Author Topic: Ciscenje  (Read 1707 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
Ciscenje
« on: December 25, 2011, 01:04:23 »
Vecer, Sretan Božić onima koji slave i Nova Godina..

Eh sad, razmonitorao sam cijeli kompjuter stavio nove paste, očistio ga od prašine (mislim da je 10 kila lakši sad) i isprao sve gluposti po njemu..

No neznam kako da očistim hebeni ventilator ili koji klinac ima unutar graficke, jer mi to zuji neprestano..
Prije mi je hladnjak zujao, pa sam ga rascistio i sad je sve pet, ali graficka mi i dalje zuji, a neznam kako doc do tog vraga koji zuji.. Pomoc? Moze i video-help hvala :D

toza 9

• CROPES-ovac od 2011
Re: Ciscenje
« Reply #1 on: December 25, 2011, 12:52:56 »
Vent ti je vjerojatno zakeljen sa nekom kompozitnom pastom ili sa dva vijka, no ja ti preporučam da nabaviš komprimirani zrak u sprej-u i
ozbiljno propušeš ventilator bez da ga skidaš, najčešće je to dovoljno !

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #2 on: December 25, 2011, 15:09:00 »
Ma imam tog pun kufer, ispuho sam ima jedno 3-4 puta i detaljno ga pročistio s penzlićem, ali i dalje zuji..

toza 9

• CROPES-ovac od 2011
« Reply #3 on: December 25, 2011, 15:18:42 »
Aha, koliko ti je stara grafička ?
Općenito ti kod grafičkih ti mali hladnjačići znaju već nakon 1-2 godine raditi buku, jer se vrte na većem broju okretaja i često nemaju dobre ležajeve (lagere), ako ti zbog toga zuji,
jedino možeš zamijeniti hladnjak sa nekim drugim, novim, koji je za grafičke...

ja sam svojevremeno kupio grafičku sa pasivnim hladnjakom sa heatpipe-ovima i kupio neki Scythe držač za PCI slot u kojeg sam stavio jedan 9 cm vent koji mi puše na grafičku, jeftino rješenje,
a mogu i mijenjati taj ventilator kada god hoću  :wink:

http://www.scythe-usa.com/product/acc/064/slotrafter_detail.html

Umjesto 2 HDD-a sam ga stavio drito ispod grafičke i stavio jedan 9 cm hladnjak
PC mi tako radi već dobre 3 godine, a temp. grafičke u full load-u ljeti ne prelazi 55°C
« Last Edit: December 25, 2011, 15:35:36 by toza »

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #4 on: December 25, 2011, 16:11:38 »
Meni je grafička ljetos bila na 49 stupnjeva, skoro pa cijelo vrijeme.. Nije prelazila 50
Nije problem hladjenje, temperatura je u normali, vec je problem to sto mi zuji, kao da ima negdje prasine ili nesto od cega cese, a neznam gdje.. Probat cu ga sutra otvorit, Bozic je danas, pa necu..

toza 9

• CROPES-ovac od 2011
« Reply #5 on: December 25, 2011, 17:29:43 »
Skužio sam da ti je problem buka, a ne temp.
no ja sam ti htio reći da meni s ovakvom alternativnom metodom temperatura nije kritična, a buke
nemam, Jer ipak jedan vent od 9 cm ne bruji ko ovi mali drekavci koji su inače na grafulji. :wink:

Kao što si i sam rekao, morat ćeš ga očito rastaviti da vidiš di ruži, sretno

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #6 on: December 25, 2011, 18:05:00 »
Imam i ja negdje jedan od 8,5 cm ventilator, kupio sam to još za stari komp.. Neznam ni jel ispravan, niti jel paše :) Bumo vidli ;)
Hvala :)

Hrvek 9

• CROPES-ovac od 2009
« Reply #7 on: December 28, 2011, 02:30:33 »
Rastavio, ocistio, sve super nezuji :D
LOCK