Author Topic: Minimalna brzina za online igranje  (Read 2001 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DjDarko 10

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
  • SnakE
Minimalna brzina za online igranje
« on: June 20, 2011, 02:36:12 »
e ovako, zanima me koja bi bila minimalna download/upload brzina za normalno igranje. trenutno sam na odmoru i vamo mi je konekcija 1024/128 kbps. Moze li se sa tim igrati pes?
buraz kad igra counter strike nema ni najmanjih problema.

sorry mozda je glupo pitanje ali novi sam sto se tice online igranja pa sam jos potpuno neupucen u ovo...

EDIT: evo o cemu pricam

A ova konekcija iz siga mi je doli u splitu, ali na njoj ne mogu otvorit portove  :dump:
« Last Edit: June 20, 2011, 02:43:04 by djdarko »

teretana555 8

• *
  • CROPES-ovac od 2010
  • Naj PES: 2010
Re: Minimalna brzina za online igranje
« Reply #1 on: June 20, 2011, 02:51:06 »
Uffff...ova veza iz splita koju imaš je prilično jaka,odlična veza moram reći...e sada, ova tu od 1mb i samo 128kb/sec upload je slabo...dakle nepisano je pravilo da je upload važniji od downloada za online igranje pes6-ice. E sada, minimalan upload bi trebao biti barem 128kb/sec, što ti imaš. Ali znam da je bilo dosta govora da ekipa koja ima takav upload, nije baš dobro prolazila što se tiče laga. No, opet tu ima više varijabli. Prva je server, druga je količina korisnika na internet vezi koju imaš...općenito vikendom uvijek ima više laga, to je činjenica, a i matematički je logično. Treća opet može biti udaljenost dvaju korisnika servera...ima više stvari. Slabo je, i trebalo bi biti barem 200kb/sec...ali opet, igrao sam sa ljudima koji imaju upload 1mb/sec što je prilično jako, i imao sam lag, a sa nekima od 128kb/sec nisam imao niti trunke laga,dakle...teško je tu reći dali će zaista netko imati sa tobom laga ili ne. Veza je takva da sve govori u korist toga, ali opet moje iskustvo igranja pes6-ice govori drugačije. Najbolje ćeš znati ako odigraš sa više ljudi, i gledaš njihove reakcije na lag, jer ti nitko neće moći precizno reći ništa što se tiče tvog pitanja.  :party2:

p.s. potrudi se da otvoriš te portove, znam da su neki ljudi isto imali problema s tim, ali na kraju su svi više manje uspjeli.  :lege:

u svakom slučaju smanji detalje na medium, ne trebaš na low....i smanji rezoluciju na manju. Zatim na kraju odeš u kitserver i smanjiš LOD sa 1(najvišeg) na recimo 2 ili 3...na 4 ne jer igrači malo lepršaju, a na 5-ici pak plešu i lebde iznad terena.  :haha: :D
« Last Edit: June 20, 2011, 02:58:32 by teretana555 »

DjDarko 10

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 6
  • SnakE
Re: Minimalna brzina za online igranje
« Reply #2 on: June 20, 2011, 03:11:15 »
E problem sa tim portovima je sto sam ja na tudjoj wireless mrezi, i ne znam koji router je (tj samo znam da je thomson) tako da ce to tesko ic. tu mi je nada da na ove ostale mreze na koje se mognem spojiti uspijem otvoriti portove. Sto se konkretno ovoga tice, poslusat cu tvoje savjete pa valjda se sutra neko usudi zaigrat samnom (mislim kad vidi ovu konekciju a ne zbog mene) :D

Hvala na trudu i opsirnom odgovoru, sad mi je dosta jasnije  :)