Author Topic: 2K Sports NBA  (Read 19401 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zhabar 10

• CROPES-ovac od 2007
2K Sports NBA
« on: October 12, 2010, 00:25:29 »

Što reći o ovoj napose brutalnoj simulaciji. Nisam dugo vidio nešto ovako realno, najbolja simulacija košarke ikada. Teška protiv AI-ja kao sam vrag i prokleto realistična. Komentatori su najbolji do sada koje sam slušao barataju sa tisućama informacija,a grafika je toliko detaljna da na igračima vidite kapljice znoja.

Najbolja simulacija košarke od postanka svijeta.

Ne treba posebno spominjati, Mr. Air je sa nama

prenosim sa nekog portala:

Novo izdanje 2K Sportsovog košarkaškog serijala uz brojna poboljšanja predstavlja i košarkašku legendu Michaela Jordona

Premda su sportski naslovi uglavnom vezani uz konzole (čast izuzecima) i stižu iz radionice Electronic Artsa, 2K Sports je jučer objavio kako se na tržištu našlo mjesta i za NBA 2K11, ovogodišnje izdanje njihove košarkaške franšize.

Kako to obično biva, autori se hvale mnogobrojnim licencama, realnim izgledom igrača, dinamičkim komentarima, odličnom grafikom, raznim statistikama i IsoMotion kontrolama driblinga, a NBA 2K11 je poseban i po tome što predstavlja legendu NBA Michaela Jordona u punom svjetlu.

Dodatne detalje o ovom naslovu potražite na službenim web stranicama, a mi ćemo još spomenuti da NBA 2K11 stiže u verzijama za PC, Xbox 360, PlayStation3, PlayStation2 i PSP, dok će se inačica za Wii pojaviti za par tjedana.
Damir Radešić

NBA 2K11 Michael Jordan Premiere Trailer
« Last Edit: August 17, 2012, 15:22:51 by Cuky »

senna 10

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 6
Re: NBA 2k11
« Reply #1 on: November 01, 2010, 13:51:14 »
NBA 2K11

Kao što piše u Steamovom opisu igre, NBA 2K serijal imao je brojne vrhunske igrače na coveru igre i što će nam pripremiti na coveru ove godine ako ne najboljeg igrača svih vremena? Osim covera, NBA 2K11 nam donosi brojne stvari kojima ujedno i diže spomenik Michael Jordanu.

'KO JE TAJ JORDAN?

Vjerujemo da svi, pa i vi koji ne volite košarku, znate za legendu koja je Michael "Air" Jordan, najveća zvijezda u povijesti NBA lige i košarke općenito. Njegovi pobjednički koševi u zadnjim sekundama brojnih utakmica, nezaustavljivi skok šutevi unatraške, zakucavanje na mnogo više igrače, 38 poena s trovanjem želuca i temperaturom 38°C tek su dio trademarka ove legende. Da nabrojimo sve njegove uspjehe, nemoguća postignuća i rekorde, ne bi nam ostalo dovoljno mjesta za recenziju.

Odmah pri prvom pokretanju igre slijedi epski uvod u utakmicu Bullsa i Lakersa u finalu doigravanja 1991. No, riječima naratora info reklama – to nije sve! Unikatan mod ove igre je takozvani "Jordan Challenge", serija izazova u kojima preuzimate ekipu Bullsa iz raznih slavnih razdoblja te morate ponoviti Jordanove sjajne igre u memorabilnim utakmicama poput "flu game" ili one u finalu doigravanja 1998. protiv Jazza. Također nas očekuju originalni komentari iz tih utakmica čime dobivamo dojam kao da gledamo dokumentarni film. Još nešto čemu se mi Hrvati možemo veseliti je što tamo ujedno imamo i našeg Tonija Kukoča.

Kad uspješno završite tih deset utakmica, otključava se mod "MJ: Creating a Legend". U tom modu preuzimate kontrolu nad Jordanom u njegovim rookie danima te ga gledate kako stari i napreduje do legendarnog statusa. I da, možete igrati u bilo kojem timu, niste ograničeni na Bullse. Napretkom se otključavaju tenisice iz Nikeove Air Jordan serije koje povisuju određene atribute igračima.

GAMEPLAY

Novijim igračima, a i starijim kako bi utvrdili gradivo, preporučamo da prvo odaberu mod za vježbanje i isprobaju svih pedesetak instrukcija oko igranja. Naučit ćete osnovne, ali i napredne elemente igre. Paleta driblinga i šuteva je zaista ogromna; zakucavanje, polaganje, izvođenje finti usred polaganja, šutevi iz svakakvih pozicija, gomila finti kod driblinga i još mnogo, mnogo toga.

Nije tako lako samo izvesti fintu, proći igrača i zakucati. Potreban je tajming, treba znati što raditi i moliti se da protivnik u obrani nije spreman na sve to, jer i obrambeni igrači imaju itekako detaljnu paletu obrambenih poteza. Neoprezni će vam pasovi često biti presretnuti, neoprezni i krivo tajmani šutevi blokirani i promašeni, a nespremnost i nepažnja u obrani sigurno će vas koštati. Ukratko: gameplay je na apsolutno najvišoj visini do sada u serijalu i zaista se može reći kako je sve moguće pokriveno.

Ostali modovi uključuju online igranje, igranje sezone, doigravanja, obično vježbanje, kreiranje lige s vlastitim pravilima te online sezonu. Nakon Jordanovih izazova, najzanimljiviji je mod zasigurno kreiranje vlastitog igrača i igranje s njime. S konceptom ste upoznati iz samog naslova – odaberete dob, visinu te izgled igrača i dobijete mizerne rejtinge. Isprve ćete, naravno, početi s nekoliko utakmica na koledžu i držati fige da vas draftaju. Kad vas draftaju, očekujte mizernu minutažu, no to ćete popraviti isključivo kvalitetnim igrama. Prije svake utakmice dobijete određene zadatke koje morate postignuti u utakmici za dodatne bodove. Kvalitetnim ćete se igrama nakupiti bodova i reputacije u ligi. Bodovima možete poboljšati svoje rejtinge, a reputacija će se pobrinuti da uhvatite budno oko ostalih timova.

OSTALO

Prezentacija same igre je na nivou koji bi ostale sportske igre mogle samo poželjeti. Od uvoda u igru, komentara te raznih sitnica kao izvođenje auta, zamjena igrača i sličnog, sve odiše takvom atmosferom da ste skloni pomisliti kako pratite prijenos. Ipak, s tim dolaze i razne Sprite, Gatorade i slične nepoželjne reklame koje donekle kvare ugođaj.

Za komentatore znate što ćemo reći: prilično su dobri, ugodni uhu, znaju reći mnogo zanimljivosti, no usred silnog ponavljanja te zanimljivosti brzo prestaju biti zanimljive te nakon nekog vremena jednostavno dobijete osjećaj kao da pričate s pacijentom koji boluje od Alzheimerove. Za pohvalu je i odličan soundtrack. Možda se nekome neće svidjeti radi ukusa koji nisu diskutabilni, no ako se nas pita, savršeno je pogođen za ovu igru.

Osim tih reklama i komentatora, zaista ne možemo ništa zamjeriti igri. Bez previše razmišljanja, NBA 2K11 uzima nagradu za najbolju sportsku igru godine, a svi znamo kako su i ostale sportske igre imale fantastične naslove (da, mislimo na nove PES i FIFA naslove).

NBA 2K11 obavezno je štivo za sve ljubitelje košarke, kojima će sasvim sigurno pružiti sate i sate igranja u društvu, ali i u singleplayeru. I mora biti, jer jedna legenda nije zaslužila ništa manje legendarnu igru. Za kraj, kako mislimo da ovu igru jednostavno morate vidjeti u pokretu, odlučili smo u recenziju priložiti i jedan odličan gameplay video (gledati u HD-u, obavezno).

NBA 2K11 Gameplay Video: Memphis Grizzlies vs. Portland Trail Blazers

Preuzeto s http://www.hcl.hr/recenzije-nba-2k11-pc-x360-ps3-496-18.html

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #2 on: November 01, 2010, 14:42:39 »
igra je samo takva...nisam puno odigrao, al još uvijek sam izgubljen u njoj...no sa vremenom će valjda i to proć...

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #3 on: November 01, 2010, 15:59:37 »
teska igra u pm :D

zhabar 10

• CROPES-ovac od 2007
« Reply #4 on: November 02, 2010, 00:33:39 »
ovo je stvarno teško. uzmem Miami i ne mogu niti jedan vanjski šut pogoditi da ne pričam o tricama, jednostavno moraš pogoditi tajming kada baciti loptu, kada pucati...itd...moraš imati feelling za igru što drugo reći. Ni atomski Miami Heat ne pomaže :D

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #5 on: November 30, 2010, 21:45:55 »
jako mi se sviđa igra, napokon sam si je i ja nabavio (prije sam kod frenda igrao)... kod zakucavanja/polaganja nemam nikakvih problema s fintama jer uvijek 2-3 puta stisnem kocku da igrač gađa na koš :D ali obrana je fakin teška bez onih :%

deo_from_zg 12

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #6 on: November 30, 2010, 23:24:47 »
baš sam ovo igro u subotu kod frenda na PS3
igra je odlična..
igro sam i prije sve NBA simulacije,ali nijedna nije ovako teška
frend je inače košarkaš,igrali jedan protiv drugog,držo sam se do 2.četvrtine i onda me sašio :D
igrali smo 12 minuta po četvrtini :D

toncek19 9

• CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2009
  • >DINAMO U SRCU<
« Reply #7 on: December 30, 2010, 14:54:38 »
ja igram prek pc-a , pa oču igrati prek dojstika al mi ga u igri neće očitati,jel zna netko u čemu je problem??????????

Pezer 8

• CROPES-ovac od 2010
  • Win,Lose or Tie GUNNER Till I Die!!!
« Reply #8 on: January 01, 2011, 16:01:04 »
Sad sam odlucio skinuti sebi ovu igru jer imam 20 gb prometa i odem na torrenthr i ima NBA2k11 flt i 5.09 gb je velicina,a na nekim drugim torrent stranicama ima i taj flt ali ima i neki TPTB i taj je ''tezak'' 3.38 gb pa ako mi moze netko reci koja je razlika u te dvije igre jer trebala bi biti neka kad je 2 gb razlike :help:

Cuky 45

• *
  • CROPES-ovac od 2008
  • Naj PES: 2015
  • d'oh!!
« Reply #9 on: January 01, 2011, 20:08:26 »
evo ja neznam kakva je razlika ali za ovaj TPTB prvi put čujem. FLT su ipak nekako poznatiji i uglavnom sve "njihove" igre rade ispravno pa preporučam njih

Pezer 8

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #10 on: January 01, 2011, 20:10:56 »
ok..hvala na odgovoru :party2:

Bago 14

• *
  • CROPES-ovac od 2007
  • Naj PES: 2013
« Reply #11 on: January 01, 2011, 20:19:27 »
Razlika ti je u načinu instalacije. FLT verzija se instalira preko daemon toolsa, dobiješ .iso fajl, a TPTB verzija ti je ono "unrar and play" tj. ta verzija je smanjena što je moguće više i zapakirana pa samo trebaš raspakirat, pokrenut setup i možeš igrat ;)

hendrix 13

• *
  • CROPES-ovac od 2006
  • Naj PES: 2012
« Reply #12 on: January 07, 2011, 22:14:07 »
Igra je ČUDO! :&

PES 2011 igram samo ligu, a i to preko volje..jednostavno je loš. Ipak, ova igra nadomjesta sve :&

Upravo smo na BPL zavrsili regularni dio 2. sezone, krece playoff..

Ono što je 2K napravio od online menija je naprosto STRAŠNO :&

http://community.2ksports.com/community/league/index.cfm?l=692930

apsolutno sve - statistike svega sto zelite, live pracenje svake utakmice uz play-by-play..najbolja sportska igra ikad :&

doletite ak vam se igra, online se igra potpuno FREE, ne treba original, a kroz mjesec dana ce vjerojatno krenuti i sezona 3..

jos da napomenem, igra se manager principom (1. sezona je bila s RL klubovima), pravi spektakl :lol: je bio i trodnevni draft kompletnih ekipa..

2K :&

konami :fifabljak:

i poz svima :)
« Last Edit: January 07, 2011, 22:20:36 by .~°.hendrix!™ »

Pezer 8

• CROPES-ovac od 2010
« Reply #13 on: January 07, 2011, 22:28:02 »
Ne treba original :& napokon nesto sportsko i ne treba orginal moram je zbaviti cim prije :prcko:

dynamyte 9

• *
  • CROPES-ovac od 2008
« Reply #14 on: January 07, 2011, 23:52:48 »
mogo bi se i ja prijavit u tu ligu da se malo sramotim :D