješim u prvom zavoju i direkt u zid te ostajem bez oba prednja kotača. Kako nemam flashbackove utrka je za mene bila gotova.

VN Kanade, 7. utrka:
Trening: odradio R&D zadatak kako treba, a trening završio na 1. mjestu 3,5 desetinki ispred Hamiltona, a gotovo 9 desetinki ispred 3. Webbera. Pošto su oni kao i ja vrijeme postavili na option gumama očito da ima brzine
Kvalifikacije: Završio sam kao 4. sa zaostatkom za 1. Alonsom od +0.046 sekundi
Utrka: Napokon bodovi, i to odmah 18 koje sam osvojio 2. mjestom u Kanadi. Završio sam 14 sekundi iza Hamiltona, a 2 ispred Rosberga. Momčadski kolega je bio 15. i sad ima samo 2 boda više u ukupnom poretku

EDIT:
VN Velike Britanije, 8. utrka:
Trening: Završio sam ga kao 1. sa 2 desetinke prednosti ispred Hamiltona i 3 ispred Vettela
Kvalifikacije: Moj prvi Pole Position!!! Iza mene su Hamilton (+0.218), Alonso (+0.311), Rosberg (+0.380) i Vettel (+0.409)

Utrku ću sutra voziti
« Last Edit: January 11, 2014, 11:56:51 by Cuky »

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #21 on: January 11, 2014, 12:46:35 »
VN Velike Britanije, 8. utrka:
Utrka: Odličan start, vodstvo do ulaska u boskeve. Tu gubim od Hamiltona, ali sam cijeli vrijeme na oko sekunde od njega. 3 Kruga prije kraja sustižemo Pica za puni krug, on usporava usred zavoja i ja gubim dio prednjeg krila. Više nisam mogao pratiti Hamiltonov ritam i samo sam se čuvao Vettela. Na kraju 1. Hamilton, 2. Ja (+7.697) i 3. Vettel (+8.225). Uz to, ostvario sam i svoj prvi najbrži krug utrke

VN Njemačke, 9. utrka:
Trening: završio sam kao 4. iako se nisam trudio pretjerano
Kvalifikacije: Završio sam jako loš 10. Prognoza je bila kiša za utrku pa sam tako pripremio bolid. U top10 sam uspio uć, ali nisam uspio bolje od 10. mjesta
Utrka: Startao sam 7. jer su izgleda neki pobrali neke kazne. Na startu sam se probio do 3. mjesta i držao ga, pa i nakon boksova. U jednom trenu sam pogriješio i pao na 4. mjesto iza Masse. Zadnja 3 kruga su bila patnja jer sam uništio svoje gume i jedva držao bolid na stazi. U tom dijelu me još i Alonso prešao pa sam završio kao 5. Utrka je vožena cijelo vrijeme na Intermediate gumama

I trenutno stanje u prvenstvu:

« Last Edit: February 15, 2014, 00:27:12 by Cuky »

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #22 on: February 14, 2014, 11:48:00 »
VN Mađarske, 10. utrka:
Trening: završio sam 17. jer sam nakon 3-4 kruga u zadnjem zavoju napravio totalku na bolidu, a kako nemam flashbackove onda je to kraj. Nisam uspio ni probati krug na option gumama
Kvalifikacije: S obzirom na broj odrađenih krugova u treningu solidne. U Q1 sam bio 3., u Q2 sam bio 7., a u Q3 sa jednim jedinim pokušajem 9.
Utrka: Završih u zidu dok sam bio na 5. mjestu

Između VN Mađarske i VN Belgije sam dobio ponudu Ferrarija za slijedeću sezonu. Ukoliko nisam kiksao pa odbio umjesto prihvatio slijedeće sezone sam u crvenom :)

VN Belgije, 11. utrka:
Trening: Odmah na početku sam odradio R&D i u tih 5 krugova postavio 5. vrijeme. Kasnije je pala kiša pa više nitko nije popravio rezultate.
Kvalifikacije: Jako loš 2. sektor, tako da sam ispao u Q2 i startam kao 11.
Utrka: Na startu sam se probio na 9. poziciju, a kroz slijedeća 2-3 kruga došao sam do 5. pozicije. U 5. krugu idem u boks, a tamo ostajem 6 sekundi (iako su gume promijenjene za nešto manje od 3) jer sam morao čekati dok Mercedes, Ferrari, Red Bull, Williams i McLaren koji su prolazili boksom prođu pored mene. Nakon bokseva, na kraju 6. kruga, sam na 12. poziciji i imam 5 krugova vremena da se probijem. Prolazim redom Buttona, Pereza, Grosjeana i Rosberga i dolazim na 8. poziciju, iza Masse koji napada mog momčadskog kolegu. U 9. krugu prolazim Massu, ali mi on odmah u slijedećem vraća u DRS zoni. Tad odustajem od jurnjave i želim samo sigurno doć sa bodovima do cilja. Massa još u zadnjem krugu prelazi Hulkenberga tako da su Sauberi završili 7. i 8.
« Last Edit: February 15, 2014, 00:27:24 by Cuky »

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #23 on: February 14, 2014, 17:20:09 »
Krenuh na VN Italije kad ono ja u Ferrariju umjesto u Sauberu...izgleda da nisu baš zadovoljni Massom bili...lijepo, debi za Ferrari pred njihovom publikom :D

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #24 on: February 14, 2014, 18:19:21 »
VN Italije, 12. utrka:
Trening: Trening je prošao u dominaciji Ferrarija. Ja sam završio kao prvi, a Alonso pola sekunde iza mene
Kvalifikacije: Opisati ćemo ih slikom...vidljivo je opet da je Ferrari dominirao

Utrka: Lijep pogled na dva crvena bolida na čelu grida pred sam start

Start je prošao ok, iako sam malo proklizao i tako blokirao Alonsa kojeg su onda prešli Hamilton i Webber. Ja sam poveo utrku, napraivo nekih 1,5 sekundi prednosti u prvom krugu i to čuvao do bokseva. Nakon što sam izašao iz boksa bio sam taj jedan krug na 4. poziciji. Krug kasnije ulaze vodeći Hamilton, drugoplasirani Alonso i trećeplasirani Hulkenberg u boks, a ja se vraćam na vodeću poziciju ispred Webbera i Alonsa koji je kroz bokseve prošao Hamiltona. Do kraja utrke ja sam malo podigao tempo, podigao prednost na oko 6 sekundi i u međuvremenu postavio najbrži krug utrke. Alonso je do kraja utrke prošao Webbera i tako je Ferrari na domaćoj utrci ostvario 1-2. A ja bolji debi za Ferrari nisam mogao imati...pole position, najbrži krug i prva pobjeda u karijeri.

Ono što sam svakako primjetio je razlika u bolidima između Ferrarija i Saubera. Sa Sauberom sam uglavnom gubio u sporim zavojima jer je bolid bio nervozan na kočenjima i nervozan na ubrzanjima. Trebalo je biti previše oprezan i tu sam gubio. Sa Ferrarijem mogu kočiti nešto kasnije, mogu puno ranije i agresivnije dodati gas na izlasku iz zavoja i puno je stabilniji u brzim zavojima i naglim promjenama smjera. I što je najbolje, još uvijek sam u igri (bar matematički) za naslov :)

EDIT: A evo sam si na netu našao dobru fantasy kacigu umjesto ove defaultne sa SS-ova gore

EDIT2:
VN Singapura, 13. utrka:
Trening: Staza potopljena, ja završio 17.
Kvalifikacije: Ponovo potopljena staza, 20. mjesto
Utrka: Završih u zidu u 3. krugu

VN Južne Koreje, 14. utrka:
Trening: Dominacija Ferrarija...ja 1., Fernando 2.
Kvalifikacije: Moj novi pole position, ispred Vettela i Alonsa
Utrka: Utrka je završila kao i VN Italije, mojom pobjedom sa vodstvom u svim osim jednom krugu. No ovaj put nije bilo toliko dominantno, Vettel je zaostao oko sekunde, a 3. je bio Alonso
« Last Edit: February 15, 2014, 00:27:41 by Cuky »

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #25 on: February 15, 2014, 12:06:58 »
VN Japana, 15. utrka:
Trening: Trening završen na solidnom 7. mjestu s obzirom da nisam pritiskao do kraja
Kvalifikacije: Novi pole position, 6 i pol desetinki ispred Alonsa, 7 ispred Vettela, sekundu ispred Rosberga
Utrka: Još jedna dominantna pobjeda uz najbrži krug utrke. Prva 2 kruga se Alonso vozio na 2. mjestu, ali mu je pukla guma, izletio je i odustao. Na 2. mjestu je završio Vettel sa 3 sekunde zaostatka (bio je na skoro 10, ali sam skroz spustio ritam zadnja 3 kruga), a treći je bio Webber. Trenutno sam 6. u prvenstvu sa 125 bodova, 5. je Rosberg sa 150, a 4. Alonso sa 167. Vodeći je, 4 utrke prije kraja, Hamilton sa 225

VN Indije, 16. utrka:
Trening: Završio san kao 2., ali sam i zaradio 10 mjesta kazne na startu jer sam navodno skrivio sudar
Kvalifikacije: Završio sam 9. što znači start sa 19. mjesta
Utrka: Nastradao u 2. krugu

Do sad sam dobio ponude za mjesto prvog vozača slijedeće sezone u Caterhamu i Marussiji, te za mjesto 2. vozača u Williamsu i Force Indiji. Nisam ništa prihvaćao jer sam čekao bolje ponude i ona je stigla sad nakon VN Indije...Ferrari mi je ponudio da produžim ugovor za slijedeću sezonu što sam i učinio

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #26 on: February 22, 2014, 17:13:39 »
VN Abu Dhabija, 17. utrka:
Trening: Završio sam 1. ispred Alonsa i Rosberga
Kvalifikacije: Završio sam 1. ispred Vettela i Alonsa
Utrka: Webber se naljutio kad sam ga pretjecao pa me okrenuo, Grosjean je naletio na mene i uništio mi bolid...odustajanje.

VN SAD-a, 18. utrka:
Trening: 6. mjesto...moglo je biti bolje pošto sam išao dosta lagano jer mi je ovo prvi put da vozim ovu stazu, ali je nakon 20-ak minuta pala kiša i više nije bilo moguće popraviti vrijeme
Kvalifikacije: opet 6. mjesto. moglo je bolje, al ajde...
Utrka: probio sam se do 2. mjesta i onda dobio DQ jer mi je u 3 zavoja dodijelilo 3 kazne, a da prekršaje koji su bili navedeni nisam ni napravio

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #27 on: February 23, 2014, 11:41:29 »
VN Brazila, 19. utrka:
Trening: 3. mjesto, vrijeme ostvareno na potrošenim gumama (jer mi je R&D zadatak bio raditi konstantna vremena na potrošenim gumama)
Kvalifikacije: 2. mjesto, 1 tisućinku slabije vrijeme od Hamiltona
Utrka: Razbio sam se dok sam ganjao vodeći dvojac pred kraj utrke...

Kratki rezime sezone:
-11 utrka za Sauber, 8 za Ferrari
-3 pobjede, 4 pole positiona, 2 najbrža kruga
-previše odustajanja

Poredak na kraju sezone:

Sad slijedi prva puna sezona u Ferrariju

zlac 30

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #28 on: March 15, 2014, 01:36:28 »
Steam ima akciju povodom početka nove sezone F1 - 75% popusta na F1 2013 do 17.3.
http://store.steampowered.com/app/223670/

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #29 on: March 15, 2014, 21:42:40 »
da mi radi na laptopu kupio bih istog trena...ovako mi se ne isplati kad skoro da i nisam doma