Author Topic: rFactor & rFactor 2  (Read 21160 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
Re: rFactor & rFactor 2
« Reply #30 on: March 20, 2012, 23:23:54 »
A mislio sam da jesu,jer su napisali da je sve dodano za ovu sezonu,inače može se kod njih regati i voziti utrke,a mod se zove Rfactor.SLO.F1-2012.FINAL

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #31 on: March 21, 2012, 09:54:22 »
Cuky,zašto u onom modu kad u sezoni odvozim barcelonu ide opet barcelona?

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #32 on: March 21, 2012, 13:31:22 »
koji mod?

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #33 on: March 21, 2012, 14:29:08 »
onaj iz drugog posta,al uspio sam riješit skidanjem update v2
pa evo ukratko što sam dosad odvozio:
Barcelona,prvi na treningu i kvalifikacijama,u utrci imao pogrešku na početku,pao na 9.mjesto ali u ciljnoj ravnini prestigao Buttona i osvojio 25 bodova
Nurnberg-prvi na treningu,na kvalifikacijama izborim prvo mjesto,al hoću ga poboljšat,svaki zavoj savršeno prijeđem,i kad sam trebao spustit još to vrijeme,Schumacher me izgura u ogradu i tad ja činim nešto jako glupo :D ,krenem u krivom smjeru i čekam Schumachera,kad ga vidim,palim DRS i zaletim se u njega brzinom oko 200 km/h i zbog toga bivam diskvalificiran i u utrku krećem sa 24. mjesta no kako sam imao u prosjeku 8 sekundi brži krug od svih,ubrzo sam prvi,tad u četvrtom (od šest) krugu činim užasnu pogrešku:pokušavajući skratiti jedan zavoj,udaram u ogradu između staze i boksa i odlučujem nastavit vozit s jednom iskrivljenom gumom,s obzirom da se prednost smanjivala,u petom krugu ipak odlazim u boks i padam na 18. mjesto da bi na kraju bio neznam točno koji,ugl. uzeo sam samo 2 boda  :fpalm:

@cuky,sad neznam zašto mi nema Australije,možda nedostaje još neka staza,nisam primjetio?

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #34 on: March 21, 2012, 15:02:34 »
jesi skinuo track pack?

krenem u krivom smjeru i čekam Schumachera,kad ga vidim,palim DRS i zaletim se u njega brzinom oko 200 km/h i zbog toga bivam diskvalificiran

pokušavajući skratiti jedan zavoj,

tako se ne vozi
« Last Edit: March 21, 2012, 15:05:17 by Cuky »

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #35 on: March 21, 2012, 15:04:24 »
DRS Track pack?
taj nisam skinio,mislio sam da je samo nešto za DRS
i ne radi mi KERS :(
EDIT:
ovo prvo sam išao iz zezancije napravit,malo ga slupat,a ovo drugo nije bilo tipično skraćivanje zavoja da idem preko zemlje,nego sam htio proći što bliže ogradi pa sam se nakraju zabio u nju  :fpalm:
btw,dobit ćeš uskoro PM
« Last Edit: March 21, 2012, 15:12:51 by Varda »

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #36 on: March 21, 2012, 15:23:29 »
Nove slikice onog moda

A ne kužim,skinio sam neki mod ERRC_F1_2012_Beta_v.1.00 baš zbog novih bolida,i ubacio u ovaj stari mod,sve radi,svi su novi,osim što su mi boje jedino na Red Bullu sve izmiješane,gdje bi mogao samo njega skinuti zajedno sa config*  :zbunjen:

I kako da skinem ovaj mod,kad je tamo sve na francuskom

rFactor F1 2012 Mod VFR F1 2012
« Last Edit: March 21, 2012, 18:54:46 by dražen »

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #37 on: March 21, 2012, 20:59:06 »
ovaj mod koji si stavio slike je FSONE2009 prilagođen malo za 2011 za njihovu ligu, i onda je netko samo skinove promijenio.

Ove francuze, moraš se registrirati kod njih

Dražen™ 10

• *
  • CROPES-ovac od 2010
« Reply #38 on: March 21, 2012, 21:14:36 »
Skinio i instalirao ovaj francuski,samo je instalacija na francuskom i ima oko 800 MB,sezona 2012,ima i Kimi  :D sve je kao na videu,mod je  :%
« Last Edit: March 21, 2012, 21:19:05 by dražen »

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #39 on: March 21, 2012, 21:35:04 »
jel možeš podijeliti link da se ne regam...nisam doma pa da skinem i onda samo instaliram :)
DRS Track pack?
taj nisam skinio,mislio sam da je samo nešto za DRS
i ne radi mi KERS :(

DRS Track Pack su ti staze iz prošle sezone + neke od prije koje su napravljene da DRS u utrci možeš koristiti ka i na pravim stazama. Mod je složen za njih i zato ti dobivaš samo barcelonu i nurb, jer nemaš staze koje mod traži

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #40 on: March 21, 2012, 21:54:53 »
Skinio sam i imaju sad sve,monako najjača staza :D
Jel znaš zašto mi kers ne radi,ona "baterija" je puna a ja kad stisnem,ne opazam ni promjene ni baterija se ne troši?

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #41 on: March 21, 2012, 22:49:16 »
jesi siguran da si kontrole namjestio kako treba? Pogledaj još jednom...ista ti za temp boost mora biti u rFactoru i u rFdybHud

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #42 on: March 24, 2012, 18:27:09 »
rješio sam to :)
nego,jel se može ikako napravit vlastiti widget kao ono gdje se mjeri brzina,ja bi htio sebi ubacit logo neke televizije čisto radi doživljaja?
sad kad sam skinio staze,počeo sam sezonu ispočetka i čini mi se da neću nastavit nego ću vozit samo testiranja
nikako da izbalansiram bolid za Melbourne između brzog i dobrog u zavojima,ili je prespor i dobar u zavojima ili je brz i proklizaje previše
kad je ovo drugo,uglavnom sam u ogradi a kad je prvo,rezultat bude očajan (najbolje mi je 22.mjesto na treningu što bi bilo ok da vozim HRT ili slične a ne Mercedes)
imaš li ikakav hint za ovo cuky,postavke bolida ili nešto što bi moglo pomoć?

btw,javi molim te kad izađe neki provjereni mod za 2012
hvala :)

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • d'oh!!
« Reply #43 on: March 24, 2012, 18:40:20 »
što se tiče hinta, pošto se radi o bolidima koji su zamišljeni za korištenje sa DRS-om evo neke naputke:
Setup za ganjanje najboljeg vremena (testiranje, trening, kvalifikacije - upotreba DRS-a je neograničena)
*nagib zadnjeg krila dosta (za nekih 5-10 klikova minimalno) veći od nagiba prednjeg krila
*dulji omjeri prijenosa u mjenjaču, posebno 7. brzina
*tvrdoća ovjesa i visina bolida - testiraj sam, jer svakome drukčije odgovara. (meni npr. odgovara mekana zadnjica i tvrdi nos, uz nos što niže i zadnjicu malo podignutu)

kako doći do "super" setupa: Napravi neki okvirni, testiraj nekih 10-ak krugova. Napravi neke promjene (nemoj previše i ne pretjeruj u promjenama) pa ponovo testiraj i vidi dali dobivaš na vremenu i dali ti je bolid vozljiviji. I dalje tako sve dok dođeš do točke di setupom više ne možeš popraviti vrijeme. Onda nastaviš trenirati sa tim setupom.

DRS: koristi ga što iše možeš, testiraj koje zavoje možeš proć sa njim otvorenim, a koje ne.
KERS: On je u rFactoru malo nerealan. Najčešćega se u RL koristi za poboljšavanje ubrzanja, ali ćeš ovdje imati veću korist ako ga iskoristiš kad si već u velikoj brzini i bolid više ne ubrzava tako naglo.

Utrka: DRS-a nema pa ti veliki nagib zadnjeg krila donosi dva problema:
1. Mala maksimalna brzina
2. Puno understeera u zavojima (bolid ne želi skrenut).

Tako da kad voziš prvenstvo, tvoj bi setup, pošto ga između utrke i kvalifikacija ne možeš mijenjati, trebao biti neki kompromis.

EDIT: Moja najnovija igračkica, Audi R18
« Last Edit: March 24, 2012, 20:05:15 by Cuky »

Varda 7

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #44 on: March 24, 2012, 20:19:07 »
hvala,pomoć će valjda,a ovo za KERS se slažem
sjećam se bio da si mi rekao da imaš brdo modova i puno f1 sezona,pa ako možeš samo link bacit (može i na PM) gdje ih mogu pronać
što se tiče novog audija: ima se,može se,a? :D