Author Topic: Usporedba - Optima / T-Com  (Read 7101 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
Re: Usporedba - Optima / T-Com
« Reply #15 on: September 24, 2012, 20:06:44 »
Ak je crni tomson onda ga brzo mjenjaj jer je on s*anj, uzmi bijelog, novog..
Istina, D-Linkovi su najbolji ruteri, iako su LANovi

ja imam crni thomson (speedtouch 780wl) od kraja 2007. i nikad ni najmanjeg problema s njim... također 90% frendova s t-comom imaju isti ruter i nikakvog problema s njime.. tako da ako kažeš da su s*anj to jednostavno ne stoji

Brzina na crnom speed touchu je meni bila oko 1.5 - max 2 mbps, čim sam promjenio na bijeli brzina na 4 mbps se popela.. Možda je do nas, možda nije.. Neznam, al i stari mi je reko da ti crni nevaljaju

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #16 on: September 24, 2012, 20:10:20 »
A zašto je tema samo za Optimu i T- Com,kad ima i drugih a po meni i boljih  :D

nani 10

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 4
  • ℕ4ℕ1
« Reply #17 on: September 24, 2012, 20:14:21 »
jer su optima i tcom u puno slucajeva jedina opcija... ostali su manje dostupni van vecih gradova i mjesta

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #18 on: September 24, 2012, 20:33:12 »
jer T-Coma očito "boli đon" sve dok si ugovorno vezan za njih. :)
najveca greska. tek kad imas ugovor sa njima mozes, MOZDA, nesto poduzet po pitanju stare parice tj infrastrukture i obnovi iste. dok god si kod nekog drugog nemas nikakve sanse. imajte na umu da je kompletna infrstr. t-comova. i svi provideri koriste njihove instalacije. pa ako imas nekakvih problema sa vezom, ukoliko nisu tvoje instalacije u kuci krive, onda mozes rigat vatru iskljucivo po t-scumovcima. a nazalost nitko ne zeli davat novce i popravljat/obnavljat ono sto nije njihovo bez obzira sto bi time poboljsali uslugu, moguce povecali brzine a vrlo vjerojatno i dobili jako puno novih korisnika. jbg, zivimo u hrvatskoj -.- :D

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #19 on: September 24, 2012, 21:39:11 »
Baš ovaj kraj što je artičoka rekao i pričao mi je taj frend od starog što radi tamo, to je veliki posao i imaju planove ali nikako da te neke završne detalje dogovore da započnu rekonstrukciju cijele strukture tih kablova whatever they're called :D

Brzine bi bile na visini onih koje default dobijaš u razvijenijim zemljama i život na internetu bi bio much easier  :icon_mrgreen:

josipgotovina 12

• CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 2017
  • PSN ID: josipgotovina
  • "Live Free or Die Hard"
« Reply #20 on: September 24, 2012, 22:41:12 »
..to sam i ja nes cuo da oce uvest to da svi imamo default brzine preko 30, neki kaza cak i vise, al nesto se kao s drzavom nemogu dogovorit itd. xD   ..e da kad sam vec tu da kazem da imam optimu i da sam zadovoljan ..imo sam prije njih t-com isto tako nije bilo vecih problema (iako ih je bilo) ..ugl presao sam na optimu radi cijene tj. prvo je stara uvela telefon a onda se tek poslje mogo internet i jednostavno nisam mogo odbit prec na flat i istu brzinu za manju cijenu nego sto je bila za 5gb ili 10 ni nesjecam se vise hh ..mislim da je pola susjedstva preslo na optimu (isli su oni ljudi i nudili - a ponuda je bila dobra) i tako da nemam nikakvih problema sa njima nisam ih niti zvao nit ista jesu par susjeda kolko sam cuo al odma bi im preko telefona pomogli ili bi rijesili problem u roku od dan-dva tak da ja preporucam optimu ;))

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #21 on: September 25, 2012, 00:44:20 »
samo da se ovrnem na ovo "ili bi rijesili problem u roku od dan-dva" ti to ozbiljno ili se zajebavas? bokte, dan-dva? lol. pa znas ti sta bi se desilo da ja nemam jedan dan net? pa onaj brejvik bi se mogo posramit sta bi ja napravio :D to se mora rijesit u roku od 1-2 SATA! ;)

josipgotovina 12

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #22 on: September 25, 2012, 02:05:08 »
..ne da nemas net xD ..pa pobio bi nekog zbog tog ;)) ..da ti se npr. konekcija rusi svakih 30 min ili da ti je spor net i take stvari xP ..nisam cuo od susjeda da i je skroz sjeban net bio ijednom xP ..pa tako ni meni, a ovo je 4 godina da ga imam

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #23 on: September 25, 2012, 15:24:20 »
Nisu svi problemi rješivi zvanjem 0800 ili 060, neke mora doć i taj monter popravit.. ;) A to traje par dana, max 5 dana.. Kod nas ima t-comov operater i on dođe za par sati, al max 2 dana, pošto smo mal grad i može sve pokrit bez frke

Istina je da imaju loše infrastrukture i da su sve češći kvarovi upravo u toj bazi, ali kad bi išli sve preuređivat desilo bi se ovo:
default brzine preko 30
To je polovična istina, default bi bio 10 mbps, a postojali bi paketi od 15, 30, 50 i 100 mbps

A t-com ima brzinu od 1 gbps, isprobano na njihovim racunalima, skidanje s seedboxa neki film oko 4 gb, skine se za 5 min jer ipak ne može nijedan seedbox podržat brzinu od 1gb..

nani 10

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 4
  • ℕ4ℕ1
« Reply #24 on: September 25, 2012, 16:38:50 »
ta vasa vanzemaljska brzina vam se zove optika... i toga vec ima u hrvatskoj barem od amisa ak se ne varam al najvjerojatnije samo u centru zagreba

btw. mislim da krivo tumacis brzinu
1gbps nije 1 gigabajt po seknudi vec 1 gigabit po sekundi.. 1bajt=8bitova

zato s 4mbps skidamo 500kb po sekundi

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #25 on: September 25, 2012, 17:23:41 »
Ne, već gigabajt. Na speedtestu pokazuje 10 mbps, ali kad upališ torrent onda vidiš da ti treba svega 5 minuta da skineš nešto od 5 gb, nerealno za 10 mbps.. ;)

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #26 on: September 25, 2012, 17:28:45 »
gigabajt po sekundi? to znači da ti 5 giga skine u 5 sekundi kolega...

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #27 on: September 25, 2012, 17:29:30 »
Hrvek u krivu si. Da je gigabajt u sekundi onda bi bilo GB/s ili GBps. Ovo možeš vidjeti kao Gbps što znači da je Giga bit u sekundi. To i nije čudno s obzirom da u informatici osnovna mjerna jedinica nije 1B (jedan Bajt) nego 1b (jedan bit)

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #28 on: September 25, 2012, 17:31:28 »
Ne znam,ja kad sam htio prijeći na tu Optimu,a skoro sam u centru Osijeka,rekli su mi da moj broj nije dostupan i da bi morali razvlačiti kablove  :D
« Last Edit: September 25, 2012, 17:38:00 by dražen »

josipgotovina 12

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #29 on: September 25, 2012, 18:53:27 »
haha razvlacili kablove  :& .. vjerovatno za taj dio grada nisu dobili odobrenje od t-coma (ili ti parnicu koju vode za svaki pozivni br.) npr. kod nas u selu ima 377,379 i 381 i prvo su dobili za 379 (moj), pa tek onda za 377, jos nisam siguran jel 381 dostupno bar je tako prico taj pajdo iz optime kad je bio kod mene ;))