Author Topic: Izrada dresova - problemi/pomoć/savjeti  (Read 11711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BMW_m3 8

• CROPES-ovac od 2010
Re: Izrada dresova - problemi/pomoć/savjeti
« Reply #60 on: March 02, 2012, 22:08:54 »
imam problem s dresovima skoro svi su se pomješali kako da rijesim?!

matić 7 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Naj PES: 6
  • PSN ID: mataraHD7
  • Free Kick Master!
« Reply #61 on: April 07, 2012, 02:38:20 »
onaj tut što si mi bio postavio za ucrtavanje šavova, evo nakon dugo vremena to mi je krenilo, ali kad je samo jedna crta kako nju da napravim, nije valjda da moram čitavu kocku(npr.) pa onda obrisat ovo što mi ne treba?
nezz kako da ovo objasnim al ću se potrudit
recimo, imam layer "dres" i ja moram napravit kopiju tog dresa da bi mogo napravit neki oblik, da ne postavljam ovaj layer "dres" na soft light onda napravim tu kopiju, ali kad napravim neki oblik na kopiji tog layera ja moram brisat sve sa layera osim tog oblika, jel postoji kakav jadnostavniji način da napravim taj oblik i postavim soft light ali da mi se boja standardnog dresa ne mijenja? :)

Cuky 47

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #62 on: April 07, 2012, 11:18:11 »
neznam dali sam dobro skužio, ali ti taj šav crtaš na onom dresu koji je podloga, tj. boja?????????

Zašto služe layeri kojih možeš imat neograničeno ako sve crtaš na istome?? Napraviš najobičniji novi layer (ako se ne varam ovako napamet, u donjem desnom kutu prozora 2. ikonica s desna). Taj layer je prazan i neće mijenjati boju nićeg. Nacrtaš liniju, obrišeš višak te linije što ti je ostao i taj layer staviš na soft light

matić 7 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Free Kick Master!
« Reply #63 on: April 07, 2012, 12:52:27 »
e na to sam i mislio, hvala puno  :&

matej.os 8

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 2013
« Reply #64 on: May 06, 2012, 19:24:36 »
Imate li kaki savjet za izradu patterna ?

Mislim na koji nacin i kojim redosljedom raditi.
Hvala.

Cuky 47

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #65 on: May 06, 2012, 19:53:09 »
ja do sada nisam radio neke komplicirane patterne, tako da ti oko njih ne mogu pomoći. Ali za one jednostavnije, kao što su npr "rupice" na dresu i sl ti je najbolje napraviti malu sliku (novu), meni najdraža 2x2 piksela (makar ne možeš uvijek tako malu koristiti) i napraviš uzorak. Onda kad taj pattern koristiš uzorak ti se automatski ponavlja onoliko koliko treba da popuni selektirani dio..

matić 7 7

• CROPES-ovac od 2011
  • Free Kick Master!
« Reply #66 on: May 06, 2012, 20:10:27 »
ja sam to radio ovako
1. napravim New File 4x4 pixela, transparent BG
2. zumiram do maximuma
3. označim sa Rectangular Marquee Toolom 1/4 kvadrata
4. preko označenog mjesta stisnem onu kanticu za bojanje(boja po želji, većinom svi koriste crnu)
5. Edit->Define Pattern i spremiš ga pod nekim nazivom
6. kad ga oćeš koristi odabereš kanticu i onda gore u traci imaš Foreground, stisneš na to i odabereš Pattern, i odma kraj toga će ti izbacit patterne koje dosada imaš i odabereš željeni  :party2:

matej.os 8

• CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 2013
« Reply #67 on: May 06, 2012, 20:36:37 »
http://upload.slike.com/?v=7WZyk.jpg

Hvala vam.
A kako odprilike napraviti ova dva ?

R4z0r123 14

• CROPES-ovac od 2008
  • PSN ID: Razor- Croatia
« Reply #68 on: July 03, 2012, 22:57:15 »
u zadnjih par dana se stvarno trudim uciti u photoshopu (i samim time sam jako zaniteresiran za kit making)! uz bez broj nepoznanica mi ovako napamet padaju dvije... prvo je kako praviti oblike kao sto su npr na ovim dresovima odradjeni http://www.thedugout.tv/community/showthread.php?p=3237238? znaci zanimaju me ovi zakrivljeni oblici/crte na nekim od ovih dresova... vjerovatno je jednostavno ali ja to ne mogu prokuziti nikako :/! druga stvar je, kako da napravim sve te silne crvene linije za barcine dresove (mnogi od ovih dresova mi se svidjaju, pa bih ja pokusao napraviti takve, a u buducnosti onda i druge) da budu jednake? sigurno postoji opcija za copy/ paste ili nesto takvo!? hvala unaprijed i bit ce sigurno jos pitanja :)

EDIT: kako da obojam u postojecim template-ima bilo sta a da ne prekrijem savove? uspio sam sam sa kanticom namjestenom na overlay, ali mi to skoro nikad ne da boju koju sam zelio...
« Last Edit: July 03, 2012, 23:01:12 by R4z0r123 »

Žiža 6

• CROPES-ovac od 2012
« Reply #69 on: May 24, 2013, 12:15:22 »
Znači imam sljedeći problem,nov sam u ovom i napravio sam si dres (editovao template) u photoshopu i sad me zanima kak da taj dres stavim u igricu? moraju li se kakve postavke u configu dirati ili šta??

LP