Author Topic: Usporedba - Optima / T-Com  (Read 7090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
Re: Usporedba - Optima / T-Com
« Reply #30 on: September 25, 2012, 19:15:27 »
ta vasa vanzemaljska brzina vam se zove optika... i toga vec ima u hrvatskoj barem od amisa ak se ne varam al najvjerojatnije samo u centru zagreba
za amis bas i nebi reko, ali bnet je, po mojim saznanjima, jedini sa opti kablovinjem posto ide samo na zgrade. kuce ne podrzavaju. oni vec imaju i po 8-12mb brzinu. ali mi nije jasno, kako to da samo i iskljucivo velike firme i studentski domovi imaju brzine od po 20 i vise mb-a?!? a nama mazu oci kako je nemoguce dobit vise od 5.. strasno

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #31 on: September 25, 2012, 19:54:46 »
gigabajt po sekundi? to znači da ti 5 giga skine u 5 sekundi kolega...

Mm.. Da? Samo što niti jedan seedbox to ne može podržat, a da ne pričam o kućnom netu..

Hrvek u krivu si.

Nisam

Čak sam i na netu negdje naletio na to.. ;)

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #32 on: September 25, 2012, 20:11:48 »
ta vasa vanzemaljska brzina vam se zove optika... i toga vec ima u hrvatskoj barem od amisa ak se ne varam al najvjerojatnije samo u centru zagreba
za amis bas i nebi reko, ali bnet je, po mojim saznanjima, jedini sa opti kablovinjem posto ide samo na zgrade. kuce ne podrzavaju. oni vec imaju i po 8-12mb brzinu. ali mi nije jasno, kako to da samo i iskljucivo velike firme i studentski domovi imaju brzine od po 20 i vise mb-a?!? a nama mazu oci kako je nemoguce dobit vise od 5.. strasno

kod mene školski Carnet roka 2,25 MB/s download, dakle 20Mbita? svejedno ne kužim.

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #33 on: September 25, 2012, 20:14:29 »
Hrvek, jesi:

malo "b" je bit, veliko "B" je bajt. U to sam siguran jer već 6 godina slušam o tome na računalstvu/digitalnoj elektronici/digitalnoj logici/informacije i komunikacije/signali i sustavi...

1b nije isto što i 1B
1kb nije isto što i 1kB
1Mb nije isto što i 1MB
1Gb nije isto što i 1GB
1Tb nije isto što i 1TB

1B = 8b
1kB = 8192b ili ~8,2kb
1MB = 8388608b ili ~8,4Mb
i tako dalje....

iz toga onda slijedi da nije kako si ti rekao npr. 1MBps = 1Mbps

To se često brka jer su i naziv i oznaka mjerne jedinice (dakle bit i bajt) slične, makar je vrijednost drukčija

plavi08 26

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #34 on: September 25, 2012, 20:24:05 »
ali mi nije jasno, kako to da samo i iskljucivo velike firme i studentski domovi imaju brzine od po 20 i vise mb-a?!? a nama mazu oci kako je nemoguce dobit vise od 5.. strasno

zato jer takvi imaju posebnu (svoju) infrstrukturu koju masno plačaju.

@hrvek

opet pričaš bajke. Ako pokazuke 10mbs to je maksialno 1,25 MB/s. 1gbs nije 1 GB/s

A 4 GB torent bez brige skineš u 4-5 minuta sa brzinom od 10 MB/s (čitaj megabajta)

@ostali

hrvek se fali sa susjedima, starim , poznanicima u t-com-u, a zapravo je klinac ili još gore koji nema pojma o ničem. Sječam se dok je još meni djelil savjete na sličnu temu.

josipgotovina 12

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: josipgotovina
  • "Live Free or Die Hard"
« Reply #35 on: September 25, 2012, 22:36:59 »

1MB = 8388608b ili ~8,4Mb

..što bi vam momci i cure kojima jos nije jasno znacilo da vasa trenutna mreza po defaultu (ak ste na t-comu) ima 4Mb/s(Megabita) iliti kako je majstor cuky napisao, a ja se napravio pametan pa preracuno xD  :blablabla:
~0.5MB/s (MegaBajta)

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #36 on: September 25, 2012, 23:13:13 »
Pa eto, neka bude ovo opći topik o raspravi o ISP-ovima, samo promjenite ime teme.  :cropesmile:

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #37 on: September 26, 2012, 01:12:53 »
http://www.xinz.org/blog/fastest-slowest-internet-speed-in-world/ hrvek, jel treba vise bilo sto rec? bolje da si prvo proguglo prije nego lupis takvu bljuzgotinu da je to strasno.

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #38 on: September 26, 2012, 13:11:32 »
hrvek se fali sa susjedima, starim , poznanicima u t-com-u, a zapravo je klinac ili još gore koji nema pojma o ničem. Sječam se dok je još meni djelil savjete na sličnu temu.

Klinac jesam, stari mi radi u tcomu, a to što mi ne vjeruješ je tvoja stvar, jer si ti negdje očito u centru ZGa i imaš optimu pa ti nemaš problema
Kod nas u seljandri od NG optima je vjerovatno najgori mogući net poslužitelj

@vi koji govorite za brzinu, idući put kad budem išao tamo budem vam pokazao sliku od torrenta i TOČNO kako PIŠE brzina skidanja ;)

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #39 on: September 26, 2012, 13:19:40 »
@vi koji govorite za brzinu, idući put kad budem išao tamo budem vam pokazao sliku od torrenta i TOČNO kako PIŠE brzina skidanja ;)

Nema potrebe za time. Brzina kojom se datoterka downloada u torrentu/mozilli i sl. pokazana je u bajtovima (dakle veliko B). Zbog lakšeg razumijevanja količina prenesenih podataka se pokazuje u većoj mjernoj jedinici koja je kB (kiloBajt), MB (MegaBajt) ili GB (GigaBajt). Brzina internetske mreže je prikazana u b/s (bit u sekundi). Za lakše razumijevanje pokazuje se u većoj mjernoj jedinici Mb/s (Megabit u sekundi).

Zaključak:
*brzina skidanja pisat će ti: xyz kB/s ili xyz MB/s ili u snovima GB/s
*brzina mreže pisat će ti: xyz mb/s ili xyz mbps

Možeš ti pokazivati slike ako baš želiš. Samo ćeš dokazat da smo mi u pravu, a ti u krivu
« Last Edit: September 26, 2012, 13:21:21 by Cuky »