Author Topic: Usporedba - Optima / T-Com  (Read 7244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
Usporedba - Optima / T-Com
« on: September 23, 2012, 11:35:31 »
Pozdrav svima! Evo ja sam jedan od nezadovoljnih T-Scumovih korisnika već 5 godina, danas je moj stari pričao sa nekim svojim frendom i kaže da je vrlo zadovoljan Optimom te njezinom cijenom u onom full paketu ( net,telefon,TV ), pa ja i stari već sat vremena pregledavamo internet i gledamo usporedbe Optime i T-Scumovog interneta ali nismo ništa specifično našli. Pa me zanima ako netko ima Optimu i korisnik je njezinog interneta, dali mi može dati par detalja tipa : pucanje veze,dali je brzina konstantna ili varira i pada,služba korisnika,ping,lagovi itd. Hvala unaprijed onima koji odgovore!

nani 10

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • Naj PES: 4
  • ℕ4ℕ1
Re: Usporedba - Optima / T-Com
« Reply #1 on: September 23, 2012, 12:36:57 »
Optiminu optiku koriste u mojoj školi također jer im je jeftinija.

Ponovit cu ono sto sam vec rekao. Mozes ti procitat sve forume s dojmovima korisnika o providerima ali to ti nemora apsolutno niš značit.

Zašto? E pa zato jer je trenutno samo T-Scum taj koji pruža kvalitetnu uslugu na cijelom HR području i imaju pouzdanu pomoć i uslugu korisnicima (pod time mislim na to da kad imaš nekakvih problema da ih možeš trazit pomoc a ako ne ide telefonski da ce u razumnom vremenu to i sredit). A naravno da je onda i problem što oni to znaju pa zato si uzimaju za pravo da uslugu tolko naplacuju.

Hocu reci da iskustva drugih mogu biti sasvim suprotna od onih koja ces ti steci. Primjer: netko na nekom provideru je dobio odmah svu opremu, pomogli su mu s prikljucivanjem, sve radi perfektno s ugovorenom brzinom i bez pucanja veze dok neko drugi na istom provideru ce cekat na paket po mjesec dana, jedva ce sve to osposobit i na kraju ce mu pucat veza svakih 15min i dobivat ce recimo samo 2Mbps od ugovorena 4Mbps.

Moj savjet je raspitat se u okolici dal ko koristi istog providera (u ovom slučaju optimu) pa vidjet njihova iskustva.

Također si prošvrljaj OVDJE, tu ces procitat i vise nego dovoljno iskustva drugih pa se i nazalost uvjerit u šarenilo njihovih usluga.

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #2 on: September 23, 2012, 13:41:37 »
Kužim te, zanima me što bi mi ti preporučio? Ja se stvarno dvoumim jel mi je ovaj T-Com počeo ne vjerojatno kidati živce i nemam volje se više zaj*avat sa njihovim glupostima i neznanjem.

plavi08 26

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
« Reply #3 on: September 23, 2012, 13:51:47 »
Ako si u nekoj urbanoj sredini. U gradu di je dobra infrastruktura uzmi optimu. Ako ti je jeftinija. No ako si malo van grada di nije neka infrastuktura idi na T-com jer postoji mogućnost da češ imat problema sa mrežom, a ako imaš npr. telefon od t-coma , a net od optime onda gamad prebacuje palicu i namjerno sabotiraju jedni druge :D

nani 10

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • ℕ4ℕ1
« Reply #4 on: September 23, 2012, 13:52:40 »
A ja osobno rađe placam kolko placam i nemam flat nego bijednih 15GB prometa znajuci da kod drugih bi mogao i za desetak ili više kuna manje mogao dobit istu brzinu i flat promet. Bnet ima čak i duplo vecu brzinu za otprilike istu cijenu. Preko tog ogranicenja prometa i mogu nekako prijeci ali preko pucanja veze ili za*ebancije i muljanja znam da nebih.

Ali da u susjedstvu imam nekoga ne bnetu ili optimi da placa manje i nema nikakvih problema presao bih na njih. Stoga ti kažem da se raspitaš za to pa onda odlučiš. Pametan uči na tuđim greškama, ne na svojim.
Jednostavno u ovo vrijeme je teško izdvojit 450kn za prikapčanje i isprobavanje recimo optime, ili 1kn s ugovornom obvezom pa se onda *ebavat s njima telefonski pa kasnije i preko sudova kad ti ne daju dogovorenu brzinu.

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #5 on: September 23, 2012, 14:02:20 »
Hvala na preporuci i informacijama. Vidjet ćemo, zasada ostajemo i meni je to previše kompliciranje, dok ne nađem nekoga u blizini da ima Optimu ostajem na ovome.

Cuky 46

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #6 on: September 23, 2012, 14:16:15 »
Ja sa T-Com-om nemam baš nikakvih problema. Brzina je standardna koja je ugovorena (ona najniža nažalost, ali jbg), flat...linija mi ne puca. Čak su me pred godinu-dvije zvali i pitali jesam li mijenjao router od kad sam uzeo internet kod njih (a to je bilo prije oko 7 godina, dakle oko 5 tada). Na moj odgovor da nisam su mi ponudili ako ću novi uređaj. Sad se ne sjećam jesam li i koliko morao platiti, uglavnom nakon 2-3 dana novi router mi je bio doma i čovjek me pitao znam li sam namjestiti ili će mi on. Ja sam se zahvalio i rekao da ću sam i eto, taj i dan danas radi bez problema.

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #7 on: September 23, 2012, 14:37:51 »
Ja dok sam imao onaj standardni D-Link LAN brzina mi je bila super, nikada nam nije bila brzina ispod 4mbit, pa čak i kad je slušao YT. Tijekom vremena počelo je znatno opadati i još su mi dali Thomson WLAN ruter i odtad je max. brzina 1.4, neovisno slušamo li YT ili bilo što.

kale990 5

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 6
  • ex torcid990- od naše ljubavi virnije nima!!
« Reply #8 on: September 23, 2012, 14:40:40 »
također zadovoljan korisnik t-coma, je da je brzina 4 mbps flat i dosta skup(oko 140 kn) veza je odlicna nisan imo problema, također su me zvali prije 1 god. I besplatno zamijenili ruter

articoka 8

• CROPES-ovac od 2006
« Reply #9 on: September 23, 2012, 14:51:58 »
ako imas problema dok si na t-comu (pucanje veze, divljanje pinga i sl) zaboravi da ces kod nekog drugog dobit bolje. upravo suprotno. stvar je u tome sto je ocito parica u tvom djelu zastarjela. ista stvar je kod mene. na iskonu vec ne znam koliko, problema milijarde. pozivi i skidanje svih sveca sa neba svaka 2-3 dana. ali kome god da odem, kod koga god se prebacio bit ce mi isto ako ne i gore sve dok ova gamad od scumovaca ne promjeni to sugavo kablovinje. meni je zapravo mozda jedina opcija prehitit se kod te djubradi, mozda ce sanse da se parica sredi bit vece nego ovako dok sam im kod konkurencije.
tako da ti je sasvim ispravno ono sto ti je nani rekao, tudja iskustva tebi nista ne znace. jer i ja znam dosta ekipe koja je prezadovoljna iskonom dok ja imam, kako sam i rekao, problema dovoljno da poludim i dignem iskon u zrak :)

ericforman 5

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #10 on: September 23, 2012, 16:45:13 »
Ma znam, pričao mi je sve ovaj djelatnik T-Coma, inače neki frend od mog starog, pričao je da smo dosta daleko od centrale i da su ovdje negdje kablovi oštećeni samo što je problem što ne znaju gdje točno kopati. Tako je šta ću, najviše mi je žao što sad film od 700mb moram skidat po 2,3 sata, a prije za 25min skinem. A da ne pričam o igricama, po 13,14h one igre što se trebaju za 3 sata skiniti.

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #11 on: September 24, 2012, 18:20:26 »
Nisam čitao sve komentare samo prva dva.. Stari mi radi u t-comu, ljudi ovdje iz okolice grada (Nova Gradiška) dolaze s pričom kako im je t-com poslao račun od par iljada kuna..
Jako interesantno, jel? E pa vak priča

Pošto kod nas u NG nema bliži optimin operater od onog u Sl. Brodu, oni naplaćuju dolazak montera s "razumnom" cifrom od 500 - 1000 kn + ako se moraju vraćat po dijelove i dolazit to ti je još više.. Iz prve priče dolazi rješenje: Ako si negdje daleko od optiminog operatera nemoj niti razmišljat prelazit, em će ti bit loša veza zbog pokrivenosti područja em će ti se desit ovo gore navedeno..

Druga stvar: optima kao i većina HR mreža uzima tornjeve od t-coma (znali, neznali eto vam..) tako da ako na t-comu imaš lošu vezu, nebrini, nećeš ni na optimi imat išta bolje.

Treće: ovo vrijedi za sve, tak da raspričajte se po susjedstvu jer ti "t-comovi" agenti s "t-comovom" iskaznicom dolaze na vrata kao imamo akciju ono 99% manje plaćate a dobivate više mogućnosti, da će te vjerovatno plaćat 99% više, a ne manje.. Uglavnom o čem se radi, pošto optima ima malo korisnika moraju nekako navuć ljude, pa idu po susjedstvu i vataju stare i nemoćne da pređu na optimu, prije potpisa ugovora naseru svega i onda se famozno pokupe i ti "agenti" nestanu sa zemlje, a onda ti dođe primjer 1, račun od tisuće i tisuće kuna i onda dođu je**t mater t-comu zbog tog računa.. Opet kažem, informacija iz prve ruke, gdje god pitate a da je neko xy mjesto a ne Zagreb, Sl Brod, Osijek, Split i takva mjesta imat će te sranja

Četvrto, pozitivno za optimu, ali opet i ujedno negativno je to što imaju malo korisnika pa nako brzo rješavaju te stvari, ali ćeš ih skupo platit. Te isto tako kod njih ćeš rijetko imat da ti padne brzina ono abnormalno i onda tek resetiranjem portova će se popravit, upravo iz tog razloga, malo ih je, pa sve lakoćom rješavaju.

Razmisli o ovom što sam rekao, informacije iz prve ruke, stari radi u t-comu i dolazi dosta ljudi tjedno žaleć se kako im je taj famozni t-com na kojeg se svi žale upravo iz tog razloga, poslao račun od nekoliko tisuća kuna.

Ja dok sam imao onaj standardni D-Link LAN brzina mi je bila super, nikada nam nije bila brzina ispod 4mbit, pa čak i kad je slušao YT. Tijekom vremena počelo je znatno opadati i još su mi dali Thomson WLAN ruter i odtad je max. brzina 1.4, neovisno slušamo li YT ili bilo što.

Ak je crni tomson onda ga brzo mjenjaj jer je on s*anj, uzmi bijelog, novog..
Istina, D-Linkovi su najbolji ruteri, iako su LANovi, pa baš iz tog razloga ga mi ne možemo koristit jer imamo 4 laptopa spojena, 3 PCa, max tv, mobitele na wlanu.. I uglavnom brzina mi nikad ne pada ispod 4 mbps kad sam sam na kompu, a kad se svi umrežamo bude sporo užas.. No to je zato što 4 mreže djele svaka po 1 mbps.. Jbg
« Last Edit: September 24, 2012, 18:24:29 by Hrvek »

marinkohorta 13

• *
  • CROPES-ovac od 2009
« Reply #12 on: September 24, 2012, 19:28:18 »
Ja imam otprilike iste probleme s T-Com-om kao i ti (brzina 2mbps, pucanje veze...), zvao sam ih do sada n-puta i uvijek bi završilo na tome da sam daleko od centrale, da je slaba infrastruktura, itd. Ti problemi su mi počeli odmah drugi dan nakon što sam produžio ugovor s njima na još 2 godine (protiv moje volje :D).

Raspitao sam se kod jednog susjeda koji ima Optimu i kod drugog koji ima T-Com, kod njih je sve u redu i radi bez ikakvih problema (iako su od centrale udaljeni isto kao i ja). No ono što je kod Optime naravno bolje jest cijena koja je puno manja. Zato ti preporučam da se raspitaš u susjedstvu kakvo je stanje s Optimom, jer T-Coma očito "boli đon" sve dok si ugovorno vezan za njih. :)
« Last Edit: September 24, 2012, 19:34:43 by marinkohorta »

Komarac 9

• CROPES-ovac od 2007
  • PSN ID: oddFellow-_-
  • ex KOM
« Reply #13 on: September 24, 2012, 19:29:09 »
@Hrvek to što si ti rekao da "t-comovi" agenti dolaze od kuće do kuće lažući stare ljude ne mora biti isključivo za optimu. Svi oni koji ti dolaze po kućama, zaustavljaju na cesti ti lažu, jer jednostavno ti studenti/tehničari dobiju proviziju po prodanom ugovoru. Žalosno je kad nekoga slažeš da dobiješ veću plaču, jer će taj netko mjesec dana kasnije biti ljut, nezadovoljan i vjerovatno sve isključiti i nikad se više vratiti, ali opet ljudi potpišu nešto i onda im je t-com, optima, iskon... kriv, a najmanje oni koji su potpisali.

nani 10

• *
  • CROPES-ovac od 2009
  • ℕ4ℕ1
« Reply #14 on: September 24, 2012, 19:36:28 »
Ak je crni tomson onda ga brzo mjenjaj jer je on s*anj, uzmi bijelog, novog..
Istina, D-Linkovi su najbolji ruteri, iako su LANovi

ja imam crni thomson (speedtouch 780wl) od kraja 2007. i nikad ni najmanjeg problema s njim... također 90% frendova s t-comom imaju isti ruter i nikakvog problema s njime.. tako da ako kažeš da su s*anj to jednostavno ne stoji