Author Topic: PES 13 ONLINE, iskustva, momčadi, savjeti, cheateri...  (Read 8032 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marko1984 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2013
PES 13 ONLINE, iskustva, momčadi, savjeti, cheateri...
« on: October 02, 2012, 13:28:42 »
Evo, ako se moderatori slažu, jedna tema općenito za PES 13 ONLINE. Dakle, svi koji igraju online, s kojim momčadima igrate, koji vam je skor, kako vam se čini online ove godine...

Ja ću početi.

Oduševljen sam zasad. Odigrao sam oko 60 utakmica. Skor je nebitan, ali kad već spominjem, krenulo me. Prvih 5 tekmi su me izbušili kao švicarski sir. A onda - 21 utakmicu zaredom dobio. Uglavnom igram s Olympique Marseilleom. Ako mi protivnik uzme Barcelonu, ja uzmem Real, ako ovaj uzme Real, ja biram Barcelonu. Protiv većine ostalih uzimam OM. Zasad imam oko 40 pobjeda, 5 neriješene i mislim 10 poraza. Ono što je potpuno drugačije od 12-ice online - nema puno remija. Otvoreniji je nogomet, no opet, ako se nađu dva igrača koji preferiraju obranu - gadno je. Stvarno je odlično izbalansirana igra. Sa slabijom momčadi može se protiv jačih. Samo strpljivo i koncentrirano.

Taktika - default. 4-3-3. Odličnu vezu ima OM. Diawara na zadnjem veznom, Cheyrou kao CM i Valbuena AM. Krila Andre Ayew i Amalfitano, CF mi je Remy ili Gignac, ovisi o formi. Čekam transfere pa da mi u vezni red dođe zločesti dečko Joey Barton i počne trgat Ibru i ostale :).

Cheateri - Zasad ih je malo. Od ovih 60-ak tekm njih 5 mi je izlazilo kad sam ih bušio. Svaki put sam ja dobio bodove. Još 5 mi je pukla veza, a sad, njemu ili meni, ne znam... Nitko nije dobivao bodove u tim trenucima... Nadam se da su stali na kraj cheaterima i frikovima online. Pun mi ih je k...

Novi sustav bodovanja - Sad postoje one titule, top player, superstar... Evo jučer postao superstar jer sam prešao 600 bodova. Valjda to tako ide onda. No bojim se da ćemo i ove godine gubiti živce. Pretposljednju tekmu igrao s likom koji ima 840 bodova. On uzeo Real, ja Barcu. Nakon 30 minuta bilo je 3-0 za mene. POčne drugi dio, zabijem za 4-0 i ovaj izađe... pitanje kako je dobio tih 840 bodova...

Chat i ostalo
To sad dolazi s patchem pa ćemo vidjeti. Iskreno. Ne fali mi chat. Super mi je kad nabijem nekog turčina na poluvremnu 3-0, a ovaj mi se javi i spominje mi užu familiju jer je dobio lekciju iz nogometa. Hebo te sulejman...

Online turniri Moram priznat da nikad nisam igrao. Ne znam ni kako ući. Pa ako netko ovo igra, može iskustva? Ima li tamo varanja? Ne bi htio doći do polufionala, a onda da me neki turčin izbaci varanjem...

jevic989 6

• CROPES-ovac od 2012
  • PSN ID: jevic989
  • Evo šanse, Gol!
Re: PES 13 ONLINE, iskustva, momčadi, savjeti, cheateri...
« Reply #1 on: October 02, 2012, 18:45:40 »
Kada sagledaš sve stvari. Možeš slobodno da kažeš "opet su nas prevarili". One marketinške kampanje i izjave da će ovaj PES biti najbolji na svetu postaju više nego smešne  :icon_mrgreen:. Ne mogu da kažem da su moderatori kada je nov PES u pitanju sedeli skrštenih ruku, ali isto tako ne mogu da im skidam kapu. Ima blagih promena u odnosu na dvanesticu, ali daleko je to od idealnog. Sigurno vam se dešavalao po ko zna koji put da kažete dok igrate 13-cu, "ne tamo" ili "zašto tako". E sad vam ja postavljam pitanje, je l' to ta "slobodna igra" koju su nam najavili?
Dalje procenite sami...

Taktika Kada je taktika u pitanju, ja već nekoliko godina vučem jednu taktiku prema svim ekipama (kao Valter Zenga :)). U pitanju je taktika modernog tipa, sa četiri odbrambena igrača (2xCD, RD, LD), dva zadnja vezna (DMF), jednim ofanzivnim veznim (neki fudbalski znalci zovu desetka, AMF), dva krila (LMF, RMF) i klasičnim centarforom (CF).

Cheateri Da kucnem u drvo, nisam se susretao ni sa jednim...

Novi sustav bodovanja: Ne vidim neku razliku u odnosu na prethodni PES. Taj 'super star' nije nešto jači u odnosnu na 'top player', a i onako ne igram mečeve protiv kompijutera pa me takva stvar puno ni ne zanima.

Chat i ostalo: Ne zamram se sa tim. Niti imam PS3 keyboard, a i mrzi me da sad nabadam slova na onoj tastaturi da bih napisao poruku nekom čoveku protiv koga u životu više neću igrati...

Online turniri: Imam zamerku u odnosu na na prethodna tri PES-a. Zašto su ukinuli 'dva na dva turnire'. U desetci si mogao da igraš ovakve turnire . To me strašno nervira, jer kad mi dođe drug možemo samo da igramo rejking mečeve što realno brzo postaje dosadno...

allien 10

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #2 on: October 11, 2012, 22:50:11 »
danas skinem novi dlc i odem se logirat pa mi izbaci poruku da koristim zastarjelu verziju te da skinem novi patch i rekonektam se. jel ima još ko taj problem? kako ga riješit?

allien 10

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #3 on: October 12, 2012, 16:44:59 »
problem je riješen konamijevim povlačanjem novog dlc-a. :)

marko1984 7

• CROPES-ovac od 2011
« Reply #4 on: October 12, 2012, 22:38:23 »
Koliko imate bodova online? Ja sam se zahuktao na početku čim sam kupio igru pa zaredao s 21 pobjedom zaredom :).

Sad sam na 750. Ali brzo ću to spiskat. Ubila me ova promjena gameplaya s novim patchem od konamija :P

zlac 32

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • v.d. čuvara CROPES ključeva
« Reply #5 on: October 12, 2012, 23:58:21 »
I koje su najočitije promjene u gameplayu, ako se da ukratko sažeti?

zoky82 5

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2011
« Reply #6 on: October 13, 2012, 06:16:29 »
ja sam odigrao 3-4 utakmice i ono sto sam zamjetio da je igra znantno sporija i udarci nisu kao iz topa ispucani :)

marko1984 7

• CROPES-ovac od 2011
« Reply #7 on: October 13, 2012, 16:43:34 »
Da, upravo tako. Gamneplay je nešto sporiji, udarci su također izmijenjeni. Ne lete rakete više... a primijetio sam da je i nešto teže driblati...

R4z0r123 14

• CROPES-ovac od 2008
  • PSN ID: Razor- Croatia
« Reply #8 on: October 13, 2012, 17:04:56 »
ja nisam apsolutno nista primjetio  :zbunjen:

sprajo 6

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #9 on: October 13, 2012, 19:36:39 »
Ja sam primjetio da me ne zeli spojiti s nikim više otkad je novi patch :(

marko1984 7

• CROPES-ovac od 2011
« Reply #10 on: October 29, 2012, 19:20:42 »
Konami je objasnio kako funkcionira courtesy rating. Sve tu piše. https://www.konami-pes2013.com/en/news/

Koji je to kr***nizam! fair play dobiješ jedino ako oba korisnika daju fair play na kraju tekme. Veću glupost u životu nisam vidio. Bravo kosooki.

A tek kako se bore protiv cheatera... mamu im j... Sinoć me lik s 800 rating dvaput bacao van i kao da se tekma nije ni odigrala. Oba puta sam mu j... mamicu na terenu i gazio ga. A onda je uslijedio prčkanje po vezi i naravno - tup. Kao da ništa nije bilo.

zoky82 5

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 2011
« Reply #11 on: October 31, 2012, 09:01:30 »
pa to je vec morbidna idiotarija...ne radi im black list manager,onaj searc engine je s*anj zesce,jer nema veze sa vezom,mozes im slat mailove  sa prijavama koliko hoces,dobis automatski odgovor i zdravo.npr sin mi igra pes2012 na netu,i ja jos uvijek vidim likove koje sma prijavio tamo,imaju po 10% zavrsenih utakmica eeeeeeee 10%wtf?malo cu poigrat dok izadje manager,a na proljece krcu pripreme da se naviknem na fifu :).mislim da je RA kud i kamo ozbiljniji od konamia sto se tice zastite korinsika..

Gootfried 8

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 3
« Reply #12 on: November 14, 2012, 00:28:16 »
Ljudi daj recite mogu prijaviti cheater glupe, imam jedan video od jednog de*ila, taman sam ga skuzio, vodim 2:0 i zabijem treci i odmah stisne start, bez radjenja zamjnea (nije ih ni imao) a jos je bio rivalni match, dobio bi valjda 5 milje i snimam sa mobom :), znam ko seljak, ali neznam ovak snimat, i zadnju min kako steka i kako izadje, a vidjljivo se vidi da sam ja vodio 3:0

.danijel. 12

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • PSN ID: danijel26 & Rogla_HR
  • PES doktor
« Reply #13 on: November 14, 2012, 11:13:45 »
Ja sam isto snimio i poslao mail KONAMI-u i odgovore mi da rade sve što mogu u vezi chetaera, bla, bla, uglavnom ništa o liku kojeg sam prijavio. Tako da, ako im video dokaz nije dovoljan, onda stvarno ne znam...

Gootfried 8

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 3
« Reply #14 on: November 14, 2012, 13:34:19 »
Aha, ali negdje sam vidio (ocito onda nije ovdje) gdje mogu prijaviti igraca, tipa ko neka stranica od koniamia, posebno za to. Bio sam na njoj, pise ti tipa moras znat kada se igralo, u koje vrijeme, koje ime ima kao bilo bi dobro da imas video materijal itd. Kao stvari koje "moras ispuniti" prije nego sto nekog prijavis